Skocz do zawartości

F16 I SUFA KINETIC 1/48


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacząłem trochę składać ale zawartość pudełka trochę mnie zaskoczyła  ,połamane odgromniki , górna część prawego płata mocno wygięta do góry oraz brak połowy goleni głównej lekko mnie zdenerwowało  ale kolega odlał mi brakującą część i jakoś to poskładałem .

Do modelu dokupiłem cocpit dysze wnęki oraz kółka Airesa , hamulce Edka , rurkę Pitota ADA i odgromniki Mastera .Na razie tyle złożyłem co widać na fotkach ;

DSCN3464.jpg
DSCN3467.jpg
DSCN3469.jpg
DSCN3470.jpg
DSCN3473.jpg
DSCN3474.jpg
DSCN3475.jpg
DSCN3476.jpg
DSCN3477.jpg

Jak podmaluję trochę to pokażę efekty .

Pozdrawiam Mirek .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotkę , postaram się coś podobnego uzyskać  , cała dysz włożona na sucho gdyż najpierw muszę zamontować hamulce a po wstępnej przymiarce pasują jak pięść do nosa  .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , trochę to trwało ale już pomalowany i okalkowany  :)
Podkład Vallejo a farbki MIG-a nie wiem co za wolno schło gdyż po położeniu pierwszego kolorku i maskowaniu narobiłem śladów na powłoce i musiałem przecierać model i malować jeszcze raz ale już po wszystki, .
Kalki Cartografa  kładą się bardzo dobrze chociaż są bardzo delikatne i z płynami trzeba uważać .
Tyle na razie udało mi się zrobić ;
DSCN3591.jpg
DSCN3592.jpg
DSCN3594.jpg
DSCN3590.jpg
Tak wyglądała goleń w trakcie naprawy ;
DSCN3595.jpg
Atak poprawiona i pomalowana czeka jeszcze na parę przewodów ;
DSCN3596.jpg
Zestaw którym malowałem ;
DSCN3598.jpg
Mam dylemat co podwiesić czy GBU 12 czy 24 którego się obawiam iż Sufa może wyglądać jak prom kosmiczny  :D
To tyle na razie .
Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pythony  akurat mam , mam też fotkę z GBU-31 które są w zestawie .

Na razie będę malował wszystko co w zestawie , co nie wykorzystam do niego przyda się do innych .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , trochę to trwało ale już jest z górki  :) .
Fotki nie za bardzo mi wyszły , model mocno zmatowiony  po podczepieniu wszystkiego co ma przenosić złamię wszystko półmatem .
Latadło zaliczyło podłogę i straciło odgromniki ale już mam nowe  ;o)
Wydechu lepszego nie zrobię bo nie chce mi się go kolejny raz zmywać   .
Na razie jestem na tym etapie ;
DSCN3600.jpg
DSCN3603.jpg
DSCN3605.jpg
DSCN3607.jpg
DSCN3609.jpg
DSCN3610.jpg
DSCN3612.jpg
DSCN3615.jpg
DSCN3619.jpg
DSCN3622.jpg
DSCN3624.jpg
Zapraszam do wyrażania opinii i sugestii dotyczących modelu .
Pozdrawiam Mirek .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2019 o 10:12, Mirek66 napisał:

Witam , trochę to trwało ale już jest z górki  :) .
Fotki nie za bardzo mi wyszły , model mocno zmatowiony  po podczepieniu wszystkiego co ma przenosić złamię wszystko półmatem .
Latadło zaliczyło podłogę i straciło odgromniki ale już mam nowe  ;o)
Wydechu lepszego nie zrobię bo nie chce mi się go kolejny raz zmywać   .
Na razie jestem na tym etapie ;
DSCN3600.jpg
DSCN3603.jpg
DSCN3605.jpg
DSCN3607.jpg
DSCN3609.jpg
DSCN3610.jpg
DSCN3612.jpg
DSCN3615.jpg
DSCN3619.jpg
DSCN3622.jpg
DSCN3624.jpg
Zapraszam do wyrażania opinii i sugestii dotyczących modelu .
Pozdrawiam Mirek .

Robi wrażenie. Piękna Sufa. Będzie można go gdzieś obejrzeć na żywo? Bytom? Kraków?

Jeśli udzielasz się na FB, zapraszam też do umieszczenia galerii na grupie Zahal w miniaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , miło że się podoba , raczej z czasem u mnie kiepsko abym pojechał tam na wystawy , do Lublina i w okolice to jeszcze jeździłem ale teraz to już pozamiatane .

Synio jest na FB to jak skończę to wrzuci fotki .

Model praktycznie skończony walczę z owiewką , na razie zmyłem dwa razy ale jestem dobrej myśli że uda mi się ją przydymić w końcu .

Uzbrojenie podkradłem z Baraka i wkleiłem nowe odgromniki .

DSCN3657.jpg
DSCN3658.jpg
DSCN3660.jpg
DSCN3661.jpg

Na razie to tyle pozdrawiam Mirek .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem podobnie jak ty 1 exhaust 2 środek humbrol 148  3 białe vallejo na to połysk i czarny wash , na koniec przecierka suchym pędzlem humbrol 56 .

Oglądałem twoją dyszę i myślę iż dużo więcej z niej nie wyciągniesz gdyż jest to słaby element zestawu .

Najlepsze wyjście dokupić Airesa który jest dobrze z detalowany ale to twój wybór .

Pozdrawiam Mirek .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mirek66 napisał:

Witam , miło że się podoba , raczej z czasem u mnie kiepsko abym pojechał tam na wystawy , do Lublina i w okolice to jeszcze jeździłem ale teraz to już pozamiatane .

Synio jest na FB to jak skończę to wrzuci fotki .

Model praktycznie skończony walczę z owiewką , na razie zmyłem dwa razy ale jestem dobrej myśli że uda mi się ją przydymić w końcu .

Uzbrojenie podkradłem z Baraka i wkleiłem nowe odgromniki .


DSCN3660.jpg
 

Na razie to tyle pozdrawiam Mirek .

Będziesz trochę brudził podwozie? Golenie główne mocno białe.

Szkoda, żeby taki model marnował się na półce w domu. Jestem pewien, że trochę nagród byś pozyskał. Babaryba może? Niedaleko przecież z Lublina do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jk będę w kraju to może podjadę :) do stolicy mam 200 km to rzut beretem , na golenie dam jeszcze lekki wash bo faktycznie walą po oczach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.