Skocz do zawartości

T29E3 Takom 1:35


Reez

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Po prawie dwu letniej przerwie ze sklejaniem powracam z modelem amerykańskiego czołgu T29E3 firmy TAKOM.

Model został wykonany prosto z pudła, z dodatkiem kilku dyrdymałów i figurek firmy Tamiya (moje pierwsze figurki więc miejcie litość :D)

Malowany zestawem Olive Drab firmy AK Interactive, brudzenie MIG, Vallejo.

Jako, że jest to dosyć świeży wypust to plastik i składalność była bardzo fajna, żadnych szpar ani tym podobnym przygód.

Nie ma co się więcej rozpisywać, a zatem zapraszam do galerii:

1.jpg

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

Edytowane przez Reez
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ładnie i stonowanie zmęczony tylko jedno ale ,gąsienice zardzewiałe jakby stał ładnych parę lat na szczelnicy i ani metra nie zrobił. Sam wiem że powroty nie są łatwe ale to wtopa nowicjusza gąski do poprawy i będzie git pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwszą odpowiedź.

Na gąsienicach nie ma ani grama rdzy - znajduje się tam Vallejo 73109 Natural Umber oraz 73110 Burnt Umber co emituje ziemię/kurz/pył jak zwał tak zwał.

Może monitor/wyświetlacz przekłamuje trochę kolor i przez to odniosłeś takie wrażenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fakt - na obicia się szarpnąłem po raz pierwszy i w trakcie ich robienia zaczęło wychodzić zupełnie inaczej niż sobie to założyłem i wyobrażałem...a im dalej w las tym było tylko gorzej co spowodowało miesięczną przerwę od modelu. Koniec końców 'uratowałem' to na tyle co widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg jest bardzo ładnie zrobiony i na dodatek piękna jest jego bryła (ale to już zasługa projektanta ? ). Może jestem jakiś inny ale obicia też mi się podobają bo pewnie sam nie zrobiłbym lepszych. W niektórych miejscach są świetne a w innych jakby zbyt regularne. Kontrowersje może jeszcze budzić to, że jest to prototyp, który nigdy na szlak bojowy nie wyruszył i nie wiem czy w warunkach pokojowej eksploatacji na testach poligonowych zostałby tak sponiewierany. Z kolei nówka sztuka by nie zwróciła mojej uwagi. Ogólnie jak dla mnie świetna robota. Podoba się i cieszy oko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, dobrze, że dodałeś figurki.

Pokusiłbym się o jakieś chwycenie liną tych bambetli z tyłu, bo raczej szybko by to pogubili w trakcie jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.