Skocz do zawartości

Yamato 1/700, co wybrać?


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, czesiek napisał:

A nazywanie Cię owieczką gały wcale nie przyszło mi tak łatwo. Sam sobie na to zasłużyłeś chwaląc wszystko co on zrobi i powie beż żadnego zajaknięcia Nie ma znaczenia, czy kogoś złośliwie krytykuje, czy maluje swa butelkę, to wszystko jest chwalone i oklaskiwane, niemal uwielbiane, bo to gała powiedział czy zrobił. Dlatego nazwałem cię jego owieczką (paru innych zresztą również się doń zalicza) i zdania nie zmienię, zanim Ty nie zmienisz swego postępowania

 

Czesiek, padłem. Ochłoń, przeczytaj jeszcze raz.. kolegów popytaj.. czy to brzmi jak tekst dojrzałego faceta.

I tak oto nagonka wrednych owiec po raz kolejny uczciwego modelarza przegoniła z Forum.

indeks.jpg.4c988cbeb75f1012886447686e3a23fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beee, bee.:haha:

Obejrzałem. Chłop nie maluje tylko szpachluje model gęstą olejną a potem ją ściera pędzlami i szmatami i poleruje. Zauważyć warto, że o ile na płaskim skrzydle 1/32 ratuje go to rozcieranie, to ciekaw jestem jak by to wyglądało na Huncie w 1/700, np. na 4 calówce z blaszek od Flyhawka :szczerbol:

Dla ludzi o mocnych nerwach ujęcie z filmu :

786443538_Beztytuu.jpg.f1ed57e9d98136278da8f21b6768f581.jpg

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Widzę,że zeszliście z tematu. Jak chcesz najlepsze Yamato w 700 setce to tylko Pit Road. 

https://www.1999.co.jp/eng/10486912

Model niestety dostępny już tylko na ebayu. Ale można jeszcze kupić wersje z początku roku, albo Musaschi. Model drogi, ale pytałeś o najlepszy to podsyłam.

Do modelu jest też piękny zestaw waloryzacyjny z Ship Yard Works:

https://www.hobbyeasy.com/en/data/vap5iw1mcumhxp72plsb.html

Pozdrawiam

Agillus68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit Road faktycznie podniósł poprzeczkę. Nie czytałem recenzji ale po wypraskach patrząc to chyba załatwił konkurencję. Na Ebay chcą za niego od 80 do ponad 100 dolarów (link). Tego zestawu Shipyarda trudno będzie znaleźć - trzeba pokopać. Mnie się nie udało. 

Ale sam PIt Road też robi do niego dodatki. Ich zestaw też ma pokład, lufy i tonę blach. 

http://www.sealmodel.com/product_details.php?item_id=6101

http://www.sealmodel.com/product_details.php?item_id=6102

Żeby nie było że znowu linki dajemy "nie takie, że brak i w ogóle:mrgreen: to dałem takie z "in stock" . Cena konkurencyjna nawet uwzględniając przesyłkę

 

 

 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. Mieć tyle czasu i w portfelu w jego wieku.. Na zdjęciu ten Hui to jakieś liceum.. Bardzo ładny ulep. Żywy, dzięki temu malowaniu. Co ciekawe autor pisze:

I applied fading skill to ships. It’s a little awkward because it’s my first attempt, but I think it will improve a little bit in the future

Odważnie podszedł do tematu. I dobrze. Co prawda gdzieniegdzie nadbudowki "wiszą" nad pokladem trochę.. No ale to forum zagraniczne.. Tam nie ma jadu i złych owiec które by napisały że szpary ma szerokie jak przesmyk Surigao.. :mrgreen:

Model pit Road zdecydowanie bije konkurencję. Gdyby choć trochę bardziej  jajec mi się podobał..  Hmm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 12:50, Super_Hans napisał:

Forest, piszesz, że nie wszystkie elementy da się pokryć aero.. Jakieś przykłady? Bez złośliwości pytam. W japonce pędzla używam tylko do weatheringu. Najdrobniesze blaszki i zakamarki są pryskane. Większość osobno lub po maskowaniu. 

Kurde, może źle się wyraziłem, skrót myślowy poparty alkoholem daje takie efekty :lol: Oczywiście, da się, ale często gęsto łatwiej jest coś machnąć pędzlem, niż pierniczyć się z maskowaniem, zrywanie, podmalówkami, etc. Jak najbardziej masz rację, nowoczesne narzędzia są niezrównaną pomocą, ale też nie zrobią roboty za nas. Nie jeden model można skopać, bo nie umie się podmalówek zrobić :haha:Kiri doczeka się galerii, zapewne razem z Fuso Hyugą, ale proszę jeszcze o chwilę cierpliwości :D

Agillus, dzięki serdeczne za cynk, rozejrzę się :super:

Panowie, PAX! Naprawdę aż żal ściska wiadomą cześć ciała, jak to czytam :haha::haha: :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawy pomysł, model do złożenia praktycznie dla każdego, chociaż niektóre elementy aż się proszą o natychmiastową utylizację, zwłaszcza samoloty, elementy masztu głównego, maszt dźwigu, potrójnie sprężone działka, zarówno w otwartych, jak i zakrytych stanowiskach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć, podbiję temat... Mając budżet 300 PLN chcę zrobić sobie Musashi, najlepiej z pełnym kadłubem. Średnio mi idzie współpraca z blaszkami... Czy Fujimi z pełnym kadłubem, lufami i blaszką od Eduarda będzie najlepszym rozwiązaniem? Czy lekko naciągnąć budżet lepiej Pit Road prosto z pudła i dodać tylko relingi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.