Skocz do zawartości

Tiger VI Early Production, Tamiya 1:35


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, daję sobie spokój z prowadzeniem warsztatu bo nie wszystkie zdjęcia przechodzą, a jak wrzucam przez "fotosik" to ich nie widać. Nie mam czasu i chęci użerać się z tym nowym forum. Szkoda, że takie zaszły w nim zmiany na gorsze.

 

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież teraz jest łatwiej że zdjęciami. Nie trzeba już korzystać z hostów, tylko wstawiać można bezpośrednio z dysku. Jak dla mnie to idealne rozwiązanie. Przestań marudzić jak rozkapryszona pannica, tylko dawaj dalej. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tego, że można dawać foty z dysku jak co druga fota mi wyskakuje błąd wczytywania i nie mogę dodać zdjęcia? Mam prowadzić warsztat bez zdjęć? Pisałem o tym w problemach dotyczących nowego forum, ale nikt nie odpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 21:04, Bartas89 napisał:

Przedni pancerz z tłoczoną lufą od MG-43 zamontowany

W poprzednim temacie pisałem już, że nie tłoczona a toczona. MG34 a nie 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zająłem się wydechem:

fbc57947906cae8f.jpg

0dedcf145243d7d1.jpg

Później przyszedł czas na montaż elementów wydechu z tyłu czołgu:

2b28f0318b58d099.jpg

6b044e6a5c3a3cf5.jpg

Jak widać dodałem też metalowe szekle. Na sam koniec montaż błotników. Dosyć słabo były spasowane co mnie mocno zdziwiło bo to niepodobne do Tamki.

5911c88446d398e6.jpg

ea6f06121dc3321f.jpg

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bazylms napisał:

Fotki są, ale weź je jeszcze obróć przed wysłaniem. Teraz by trzeba monitor obracać.

To jest właśnie to forum. Przed wklejeniem ich tutaj wszystko było ok. Po wklejeniu jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie pobrać jedno z Twoich zdjęć, obrócić je i dla sprawdzenia co się stanie, wstawić do wątku. Jak widać, chyba wszystko jest ok. To znaczy, że to nie problem z forum a raczej Ty coś knocisz. 

IMG_20181114_133009.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartas89 napisał:

To jest właśnie to forum. Przed wklejeniem ich tutaj wszystko było ok. Po wklejeniu jest jak jest.

U mie na Ślunsku to się godo że jak ktoś nie umi pływać to godo że woda jest za rzodko.

Ale ważne że się da, a to rodzi nadzieję na dalszą egzystencję tego warsztatu.

Edytowane przez bazylms
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bazylms napisał:

U mie na Ślunsku to się godo że jak ktoś nie umi pływać to godo że woda jest za rzodko.

Ale ważne że się da, a to rodzi nadzieję na dalszą egzystencję tego warsztatu.

To znaczy, że co Krzychu? Będziemy autorowi wszystkie zdjęcia obracać? A tak wracając jeszcze do obciążania modelu. Zastanawiam się, co by było, gdyby Bartas wziął się za model w 1/16?

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzegorz Grabowski napisał:

To znaczy, że co Krzychu? Będziemy autorowi wszystkie zdjęcia obracać? A tak wracając jeszcze do obciążania modelu. Zastanawiam się, co by było, gdyby Bartas wziął się za model w 1/16?

Dołożyłby połówki cegieł albo pustaków.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, StarBourne napisał:

Dołożyłby połówki cegieł albo pustaków.

StarBourne, ja Cię proszę, oszczędź nam takich wypowiedzi, bo ja się prawie obiadem zadławiłem, a sam w domu jestem, i kto by mnie ratował. Nadal nie mogę przestać się śmiać. Przepraszam :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że my wszyscy mamy młode żony.

A na poważnie to mniej arogancji i troszkę pokory a wszystko będzie dobrze. Chłopaki mają już staż na forum i nie jednych takich kozaków widzieli. A teraz klej dalej model i wrzucaj fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylms to nie chodzi o kozaczenie, tylko jak ktoś mi ciągle dogryza to mu odpowiadam. Temat "dociążania" ciągnie się już drugi warsztat? Czy robię coś złego stosując taki zabieg? Tak mi odpowiada i czuję się z tym lepiej to tak robię. A czemu to już wyjaśniłem wcześniej.

Dzisiaj dalszy ciąg pracy nad wydechem. Musiałem go trochę szpachlówką potraktować bo było widać łącznie dwóch form. Jeśli chodzi o miejsca niedoszlifowanie to nie będzie ich widać w momencie przyklejenie do głównej bryły czołgu:

20181114_184602.thumb.jpg.b03ea4254d90f8a6ccab3ac2830bc42d.jpg

2d180053f7099d0b.jpg

Przyklejonych parę pierdółek na tył:

b4393571e5cff488.jpg

Teraz dochodzę do rozdziału gdzie trzeba będzie zamontować rury z innego materiału niż plastik:

25459ae636855973.jpg

I teraz tak. W zestawie Tamki mam te rurki takie jakby materiałowe. Ale mam też kupione z blaszki fototrawionej. Z czego będzie lepiej to wykonać? W prawdziwych czołgach wydaje mi się, że te rury były właśnie z jakiegoś materiału. Jak je zrobię z blaszki to będą wyglądały jak z metalu.

 

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłeś szwy na zaznaczonych przeze mnie elementach. 

Ja bym to zeszlifował delikatnie nożykiem i przetarł gąbeczką ścierną aby usunąć. 

Bez-nazwy-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.