Jump to content
Sign in to follow this  
Forest

Yamato 1/700, co wybrać?

Recommended Posts

Witam, ja z pytaniem jak w temacie 😊 Po Hyudze następny w kolejności jest Nagato (kupuję Fujimi), a potem właśnie Yamato. Na rynku są chyba tylko modele z Fujimi i Tamiyi, Aoshima to przepak Tamki. Pytanie, który z nich jest lepszy?Tamka ma już swoje lata, ostatni New Tool pochodzi z bodajże 1998 roku, Fujimi jest 6 lat młodszy. 

Ewentualnie, są może jeszcze modele jakichś innych producentów, o których nie wiem? W grę wchodzi tylko plastik 😉

Posted (edited)

Link sprawdzałem, ale ciężko znaleźć jakieś konkretne recenzje tych zestawów, a zależy mi na czymś, co nie będzie odbiegało poziomem od nowego Fujimi... 

EDIT PIAFkruca, wystarczyło usiąść przy normalnym kompie, i od razu wyskoczyła mi recenzja wraz z porównaniem, której tel nie mógł znaleźć 😂😉

Edited by Forest

Brak

Posted (edited)

Chydyhunter, ale to wciąż stara tamka z wypukłym deskowaniem 😑 Czesiek, i tutaj się mylisz 😁 Sporo internetowych krzaków musiałem przegrzebać, ale dwa takie cudeńka znalazłem 😍 Wizualnie chyba bardziej do mnie przemawia Fujimi, ale Aoshima (model sprzed roku, żaden przepak :kopara: ) też daje radę :D  Muszę jeszcze jakiś zbliżeń poszukać, póki co Fujimi wygrywa detalami na burtach :super:

https://hlj.com/1-700-scale-warship-next-ijn-yamato-fuj46000

https://hlj.com/1-700-scale-ijn-battleship-yamato-aos05263

Edited by Forest

Faktycznie zacny :) Ale spokojnie, model nie dla mnie, tylko dla Ojca, z waloryzacji tylko lufy :piwo:

Posted (edited)

Chudy, fajne to mało powiedziane. Z resztą... Twoj zestawik do Warspite podobnie wymiata. 

Te dodatki Flyhawka to są niesamowicie bogate zestawy w bardzo przyzwoitej cenie. 

Inna sprawa, że skilla i cierpliwość to już trzeba mieć do nich. No i peNdzlem już tego nie wymalujesz..

s-l1600.jpg

Edited by Super_Hans

Racja Hansiu, racja. Jak za taką cenę, to naprawdę zarabista sprawa. Z resztą zobaczę co i jak, jak zacznę robić Warspita, ale roboty będzie dużo. 

Sam ostatnio myślałem o Yamato w 700 z tym zestawem i do tego czarnym pokładem :D No ale na myśleniu się na razie skończy, bo nie wiem kiedy zrobię to co mam już ruszone 

Super_Hans, z jednym się nie zgodzę. Nie wszystko da się pomalować aerkiem, ale NIE MA części modelu, której nie da się pomalować pędzlem 😁 Kwestia wprawy, pędzel to podstawowe narzędzie modelarskie, aerograf to tylko ułatwienie :piwo:

Forest, piszesz tak :"  😑 Czesiek, i tutaj się mylisz "....No cóż , może czegoś tu nie rozumiem, ale podałeś taki link

14 godzin temu, chudyhunter napisał:

W sklepie "modelo do" jest wyraźna uwaga, że " brak tego modelu, spytaj o możliwość zamówienia". Skoro w sklepie brak, to stąd moja uwaga. Zresztą bez znaczenia

Posted (edited)

☺️

Edited by czesiek

4 godziny temu, czesiek napisał:

Forest, piszesz tak :"  😑 Czesiek, i tutaj się mylisz "....No cóż , może czegoś tu nie rozumiem, ale podałeś taki link

W sklepie "modelo do" jest wyraźna uwaga, że " brak tego modelu, spytaj o możliwość zamówienia". Skoro w sklepie brak, to stąd moja uwaga. Zresztą bez znaczenia

To że tutaj nie ma to wiem. Wrzuciłem ten link tylko jako opcję, ale jest cała masa innych sklepów, gdzie można go kupić

Forest, piszesz, że nie wszystkie elementy da się pokryć aero.. Jakieś przykłady? Bez złośliwości pytam. W japonce pędzla używam tylko do weatheringu. Najdrobniesze blaszki i zakamarki są pryskane. Większość osobno lub po maskowaniu.  

12 godzin temu, Forest napisał:

Kwestia wprawy, pędzel to podstawowe narzędzie modelarskie, aerograf to tylko ułatwienie

Wiadomo, tak jak zwykły skalpel i nożyczki to nadal podstawowe narzędzia w chirurgii... Inne elektryczne zabawki to tylko "ułatwienie" w osiągnięciu dobrego wyniku. Da się nożyczkami wszystko przeciąć i założyć pierdyliard podwiązek - kwestia wprawy. Tylko po co?  Długo, niebezpiecznie, a efekt delikatnie mówiąc taki sobie będzie.

Rozumiem, że malowanie pędzlem przedstawiasz jako rodzaj artystycznej dogmy modelarskiej. Ale o ile w szeroko pojętej sztuce wizualnej rezygnacja z "ułatwień" w postaci np. sztucznego oświetlenia w filmie może mięć sens to modelarstwie takiej analogii nie widzę. Efekt końcowy jest mniej subiektywnie odbierany. Albo coś jest technicznie dobrze pomalowane albo nie - analogia z chirurgią wydaje mi się bardziej odpowiednia.

Tyle z moich mUndrości w robocie :mrgreen:   

P.s. dawaj galerię legendarnej KIRI lepiej!

Pozdro :piwo:

Chudy, ja wiem że można w innych, ale tak gwoli ścisłości i prostoty...Jeśli szukam konkretnego artykułu w sklepach i wreszcie go znajduję w sklepie na Zapyziu, to zainteresowanych informuję ,kochani, mam to i pokazuję adres sklepu na Zapyziu, a nie na Marszałkowskiej w Warszawie, gdzie klientowi powiedzą, było, ale teraz brak od 2 tygodni...Ja bym tak zrobił, alre mozna widac inaczej. Powtarzam jednak, że nie ma tu żadnej złośliwości ani jakichkolwiek podtekstów (vide post Hansa), jedynie czystość i precyzja wypowiedzi I tyle 😐

Ruryk taruryk tumanik...

• Haha 1

17 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

NIE DA SIĘ.....

No nie da się bez złośliwości, bo przecież musisz się przyczepić :!:

Godzinę temu, taltos1 napisał:

No nie da się bez złośliwości, bo przecież musisz się przyczepić :!:

Nie narażaj się Wielkiemu Guru, Taltos.😱

W dniu 10.04.2019 o 12:50, Super_Hans napisał:

Rozumiem, że malowanie pędzlem przedstawiasz jako rodzaj artystycznej dogmy modelarskiej.

Hans, popatrz na modele Jima Baumana, Ana Chu czy naszych G. Terpińskiego i A. Brożyny... :woot:

Mamy juz XXI wiek, wymienineni prez Ciebie panowie ( wszyscy z niewatpliwymi osiagnieciami ) sa przedstawicielami modelarstwa XX wiecznego. Czas I technika nie staja w miejscu, czego wielu nie jest w stanie zrozumieć ani zaakceptować.....

Jaka ciekawa dyskusja :) żeby was pogodzić to maluje się farbOM a pędzlem czy spryskiwaczem to się ją nakłada bez względu w którym wieku 😛