Skocz do zawartości

Me-262A-1a 1:32 Hasegawa


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20181102_130342_HDR.jpg

vintage model z 1973 roku czyli aktualnie ma 45lat. Poprzedniemu właścicielowi się zmarło nie zdążył go zrobić. To ja w hołdzie zacnemu modelarzowi postaram się zrealizować jego marzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20181103_083655_HDR.jpg

 

IMG_20181103_083705_HDR.jpg

 

Podobają się mi te wypukłe nity, ale niestety nie dysponuję kalkomaniami z nitami ani kukeczkami to na spodzie nity od nitowadła wgłębne. Linie podziału wytrasowane. Model napewno ciekawy.

 

IMG_20181103_182507_HDR.jpg

 

IMG_20181103_152704_HDR.jpg

 

IMG_20181103_152713_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20181104_102755_HDR.jpg

 

te lufy dedykowane do Me-262 Trumpetera średnio pasują no ale cóż jak już je mam to użyje. Zaczynam zastanawiać się nad zakresem waloryzacji. Nie będę dużo modyfikował bo do modzenia lepsza jest trumpkowa jaskółka. Zaletą Hasy jest na pewno mała ilość części. Jeszcze nie wiem ile czasu będę chciał użyć na budowę tego modelu. Moje założenia duży czyli 1:32 tani vintage do pary z P-51D Mustang też z Hasy jeden hamerykański a drugi hitlerowski. Modele dwóch samolotów najbardziej podobających mi się konstrukcji z II wojny światowej. No i że Hasegawa czyli klasyk klasyczny. Przyjmuję stopień uproszczenia do miejsca ekspozycji czyli półka w pokoju telewizorowym. To takie modele jak przychodzą goście aby było widać i można dać dotkąć bez palpitacji, jak coś popsują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na Twoim miejscu zeszlifowałbym cały kadłub na gładko i zrobił tylko linie podziału. Me-262 były szpachlowanie. Na spodzie można odtworzyć te większe nity. Nic więcej. 

I może zamknąć podwozie i całą resztę. Bo te dziury puste średnio wyglądają. Tym bardziej w tej skali. W locie będzie wyglądać atrakcyjnie. Nie mówiąc o tym, że na ziemi sloty powinne być wysunięte. 

Za jakiś czas możesz wrócić do tematu z Me-262A lub B Revell. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była taka strona o tym szpachlowaniu, ale niestety, obrazki na niej się nie wczytują, został opis:

It is also important to remember that one of the final steps before painting the aircraft was the use of putty to smooth joint seams and rivets. Most joints and rivets were covered with body putty and then sanded smooth. This process would help hide imperfections and provide a smooth surface to lessen drag. But it didn't always hide all the flaws as finish on some Me 262s was very wavy in appearance.

The putty was pale grey in color and was usually covered with a primer coat of RLM 02. However, the application of primer was often skipped late in the war. The camouflage colors were applied over the putty and bare metal. This would often leave the putty lines still visible under thinly applied camouflage color.

źródło: http://www.stormbirds.com/warbirds/markings_finish.htm

A tu jest przykładowe zdjęcie szpachlowanego Me-262:

Me262_fighter_in_Germany_1945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mbrnnr napisał:

W muzeum różne rzeczy widać. 

Oczywiście, że te 262 nie były jak szkło. Ale też nie miały nity jak lokomotywa. 

Surfacerem jeszcze raz pociągne potem 2-3 warstwy farby sidolux przeszlifować po całości sidolux drugi raz kalki i mat to nity będą delikatne jak w muzeum obiecuje. Wiem co robię po Mustangu P-51D  też z Hasegawy w 1:32 nity były takie same. Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za uwagi. Na koniec zawsze będziesz mógł powiedzieć nie mówiłem, że tak będzie albo tyle się mówi i nic ? albo "gdzie rodzice byli" ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Napisano (edytowane)

Obróbka osłony kabiny pilota. Helmuta ładnie widać, w użyciu był papier ścierny 2500, 3000, 5000, pasta do zębów i patyczki do uszu.

IMG_20190519_111546.jpg

 

IMG_20190519_120312.jpg

IMG_20190519_154325.jpg

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.