Skocz do zawartości

Tiger VI Early Production, Tamiya 1:35


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2018 o 20:16, bazylms napisał:

Do wyrzutników granatów przydałoby się przewody dorobić.

Dokładnie tak.

 

W dniu 19.11.2018 o 20:31, Bartas89 napisał:

Nie widziałem na zdjęciach przewodów...

Bo ciężko je dostrzec, a jeśli nie wiesz czego szukać to tego nie znajdziesz.

Przewód jeden - trzy żyłowy z każdej strony.

1097229d1501292750-tiger-tank-turret-smo

Przejście w dachu wieży - widok z góry,

SmokeGrenadeOutside.jpg

to samo na rysunku - narysowana podstawa wyrzutnika i przewód zasilający.

SmokeGrenade3.gif

Jak Wiesz czego i gdzie szukać to teraz zobaczysz że jest - 

Bovington%2BTiger%2BCollection%2BTiger%2

Pozdrawiam
Krzysztof

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czepiam się - wybacz :sorry: - ale dlatego tak ciężko go wypatrzeć (ten przewód) bo był mocowany do dachu wieży i nie odstawał nad podstawę wyrzutnika.
Mocowany był też do środkowego pojemnika na granat za pomocą obejmy przykręconej do spodu w/w pojemnika. Fotka w poprzednim moim wpisie.
Był schowany i zabezpieczony przed ewentualnym zerwaniem go.
No to może jeszcze widok tego przewodu i podłączenia od wewnątrz - może komuś kiedyś się komuś przyda.

SmokeGrenadeInside.jpg

Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak, trzeba je potraktować chemią. Farba nie bardzo lubi się trzymać tego metalu i odpryskuje. Mocno to jest frustrujące jak już są gotowe gąsienice i wychodzą białe plamy. A stopień wydłużenia gąsienic zależy chyba od średnicy użytego wiertła. Ja używam 0.5 i oryginalnego drutu z zestawu. Gąsienice są troszkę bardziej "elastyczne".

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor od Mr. Painta polecacie jako kolor bazowy na gąski?

I czy ogniwa gąsek, które są przymocowane do pancerza malować w kolorze kamuflażu czy w kolorze gąsienic takich jakie są na kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎17‎.‎11‎.‎2018 o 22:12, Mierzu napisał:

Intuicja podpowiada mi, że jednak Friuli nie będzie. 

Intuicja Cię zawiodła. Friule złożone:

e4ba40cd18932427.jpg

Wszystko gotowe do malowania:

669c3972a0feba86.jpg

Możecie jeszcze podpowiedzieć na jaki kolor pomalować gąski? Instrukcja mówi o "metallic grey", ale nie wiem czy to odpowiedni kolor...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca mówi, wrzuć to ustrojstwo do tego roztworu.

Zobacz sobie co napisał w poradniku odnośnie Friuli "Seb". Pozwolę sobie wrzucić link.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bartas89 napisał:

Intuicja Cię zawiodła. Friule złożone:

e4ba40cd18932427.jpg

Wszystko gotowe do malowania:

669c3972a0feba86.jpg

Możecie jeszcze podpowiedzieć na jaki kolor pomalować gąski? Instrukcja mówi o "metallic grey", ale nie wiem czy to odpowiedni kolor...

 

Po tym jak bodajże Bazylms przedstawił sposób montowania,przyznam że ja bym spasował.Dobrze,że mnie zawiodła,bo naprawdę fajnie ogląda się Twój warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzu osobiście wolę składać Friule niż niektóre plastiki. Jak kiedyś robiłem M4A3E8 z Dragona i gąsienice były w ramkach to chyba tydzień się z tym babrałem. Szlifowanie i ślady wypychaczy w chamskich miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania kół polecam ci taką technikę. Najpierw malujesz bandaże na czarno a potem korzystając z przyrządu ze zdjęcia maskujesz bandaż i malujesz środek koła. Szablon przyda się do innych pojazdów. 

10310.jpg&key=04ad6a011c46fbef6a067ea28c

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.