Skocz do zawartości

F/A-18D Hornet // 1:48 // Hobby Boss


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

To że zestaw jest przeciętny to nie znaczy że uzbrojenie nie może być bardzo ładne. W ogóle i model taki będzie, jak mam nadzieję, gdy z nim skończę.
Co do GBU-31, to w tej chwili w MH w ogóle nie ma żywicy ani Arma Hobby, ani ResKit, zresztą akurat produkt polskiej firmy to nie jest coś zbyt pięknego (wiem bo posiadam).
Sądzę że lżejsze, ale wciąż efektowne GBU-32 będzie świetnie wyglądać zamiast cięższej siostry.

Jeśli chodzi o pylony czy raczej wyrzutnie LAU-127 i LAU-115 do podwójnych AIM-120C to Arma nie jest niezbędna (zresztą niezbyt łatwo to kupić), bo te same wyrzutnie są w zestawie E Hasegawy z uzbrojeniem, więc tutaj problemu nie ma.
 

Co do podwozia, to obejrzałem sobie wczoraj te golenie - nie są takie tragiczne, choć faktycznie brak zawiasów jest widoczny i trochę to przykre jest. O SAC po prostu słyszałem negatywną opinię, możliwe że to nieprawda, nie weryfikowałem, nie mam ich żadnego produktu. Teoretycznie mógłbym to wziąć, jeśli klient będzie miał ochotę wydać kolejną stówkę na dodatki, ale nie sądzę. Nie ja tutaj decyduję.
A tak na wszelki wypadek: można to kupić gdzieś taniej niż na eBayu, gdzie jest za jakieś 25 dolarów minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z eBay doświadczenia nie mam, za to na stronie SAC teoretycznie są dostępne. To w zasadzie identyczny produkt jak ten z Hasy, tyle że musiałbyś przeszczepić siłownik do goleni głównych z zestawowych i kilka innych drobnych detali. W razie czego służę instrukcją . 

http://scaleaircraftconversions.com/moreinfo.cfm?KIT=76

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Jestem z Radomia były oficer lotnictwa , może pan by się podjął wykonania kilku modeli na zlecenie odpłatnie. Modele skala 1/48 , 2 wojna. Jestem modelarzem ale niestety obecnie całkowity brak czasu.Modele prosto z pudła na czysto bez śladów eksplatacji. Kontakt : januszorzech1962@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 5.03.2019 o 19:18, Solo napisał:

Panowie, przydałaby się porada dotycząca podwieszeń.
Ustalałem z klientem konfigurację taką jak poniżej. Generalnie nie chodzi mi o to czy to bardzo realistyczna konfiguracja, tylko czy aby nie podepnę tam czegoś, czego F/A-18D absolutnie nie mógł przenosić. Model ma być w sumie takim małym what-if, ale bez przesady.
Tak więc planuję (stacje od 1 do 9, licząc od lewego skrzydła):
1. AIM-9L/M
2. 2xAIM-120C na podwójnej wyrzutni LAU-127
3. GBU-32
4. AIM-7M
5. zbiornik paliwa
6. zasobnik AAS-38
7. GBU-12
8. AGM-65 Maverick
9. AIM-9L/M

Ma to sens?

Dziwne konfiguracja pod maszynę która jest agresorem...
Co najwyżej cwiczebny AIM-9 na koncówce skrzydła, na drugim  TACTS pod i co najwyżej dwa zbiorniki paliwa. To absolutny max dla tej maszyny, ew jak widac a zdjeciu pierwszym MER z bombami cwiczebnymi. 

 

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Moses napisał:

Dziwne konfiguracja pod maszynę która jest agresorem...

Napisałem wyraźnie, że konfiguracja nie jest realistyczna i jestem tego świadomy, a taką sobie życzy klient.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po cholere takie pytania i wklejanie tego co moze zabrać Hornet, jezeli w rzeczywistosci w ten sposób nie jest uzbrajany. Gadanie dla gadania i nabijania postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to Hornet który w teorii może być użyty bojowo i dlatego chciałbym żeby miał podwieszone to co w teorii może on przenosić. Głupio byłoby go uzbroić w radzieckie rakiety, ale nie będzie głupio uzbroić go w bomby GBU, o ile takie przenoszą Hornety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria z praktyką ma mało wspolnego. To nie jest dywizjon bojowy, tylko czysto szkoleniowo treningowy, na etatcie sa tylko instruktorzy, reszta trafia na szkolenie tudzież doskonalenie.
Zresztą widze że odwala się tu kompletny śmieszny miszmasz. Malowanie wersji B na wersji D, śmiech na sali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karambolis8 napisał:

Z tego co mi wiadomo, to prace są na razie zablokowane przez to, że model oblepił się tłustym kurzem od zalegania na półce ?

A szkoda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.