Skocz do zawartości

T-55A mod.1980, Mini Art 37020, 1:35


Skaidrus

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy tylko Mini Art rozpoczął rozwijanie oferty czołgów T-54/55, wiedziałem, że któryś z nich znajdzie się w moim zbiorze. Padło na 37020, czyli wariant stosunkowo późny i do tego z wnętrzem. Sam model nie rozczarował – wszystkie zachwyty recenzentów i „in-boxerów” potwierdzam. Znakomite spasowanie i detalizacja, doskonałe ruchome gęsi. Trochę momentami przeszkadzało rozdrobnienie detali na kilkudziesięciu malutkich ramkach, ale myślałem, że będzie gorzej. Wybrałem pudełkowe malowanie z kamuflażem, ale trzeba było fantazjować na temat prawej strony, bo tego nie było w schemacie malowania. Na 2 rzeczach poległem. Proponowany w instrukcji sposób montowania koła napędowego nie miał dla mnie sensu, bo trzpień do mocowania był za gruby i za krótki. Wstawiłem więc rurkę mosiężną, co wzmocniło całą konstrukcję. Poza tym nie zachowałem należytej ostrożności przy montowaniu spodu wieży. Coś się musiało zwichrować i mam trochę za dużą szczelinę między wieżą a kadłubem. Tym razem nie stosowałem żadnych dodatków oprócz anteny Abera. Sam pręt uznałem jednak za trochę zbyt gruby i wykorzystałem tylko podstawę. Pręt wyciągnąłem z ramki na gorąco. Podstawka to taka szybka improwizacja. Chciałem też dodać figurantów, ale zrezygnowałem gdy przypomniałem sobie przejścia z malowaniem twarzy. Malowałem lakierami Real Color z AK oraz akrylami Ammo, AK i Valejo. Do tego standardowa chemia tych 3 firm plus trawy Polaka i grunt VMS poprawiany tu i ówdzie akrylową podłożem z AK.

Podsumowując - znakomity model z wnętrzem. Na pewno jeszcze pokuszę się na coś z rodziny T-54/55. Może dla odmiany będzie to jakiś Tiran, ale raczej bez wnętrza. Co za dużo, to niezdrowo ?

sDSC_0001.jpg

sDSC_0011.jpg

sDSC_0014.jpg

sDSC_0016.jpg

sDSC_0019.jpg

sDSC_0024.jpg

sDSC_0026.jpg

sDSC_0028.jpg

sDSC_0031.jpg

sDSC_0039.jpg

sDSC_0040.jpg

sDSC_0043.jpg

sDSC_0054.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez demolki wnętrza nie widać. Czy w tym modelu też dali tylko silnik zapominając o przekładni i reszcie gratów z tego przedziału? 

A sam model ładny, tylko trawa w podstawce jest za idealna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje  bardzo ładnego modelu, Widać ,że ogrom dłubaniny przy nim był, Wygląda bardzo dobrze. świetne skrzynki amunicyjne na wieży, generalnie super. Jak zwykle zdjęcia coś wyciągną czego nie widać oczyma , mam na myśli szew na plandece, ale to szczegół .  Antena z ramki świetnie wyciągnięta ( mi się zawsze jakoś zakrzywia na końcu).Weathering i brudzenie mistrzowskie, Malowanie detali świetne.(jak tak dokładnie pomalować krawędzie [paski, spinki ,wizjery] , żeby nie zamalować sąsiedniej powierzchni -konsystencja  farby?dobry pędzel? umiejętności czy wszystko razem). Czy trawka sadzona elektrycznie czy tradycyjnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎01‎.‎03‎.‎2019 o 08:30, Przemek Przybulewski napisał:

Super. I malowanie i brudzenie. 

Jedynie ta plandeka na wieży jakoś mi sie nie widzi. Ale ogólnie "ja to kupuję".

Dzięki. Plandeka faktycznie trochę odstaje. Problem w tym, że zauważyłem to dopiero robiąc zdjęcia i nie mam serca  rozpruwać wieży ?

 

W dniu ‎01‎.‎03‎.‎2019 o 18:27, bazylms napisał:

Niestety bez demolki wnętrza nie widać. Czy w tym modelu też dali tylko silnik zapominając o przekładni i reszcie gratów z tego przedziału? 

A sam model ładny, tylko trawa w podstawce jest za idealna. 

Tak, jest tylko silnik. Gdyby przekładnia była w zestawie to próbowałbym jakoś ją pokazać ? 

Co do trawy masz rację, wymaga trochę zróżnicowania. Dioramy i winiety to wciąż elementy, gdzie wciąż ćwiczę różne techniki...

W dniu ‎02‎.‎03‎.‎2019 o 10:20, Daniel_ napisał:

Gratuluje  bardzo ładnego modelu, Widać ,że ogrom dłubaniny przy nim był, Wygląda bardzo dobrze. świetne skrzynki amunicyjne na wieży, generalnie super. Jak zwykle zdjęcia coś wyciągną czego nie widać oczyma , mam na myśli szew na plandece, ale to szczegół .  Antena z ramki świetnie wyciągnięta ( mi się zawsze jakoś zakrzywia na końcu).Weathering i brudzenie mistrzowskie, Malowanie detali świetne.(jak tak dokładnie pomalować krawędzie [paski, spinki ,wizjery] , żeby nie zamalować sąsiedniej powierzchni -konsystencja  farby?dobry pędzel? umiejętności czy wszystko razem). Czy trawka sadzona elektrycznie czy tradycyjnie? 

Dzięki za uznanie :) Trawę mocowałem sadzarką elektryczną. Znakomite urządzenie - trawa wyszła równiej niż planowałem, co dało raczej niezamierzony efekt zadbanego trawnika ?Na razie lepiej wychodzą mi dioramy pustynne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.