Skocz do zawartości

Tiger I "323" 502 Pz. Abt. - 1/72


ams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych... znowu Tygrys. Tym razem ze znanej fotografii, w nietypowym malowaniu. Zawsze chciałem takiego zrobić i stało się... Jako, że wcześniej nie robiłem tak ubłoconego pojazdu więc do tematu podchodziłem jak do jeża. No ale skończyłem, więc pokazuje. Jak wyszło oceńcie sami.

 

Model to Revell, Dodatki RB model: lufa, blaszki to zbieranina z pozostałości, Liny plecione własnoręcznie. Malowany Tamiya, + Pigmenty ii żywice MIG, oleje Wilder.

Zapraszam do obejrzenia.

 

Fotka inspirująca

aLWlEDD.jpg

 

I reszta:

48cxOtY.jpg

 

xNTNaWg.jpg

 

VLGpH8g.jpg

 

OO4xn7r.jpg

 

caA5Vst.jpg

 

gyTGcwX.jpg

 

I7T3L0I.jpg

 

PmBXkM8.jpg

 

6of50c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a wielki plus za wzorowanie na zdjeciu ps ale o antence chyba zapomniales

Dzięki... Faktycznie! Dzięki za zwrócenie uwagi ... Poprawiam... :c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę nie pasują te figurki... A szczególnie ten dziadek z tyłu - czyżby chciał tego czołga poczęstować „koktailem Mołotowa”?

Figurki czołgistów są tymczasowe. Mała prawka w malowaniu Pea Dot camo. Docelowe Będą za jakiś czas. A dziadek, cóż... bimbrem częstuje "wyzwolicieli" :c)))

 

Jeszcze mała uwaga techniczna... Po zrobieniu fotek zauważyłem, że zielona plama na lewym błotniku jest nieco bardziej intensywna... Próba usunięcia nieudanego weatheringu skończyła się usunięciem także oryginalnej plamki... Po poprawce okazało się na zdjęciu że jest za mało przykurzona. Ten mankament już poprawiłem, ale nie będę zaśmiecał wątku dodatkowymi fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny tzn jak zwykle u ams:) Napracowałeś się z podstawką.

Jak zwykle musze znaleźć jakiś minusik by był bodziec do doskonalenia, minusik to ciut za ciemny kolorystycznie, mam taki sam problem w moich modelach, nie potrafie tak ladnie kontrastujących barw dobrać:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle musze znaleźć jakiś minusik by był bodziec do doskonalenia, minusik to ciut za ciemny kolorystycznie,

Jerzy... Celem dążenia do doskonałości proszę o rozwinięcie uwagi... Z mojego punktu widzenia jak już to raczej jest za jasny... Szczególnie zielone łatki w porównaniu do fotki oryginału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ams,

Już mówię:)

Brak tam kontrastu np. chałupa czy grunt lepiej dać jaśniejsze, załoszować i ładnie podkreślić jego fakturę, w przypadku chaty tak pięknie wykonanej (!) nie można marnować jej potencjału ale wycisnąć więcej:), ewentualnie suchy pędzel jaśniejszym tonem (ja akurat nie lubie tej techniki w 72 i nie stosuje). Ogólnie Twoje pięknie modele i ogrom pracy należy podkreślać np.ciut intensywniejszym washem. Na dachu Tygryska zwłaszcza widać tą jednolitość powierzchni, brakuje "hajlajtsów" albo washa dookoła włazów czy na tylnej płycie. Spróbuj zastosować kilka odcieni washa a nie jeden bo to skutkuje monotonią. Brakuje jakiejś plamy po oleju itp., pewnie już wiesz o co mi chodzi. Piszę to bo nie wyciskasz piekna jakie drzemie w tych znakomitych pracach. Wielu robi przeciętne modele ale ale malowaniem wyciskają co się da. Musisz się na tym teraz skupić bo ogromny potencjał masz, piękne czyste prace, poziom detalu powala, czas na poziom TOP ams, no chyba że się boisz sławy:)

Ogólnie scenka jest przepiekna choć jej detal nieco uśpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jerzy za cenne uwagi. Popracuje jeszcze nad modelem... Szczególnie nad dachem wieży. Faktycznie, jak się teraz przyglądam to brakuje nieco kontrastu. Wynika to z tego, że boję się przesadzić... Nie chciałbym żeby model wyglądał jak z Warhammera 40k. Może i "liznę" tylna płytę... Co do podstawki... chałupkę to chyba z 10 razy przemalowywalem i nie utrafilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z jakiego zestawu pochodzą figurki?

Dziadek z CMK z zestawu z brytyjskimi czołgistami, czarny pancerniak to Cesar (nie polecam) drugi - nie pamiętam...

 

Pozwalam sobie także na mały "update". Nieco poprawek zgodnie ze słusznymi wg mnie uwagami kol. Piotra. Mocniej pocieniowany dach wieży, nieco tylna płyta, dodana antena, poprawiona jasna plama na burcie i inne figurki. Czołgista z Oriona, piechur Zvezda.

 

Eb69eoj.jpg

 

GzJB29O.jpg

 

295i8hI.jpg

 

oeB61GM.jpg

 

O6uQTrm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.