Skocz do zawartości
TAW

KV-1 Trumpeter 1:35

Rekomendowane odpowiedzi

KV-1 w bliżej nieokreślonym malowaniu zimowym. Model udało się skończyć tuż przed remontem mieszkania. Dojrzewał w piwnicy by znów wrócić do podziemi. Robiony z pudła bez waloryzacji. Malowany Vallejo russian green. Kolor mocno wypłowiał po rozmyciu farby washable white i efekt wyszedł trochę że tak powiem "ciekawie" choć nie tak zakładałem. W pobliżu zadrapań gdzieniegdzie zastosowany light rust wash. Na gąsienicach dałem track wash i następnie mieszankę russian earth i track rust i przetarcie z palca metalicznym pigmentem.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się też podoba. Jedno ale to brak przetarć na gąsienicach w miejscu styku kół jezdnych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny model.

Malowanie i brudzing bardzo mi się podoba. Pociągnął bym tylko pigmentami po końcówkach lin z przodu pojazdu. Trochę za czyste w stosunku do przedniej płyty pacernej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, bazylms napisał:

Mi się też podoba. Jedno ale to brak przetarć na gąsienicach w miejscu styku kół jezdnych

Było zrobione ale straciłem ten efekt. Prawdopodobnie przy ostatnim lakierze matowym coś się musiało kropnąć lub zdmuchnąć i nie wykryłem na czas.

2 godziny temu, Markuz napisał:

Pociągnął bym tylko pigmentami po końcówkach lin z przodu pojazdu. Trochę za czyste w stosunku do przedniej płyty pacernej.

Też zauważyłem tą sterylność lin, która nie pasuje do reszty ale dopiero kiedy miałem już zdjęcia na monitorze. Po remoncie kiedy model wróci z podziemi do nowej gabloty 🤩 coś z tym zrobię. Proponujecie pigment "ziemisty" czy jakiś rdzawy bo nie wiem czy te liny lubiły korodować? Tzn wiem że na dole trochę gleby trzeba ale czy można by to gdzieś w górze przyrdzawić?

Edytowane przez TAW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Malowanie i brudzenie bardzo mnie się podobają. Uzyskałeś ciekawy efekt i model świetnie się prezentuje :super:.

Do tego co Koledzy zauważyli, ja bym troszkę zmiejszył rdzawienie gąsienic i końcówek wydechów.

Dlatego ja sugerowałbym liny pobrudzić, a z rdzą ewentualnie bardzo subtelnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi