Skocz do zawartości

Stug IV Late Dragon 1:35


gustlik

Rekomendowane odpowiedzi

Do spalenia podstawą był zestaw burned od lifecolor, na yt jest prezentacja, dalej tylko pigmenty rdzawe i czarny od vallejo, który mi zupełnie nie podszedł.

 Może stug nie jest jakoś extra zmalowany ale jestem zadowolony. Zrobię te dioramkę i mam rozgrzebanego stuha i hetzera, zastosuję inny thinner i zobaczymy :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no nie łatwo zrobić dobry wrak a u Ciebie świetnie to wyszło. Jak na razie to zapowiada się , że mistrz drugiego planu (wnioskuję po temacie warsztatu) skradnie show Stugowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbicia maluje na lakierze błyszczącym farbkami vallejo. Po wyschnięciu idzie wszystko ładnie skorygować wykałaczķą( podpatrzyłem na yt, polecam wypróbować). Czy za dużo, może troszkę są zbyt wyraziste, ciężko uzyskać kompromis między ich intensywnością a ich ilością i wielkością. Postaram się coś jeszcze z tym podziałać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dział warsztatowy, to pomarudzę. Dwa pojazdy ustawione do siebie prawie równolegle, to mi się kompozycyjnie nie składa. Stug w drugą stronę jadący chyba będzie lepszym widokiem. Patrzę na zdjęcia podłoża i coś mi nie gra. Ajabym chyba dał inne kolory ziemi, ten zestaw w połączeniu z tymi kolorami zieleni jakoś do mnie nie przemawiają. Pasy trawy i generalnie trawa, są jakby dołożone do podłoża, brak spójności pomiędzy nimi, a ziemią. Flok, lub posypki w kolorach podobnych do kępek trawy chyba załatwiłby sprawę. Można chyba jeszcze coś podmalować przy tych korzeniach zwisających. Fajnie to wygląda, dodaje smaczków, ale może warto by je jeszcze powyciągać farbami. Nie mam zdania co do tych bluszczy na płotku. Na ostatnim zdjęciu, przy zbliżeniu wyglądają fajnie, ale na 4 i 5 bardziej przypominają węża zielonego niż wyjącą się roślinność, oplatającą płot. Może większe "rozczapierzenie" pojedynczych listków coś zaradzi w tej materii. Trzeba pamiętać, że staramy się oddać coś w skali i przełożenie w skali naturalnych rzeczy (np. korzenie, kamienie, ziemia) bez ich podmalowania nie będzie dobrze wyglądać. To samo dotyczy roślinności. Marudzę, bo fajna praca i jak można coś w takiej pracy "ajabymować", to "ajabymuję" ? , bo być może coś jest w tym co piszę i przez uwzględnienie tego, scenkaa może być jeszcze lepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stug będzieustawiony w stronę przeciwną docelowo, patrząc na to wszystko teraz pewne rzeczy zrobiłbym nieco inaczej. Teciak wepchniety w głąb koryta i zanurzony w wodzie byłby ciekawszy. Bluszcz postaram sie jeszcze zagęścic rozgałezieniami, docelowo ma również oplatać te drzewko z boku. Ziemia będzie mokra, podmalowałem ją lakierem błyszczącym ale nie wiem czy nie lepiej delikatnie ją podlać żywicą przy finalnym układaniu stuga.

Za wszelkie uwagi dziękuje, staram się je przyswoić i w miarę umiejetnosci wprowadzić, w temacie modeli żaden ze mnie orzeł a co dopiero w podstawkach.

Rosną kolejne dwa maluchy. Stuh bedzie miał podstawkę z chatką, dla hetzera chciałem zrobić kawałek plaży. Kiedyś jednego wyciągneli :)

 

 

 

 

20190902_125112-01.jpeg

20190902_125028-01.jpeg

latebra.jpg

Edytowane przez gustlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.