Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I VVJK 1:72 Airfix


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Model zrobiony na 99 procent.Parę rzeczy muszę dopracować.

Model przedstawia samolot z pierwszej dostawy jeszcze z dwupłatowym śmigłem i skrzydłami krytymi płótnem.Na początku 1940 roku w samolotach tych zmieniono śmigła na trójpłatowe U21 i zmieniono oznakowanie zamalowując rzymskie cyfry na kadłubie.

Model w oznakowaniu 4 Lovacki Puk lotnisko Zemen.Malowany farbami Gunze z góry i aluminium MM od dołu.Linie zapuszczone washem od AK.Kalkomanie Kora i napisy eksploatacyjne Techmod.Dałem brytyjskie napisy bo nie wiem czy i jakie były.

jJLHo1Rl.jpgdhjA1hel.jpgp58LZLhl.jpgkD48sCAl.jpgZMbUgJCl.jpgsNbWsyKl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterylnie to jakoś tym razem wyszło

Wybrałeś trudny temat: konstrukcja kryta płótnem. To jest niestety modelarskie wyzwanie

Można by go odrobinę "ożywić" okopceniami za wydechami i na płatach w okolicach "lufencji"

 

Duży plus za wybrany schemat "jugosłowiański" który to baaaardzo rzadko gości na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre rzeczy do poprawki zobaczyłem na zdjęciach i to jest ten jeden procent.Za bardzo nie będzie "uświniony" bo w założeniu miał być taka nówka nie śmigana.Trochę się wzorowałem na tym zdjęciu.

G3rxQF2l.jpg

Ps: Będzie jeszcze jeden jugosłowiański Hurricane z metalowymi skrzydłami ,trójpłatowym śmigłem i w innym kamo.

Trochę poprawiłem.Na żywo lepiej to wygląda i tym się pocieszam.

Może jest trochę lepiej bo ja się nie znam.

rAwlb5cl.jpg0BQZGUsl.jpgN6SoaLrl.jpgDYiEXMPl.jpg

I jedno rodzinne ze starszym bratem:

X4GbXqDl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkim nie dogodzę .W zamyśle miał być po montażu, odpaleniu silnika i ustawieniu oraz przestrzelaniu uzbrojenia.Jakbym umiał to dorobiłbym spadochron na skrzydle który widać na jednym zdjęciu.

Obiecuję że następny będzie bardziej ubrudzony bo będzie z kampanii w 1941.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty był ładniejszy;) Teraz jest nierówno. Pobrudzone sadzą z wydechu i z wyrzutników łusek, a zero oleju z silnika, brudu z odm silnika i z podwoziem bez śladu błotka...

Po każdym lotu samoloty przemyto wodą z potas mydłem. Dlatego nie można znaleźć brudny samolot na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.