Jump to content
Bartas89

Tiger VI Early Production, Tamiya 1:35

Recommended Posts

19 godzin temu, Bartas89 napisał:

Intuicja Cię zawiodła. Friule złożone:

e4ba40cd18932427.jpg

Wszystko gotowe do malowania:

669c3972a0feba86.jpg

Możecie jeszcze podpowiedzieć na jaki kolor pomalować gąski? Instrukcja mówi o "metallic grey", ale nie wiem czy to odpowiedni kolor...

Po tym jak bodajże Bazylms przedstawił sposób montowania,przyznam że ja bym spasował.Dobrze,że mnie zawiodła,bo naprawdę fajnie ogląda się Twój warsztat.

Mierzu osobiście wolę składać Friule niż niektóre plastiki. Jak kiedyś robiłem M4A3E8 z Dragona i gąsienice były w ramkach to chyba tydzień się z tym babrałem. Szlifowanie i ślady wypychaczy w chamskich miejscach. 

Dzisiaj wszystko "przeleciane" szarym podkładem Mr.Painta:

20181128_180845.thumb.jpg.9d0a87f43decec2ba87a77e530e7a65e.jpg

fccc6c16a538e0af.jpg

5207fbb22e61cbbc.jpg

Na koniec jeszcze dzisiaj zrobiłem pre shading:

6d84434e0f1abbb8.jpg

70e8b0c03ad48f1f.jpg

Do malowania kół polecam ci taką technikę. Najpierw malujesz bandaże na czarno a potem korzystając z przyrządu ze zdjęcia maskujesz bandaż i malujesz środek koła. Szablon przyda się do innych pojazdów. 

10310.jpg&key=04ad6a011c46fbef6a067ea28c

Edited by bazylms

10 minut temu, bazylms napisał:

Do malowania kół polecam ci taką technikę. Najpierw malujesz bandaże na czarno a potem korzystając z przyrządu ze zdjęcia maskujesz bandaż i malujesz środek koła. Szablon przyda się do innych pojazdów. 

10310.jpg&key=04ad6a011c46fbef6a067ea28c

Mam specjalną maskę od Quick Wheel do malowania kół :)

Jeżeli malujesz odpowiednio rozcieńczoną farbą i na odpowiednio niskim ciśnieniu, żadne maski czy tym podobne narzędzia nie będą potrzebne. No ale jak walisz z grubej rury, to się przydadzą, żeby nie zalać wszystkiego farbą. 

• Like 1

40 minut temu, Spotter napisał:

Jeżeli malujesz odpowiednio rozcieńczoną farbą i na odpowiednio niskim ciśnieniu, żadne maski czy tym podobne narzędzia nie będą potrzebne. No ale jak walisz z grubej rury, to się przydadzą, żeby nie zalać wszystkiego farbą. 

Przy robieniu Cromwella korzystałem z takiej maski i byłem zadowolony. To jak zamawiałem Tygrysa to od razu też je zamówiłem :) Moim zdaniem szybciej to idzie korzystając z maski niż jakbym miał malować z "ręki" i bardzo uważać.

Dzisiaj udało się pomalować na właściwy kolor. Trochę chyba zatraciłem pre shading. Nie wiem czemu tak się stało, może to zależy od koloru. Przy Cromwellu, gdzie była zieleń jakoś lepiej to poszło:

d161eb356a7b0598.jpg

265618964b8e3f38.jpg

45e07f8ca5411901.jpg

Wyszło tak bo szary kolor lepiej kryje, bardziej rozcieńczyć trzeba farbę, ale nic straconego, możesz teraz domalować cienie i rozjaśnienia, tak nie zostawiaj.

Gąski i koła (milion kół) pomalowane 😉

3138c54b8db8c1a0.jpg

e10609ab72818c3c.jpg

Dzięki Bazylms za namiary na farbę "Dark Iron". Świetnie wyglądają gąski nią pomalowane :D

Edited by Bartas89

Godzinę temu, gustlik napisał:

Czy te kółka będą jeszcze rozjaśniane ?

Nie. Na zdjęciu wyszły bardzo ciemne. W rzeczywistości mają taki kolor jak główny pancerz i wieża.

Poczy

taj o modulacji kolorów, a osiągniesz lepsze efekty malowania. Jeżeli masz zamiar czołg później usyfić washem i innego rodzaju chemią. Jak nie rozjaśnisz, to wszystko się zrobi jedną wielką ciemną masą. 

Edited by Mierzu
  • Like 1

Tak tego nie zostawiaj. Z tego kolor w zasadzie niewiele powinno być widać, to trzeba rozjaśnić. 

Przepraszam, że się długo nie odzywałem. Skończyłem Tygrysa, ale nie miałem czasu prowadzić warsztatu. W ciągu kilku dni powinienem wrzucić do galerii wynik moich wypocin :) Ogólnie jestem zadowolony i tygrysek pięknie prezentuje się na półce :D Dzięki wszystkim za udzielanie się w tym warsztacie i za porady 👍

Do zobaczenia w galerii :)

Edited by Bartas89

No to poka tę galerię :D