Skocz do zawartości

Churchill Mk.VII 1:35 Tamiya


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale modulacja przez rozjaśnianie lub przyciemnianie koloru bazowego nie ma nic wspólnego ze zmianą na inny kolor. O ile to pierwsze jest jak najbardziej akceptowalne, drugie już nie baudzo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
31 minut temu, Bobek napisał:

to polecę Ci na drugi model zastosować prawdziwa rdze mieszana z enamel thinner

Kiedyś o tym nawet pomyślałem...

31 minut temu, Bobek napisał:

a wcześniej modulacje biała farba. efekt podobny ale lepszy IMO

Jeżeli modulacja polega na odzwierciedleniu działania światła na bryłę pojazdu to też trzeba wziąć pod uwagę jaką barwę ma to światło a światło słoneczne idealnie białe nie jest. Nawet w ciągu dnia jest inne w południe i o zachodzie... Jeszcze jest zachmurzenie itp. Więc czy tylko sama biel jest akceptowalna?

15 minut temu, mbrnnr napisał:

Tak, ale modulacja przez rozjaśnianie lub przyciemnianie koloru bazowego nie ma nic wspólnego ze zmianą na inny kolor. O ile to pierwsze jest jak najbardziej akceptowalne, drugie już nie baudzo.  

Cała dyskusja wywodzi się z braku mojego wyczucia w kwestii modulacji i jest to modulacja "na miarę moich możliwości" i farb, które miałem pod ręką. Nie bronię ani tego modelu ani koloru i jeśli znacznie przekłamałem kolor to przyznaję się to tylko i wyłącznie moja wina. Jednocześnie próby rozjaśnienia samą bielą w moim wykonaniu wyglądały na tyle słabo, że zdecydowałem się dolać żółci. Za późno by myć model i od nowa malować gdy jest się na finiszu. Ciężko mi dyskutować na ten temat bo ekspertem się nie czuję, robiłem to przecież pierwszy raz natomiast widziałem wiele modeli z zauważalnie przekłamanymi kolorami i ... wyglądały świetnie. Stad moje stwierdzenie na modę i sci-fi. Tylko gdzie jest ta akceptowalna granica przekłamania koloru?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wata/wełna stalowa + ocet i zostawic na kilka dni
ja stosuje czasem z woda ale najlepiej enamel thinner

tu widać jak to się prezentuje u mnie i nizej u gościa od którego podpatrzyłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zrobieniem choćby namiastki peryskopów w kopule dowódcy bo rażą mnie te puste dziury. Mam też pytanie czy ta kopuła była obracana bo chciałbym ją zamontować odwrotnie niż przewidział producent tzn. komorą z miejscem na 3 peryskopy do przodu. Gdzieś to widziałem ale nie wiem czy to nie była samowola budowlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.