Skocz do zawartości

Jaki F-16 w 1/72


Wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak F-16 w 1/72, to tylko Tamiya - tak mi się wydaje. Detal i spasowanie bardzo dobre. W tej skali chyba najlepsze zestawy.

Pamiętaj tylko, że są dwie wersje. Jedna biedniejsza bez podwieszeń i druga z pełnym uzbrojeniem. Eduard wydał też sporo dodatków do Tamkowych F-16 więc można waloryzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya robi wersję Block 50, którą można dość łatwo przerobić (nie jestem pewien tylko co do podwozia) na nieco starsze wersje Block 30 czy 40, ale nie da się z tego zrobić maszyn Block 25/32/52 (inna dysza silnika i wlot powietrza, także golenie podwozia głównego), tak więc odpada wiele agresorów, polskich Jastrzębi i wielu innych. Trzeba mieć to na uwadze. To przepiękny zestaw, ale niestety jego wersja ogranicza nas do zrobienia z niego tylko ograniczonej wersji maszyn F-16.

Co do pytania o tego agresora ze zdjęcia, to nie jestem pewien jaka to wersja, ale po wlocie powietrza NSI wnioskuję że to właśnie jakiś wczesny 25/32, więc Tamiya odpada. A może to nawet wersja A? Sam nie wiem.

Modele Revella nadają się, są to nawet całkiem dobre zestawy, z których można zrobić bardzo dużo wersji, w tym także Block 25/32/52 - zerknij sobie do mojej stopki, tam jest link do mojego warsztatu, bo właśnie kończę polskiego F-16C Block 52+ właśnie z zestawu Revella.

 

Zestaw/y Revella miło mnie zaskoczył dobrym spasowaniem, jest też zdaje się całkiem przyzwoity merytorycznie. Jego wadą jest trochę mydlany detal, brak kanału dolotowego powietrza (tzn. kończy się on tuż za samym wlotem) i sporo nadlewek, bo to jednak formy dość stare. Ale można z niego bardzo elegancki model ulepić, choć trochę pracy trzeba w to włożyć. Do tego jest do niego sporo dodatków, więc można sobie poszaleć. Jest to na pewno znacznie lepszy zestaw niż Hasegawa, która mimo staranniejszego wykonania jest bardziej uproszczona i - o ile dobrze pamiętam - nie tak dobrze spasowana.

Jeśli będziesz chciał kupić tego Revella to tylko sprawdź jakie ma w środku wypraski, bo niewykluczone że w wersji sprzedawanej jako A znajdziesz wszystkie części niezbędne do wersji C i to do różnych blocków. Wspominam o tym bo w tej chwili dostępność wielu zestawów Revella jest ograniczona, najłatwiej chyba kupić zestaw turecki, który ma wszystko o czym wspomniałem, ale niestety jest wykonany z czarnego plastiku, co mi akurat trochę przeszkadzało w lepieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o tego agresora ze zdjęcia, to nie jestem pewien jaka to wersja, ale po wlocie powietrza NSI wnioskuję że to właśnie jakiś wczesny 25/32, więc Tamiya odpada.

 

Ile razy musisz się zbłaźnić w temacie F-16 żeby już się nie wypowiadać ? Ta maszyna na zdjęciu to F-16A najprawdopodobniej Block 15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(…)A może to nawet wersja A? Sam nie wiem.

 

Ile razy musisz się zbłaźnić w temacie F-16 żeby już się nie wypowiadać ? Ta maszyna na zdjęciu to F-16A najprawdopodobniej Block 15...

 

 

A może V ? Widzisz zdjęcie, które mówi wszystko i gdybasz co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy jak kupiłbym wersję A używaną przez Holendrów i Belgów to dużo byłoby przerabiania, żeby zrobić z niego tego agressora?

 

Zapomniałem w sumie o najważniejszym - a masz do tego kalkomanie?

Mogą z tym być problemy.

Jeśli chcesz koniecznie agresora, to może lepiej coś takiego: piekne malowanie i do tego te wersje możesz zrobić z zestawu Tamki.

http://www.twobobs.net/contents/en-us/p712_72-107-F-16C-Alaskan-Splinters-Pt-II.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to pytanie czy masz kalkomanie do tego agresora? Bo jeśli nie to dużo raczej nie zdziałasz.

Co do samej maszyny to jest zdaje się A, więc robisz go według instrukcji i masz A, jak ten agresor.

Nie wiem czy holenderskie maszyny jakoś się zewnętrznie różniły od tego agresora, ale to już można ustalić na podstawie zdjęć.

Z tego co widać na tym zdjęciu to w zestawie Revella znajdziesz wszystko co trzeba, wszystkie sensory i antenki. Nie wiem tylko czy są jakieś różnice w kabinie, najwyżej zrobisz ją zamknięto i nikt różnic nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dodatki, tylko jakość modelu i przyjemność z jego budowy.

Revell to słaby zestaw po prostu, ale najlepszy dostępny jeśli się chce zrobić określony model, na przykład F-16A, albo F-16C Block 52.

Tamiya to pure fun, nie do porównania z Revellem, tyle że oferuje tylko Block 50 (i wcześniejsze ewentualnie).

Jeśli po prostu chcesz zrobić fajnego F-16, z ciekawym kamuflażem, to wybierz agresora w wersji Block 30/40/50 i kup Tamkę, jeśli chcesz koniecznie tego holenderskiego MLU, to wtedy faktycznie Revell jest rozsądnym wyborem. Kalkomanie do belgijskiego F-16 kupisz od DACO, o ile jeszcze są.

Szkoda życia na kiepskie zestawy. Ja to sobie chyba w stopce umieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu w takich wątkach wszyscy zapominają o modelu Academy. Na pewno jest gorszy od Tamiyi, ale to bardzo dobry zestaw, a z ich KF-16 da się zrobić naszego Jastrzębia praktycznie prosto z pudła - Koreańczycy też używają wersji 52+, a drobne różnice jak na przykład pojemnik na spadochron też są wśród jego części. A sama jakość modelu jest co najmniej poziom wyżej od Revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.