Skocz do zawartości

Leopard 1 A2


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich bywalców działu "pojazdy wojskowe"... No cóż, jestem tu całkiem przypadkiem, bo postanowiłem sobie na chwilę odpocząć od traków i przekonać się jak to jest w pancerce

Model Leoparda 1 A2 Italeri 1:35 zakupiłem na początku stycznia, a zasugerowałem się przede wszystkim skalą, niską ceną, no i tym, że gąsienice były w całości (tak mi polecił Pan w sklepie ).

Poza tym że jest to Leopard nic nie wiem na temat czołgów, wszystko sklejam tak jak podaje instrukcja. Malowanie jest też raczej wzięte z głowy, farbki jakich użyłem to Humbrole, malowanie pędzlem.

Model skleja się bardzo fajnie, nie ma dużo części, do wyboru jest wersja włoska i niemiecka. Dużym ułatwieniem jest to, że właściwie wszystko mogę od razu skleić do kupy a malowanie zostawić na koniec

No ale czas na pierwsze fotki:

 

0ddf83271ea9537e.jpg

a03baff5f285ffb3.jpg

787bbfb69afc3c08.jpg

6c1b425c12471ac9.jpg

d3e123fbeb097513.jpg

799baacf6003da21.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega sobie radzi wyśmienicie w pancerce Dobrze że pojazd współczesny . Ja jestem akurat w fazie "napalania się " na kanadyjskiego Leoparda 2 A6 M z tzw. "slat armour" . A od fazy "napalania się" do kupna modelu i wszelkich dodatków do niego to u mnie bardzo krótka droga Tylko że nigdzie w polskich sklepach nie mogę znaleźć zestawu Eduarda z pancerzem "slat armour" ani tez konwersji na wersje M :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za fotki, miło pooglądać jak wygląda taki Leopard

No ja na pewno nie będę dążył do odwzorowania tych wszystkich detali, po prostu wykorzystam to co zawiera pudełko.

 

Postanowiłem, że zrobię wersję niemiecką dlatego zamontowałem ten grill po bokach z podłużnymi otworami wentylacyjnymi. (ups, nawet nie wiem czy to jest grill czy co ). W instrukcji jest błąd, bo producent podaje, że wersja włoska ma mieć tego grilla a niemiecka ma otwory dzielone. Już sam nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale z fotek w necie wynika, że jest dokładnie na odwrót

 

Zanim pokażę kilka nowych fotek dodam tylko, że bardzo fajne są te gadżety po bokach typu rydel, kilof, młotek itd. :

 

de34a198d3feb80c.jpg

98409286b3336d75.jpg

f16f5253a698f1e3.jpg

b54c753d1e75329a.jpg

61e888700ed642fd.jpg

11a7d805356cf629.jpg

430da9b967f99fc1.jpg

0f4a76a5ac5b4077.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mnie oczy nie mylą, czyż byś Marcin przerzucił się na pancerkę Nieźle sobie poczynasz, tylko popraw koła bo widzę, że nie dolegają dołem do gasienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, Ciebie helikopter czeka - jeszcze większa odskocznia od ciężarówek.

No tak, ale chyba nie będzie tak źle bo przecie helikopter też ma kółka

 

Edit:

Przypomniało mi się, że ten helikopter ma sanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory idzie świetnie. Elefantes jeżeli to jest Twój pierwsz czołg to respect dla Ciebie. Ja już parę czołgów skleiłem i jeszcze kawał drogi przede mną, żeby robić tak jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenggeri bez przesady z tymi pochlebstwami, bo jeszcze uwierzę w to co napisałeś i wtedy dopiero będzie hehe

 

Andrzeju tak jak napisałem w pierwszym poście to tylko mała odskocznia od ciężarówek Natomiast co do Twojej uwagi na temat kół to już praktycznie pozamiatane... Zauważyłem to zaraz po założeniu gąsienic i już było za późno na poprawki, a co źle zrobiłem, że tak wyszło to nawet szczerze się przyznam, że nie wiem

 

Tymczasem wieżyczka już prawie gotowa:

 

85f7ed7e6954e074.jpg

8dae7f1c86785b96.jpg

8be61e8b4f27c829.jpg

700c64fae554c5f7.jpg

61b000e50c5b2397.jpg

 

I jeszcze mam pytanko, bo bardzo mnie to ciekawi co to za skrzynka i do czego służy???

 

345af61fd568ba01.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obudowa reflektora podczerwieni XSW-30-U lub V (miał również tryb pracy w zakresie widzialnym). Leoś miał aktywny system noktowizji.

elefantes - fajnie wychodzi - jaki następny czołg masz w planach ? Pewnie M-60 z Wietnamu

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jaki następny czołg masz w planach ? Pewnie M-60 z Wietnamu

 

Jeżeli miałbym jeszcze jakiś skleić to raczej pokusiłbym się o Tamiyowskiego M1A1, ewentualnie King Tiger też Tamiya ale 1:48

 

Dzięki Paweł za odpowiedź odnośnie reflektora, tymczasem wracając do tematu to pokażę chłopka, który jest dołączony do zestawu i wstępną przymiarkę całości. Licze na to, że nikt nie pokaże tej pierwszej fotki w dziale o figurkach

 

caa73b8aa8faf3c3.jpg

dce748d1686852a1.jpg

529addee3bcf085b.jpg

1f8c1deb48186ec7.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie-laika w tej dziedzinie podoba mi sie to co zrobiłeś ale wydaje mi sie, że wszystko zbyt mocno błyszczy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonałem całkowicie przy użyciu farbek Humbrola i zwłaszcza lakier bezbarwny tej firmy daje taki lekko świecący efekt. Stąd takie a nie inne wrażenie

Co do ostatecznego wyglądu modelu to nic się nie zmieniło, dołożyłem kalki i posklejałem wszystko do kupy. Model jest już na półce i całkiem fajnie się prezentuje - zwłaszcza z dalszej perspektywy. Dodam jeszcze tylko, że pracując przy nim umiliłem sobie fajnie czas i to chyba w tym wszystkim najważniejsze

 

899da4675e777176.jpg

0f8e7bbb5793f5f8.jpg

59a2f012f4dc329b.jpg

eca914ff4c05b155.jpg

81f101f9d38f1f62.jpg

6f5ac2bf6e6fa4ad.jpg

09737e08164b7097.jpg

2a64bac3b09f00fb.jpg

b14fc0b09efbcf33.jpg

d95b6ff9219cc398.jpg

 

finito!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.