Skocz do zawartości

Arizona 1/350 HobbyBoss


SebastianC.

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo ukończony model Arizony z HobbyBoss'a + zestaw BigEd eduarda + pokład Shipyardu + lufy artylerii głównej RB Model. Malowany Tamiyami i co nieco maźnięty olejami. Pewnie sporo błędów technicznych i merytorycznych popełniłem ale jak na trzeci model okrętu i pierwszą "wodę" to jestem w miarę zadowolony. Teraz trzeba posprzątać biurko i następne pływadło na warsztat :)

uRRgE5K.jpg

aVxy9uz.jpg

skSGVXt.jpg

coRAH93.jpg

Hp8hTWm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no.. Pokaz trochę szczegółów bo niewiele widać a szkoda bo tam kawał dobrej roboty jest. :super:

Strasznie mało mu dałeś śladów świadczących, że to okręt w czynnej służbie a nie muzeum. Choćby pod tymi łańcuchami trochę wytarć i syfu na pewno by nie zaszkodziło. Na takim ciemnym to też aż sie prosi o delikatne zacieki z soli itp.. Na jasnych elementach z resztą tez jakieś zadrapki i gdzieniegdzie rdzy.. 

Ale ogólnie prezentuje sie na prawdę bardzo dobrze! Szkoda, ze tak po cichu, bez warsztatu go zrobiłeś. 

P.s.Napisz więcej o wodzie. Wygląda fajnie. 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje,że wygląda bardzo dobrze. Woda też super. Fakt, bardziej szczegółowe zdjęcia by się przydały.

Od dawna zastanawiałem się nad Arizoną, ale zestaw pudełkowy HB był tak siermiężny jak obejrzałem, że sie odechciało.

Napisz proszę jak się buduje z tymi blachami Eduarda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę lepiej ze zdjęciami?

Ogólnie model jest siermiężny jak zauważył dzidas71 i zrobiony prosto z pudła wygląda bardzo biednie. Trochę sprawę ratują blaszki edka ale też nie są idealne, jak dla mnie za twarde, niektóre elementy nie mają podtrawienia w miejscu zagięcia więc trzeba się trochę namęczyć żeby wyszła ostra kanta. Tak samo parę relingów nadbudówek mają miejsca zagięcia lekko przesunięte względem pokładów i trzeba wprowadzać korekty. Trójnogi pod fighting top'y  jak i one same to hardcore i sprawiło mi najwięcej problemów, sama instrukcja też zawiera błędy. Ogólnie nie polecam początkującym, lepiej w tej cenie kupić coś ze zvezdy lub dragonowskie niemieckie niszczyciele.

Super_Hans modelu nie syfiłem bo szczerze mówiąc najzwyczajniej w świecie nie umiem tego dobrze robić. Może przełamię się w następnych modelach. Warsztat postaram się prowadzić od następnego modelu, tylko muszę zdecydować czy księcia walii czy wariag'a.

O wodzie to napiszę coś więcej w wątku warsztatowym bo mam zamiar zrobić kilka pływadeł w tej konwencji.

A10.jpg

A11.jpg

A12.jpg

A13.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

No fajny fajny [..]

Hehe, a to znaczy - tymi malunkami ładnie bryłę okrętu i głębie szczegółów wydobyłeś. Na tych zdjęciach bardzo dobrze to wygląda!

Zatem czekam na warsztat Wariaga.  :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.