Skocz do zawartości

Volvo FH-12 Yamaha Team 2004r. 1:24 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no niestety we wszystkich tak jest;chlodnie,firanki i cała reszta ma takie swiatła...mam od DAFa jeden komplet jakbys chcial,one sa troche dłuzsze ale sa linie podziałowe i mozna je przeciac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers taki standardzik Italerki, jeśli chodzi o światełka. Ja używam kloszy z zestawu Truck Accesories - obcinam tylko podstawę, lampę modelu szlifuję na płasko i maluję na srebrno. Sam klosz maluję na odpowiednie kolory (Clear-ami) i przyklejam do płaskiej powierzchni lampy (tej malowanej na srebrno). Niektórzy malują po prostu taką lampę, jak ma model, gloss'ami a potem malują jeszcze Sidoluxem. Ale ja tej techniki nie stosowałem.

Moje lampy wychodzą tak:

img0150cy4.th.jpg

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Też myślałem o tym jak to wykonać i zeszlifuję garby, pomaluję na srebrno powierzchnię światła. A klosz wykonam z plastikowego pudełka po CD i pomaluję markerami. Z trójkątem zrobię tak samo, jak bym zostawił te światła takie jakie są, to nie wyglądało by to realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers ja bym na Twoim miejscu kupił Truck Accesories - tam trochę różnych lampek i trójkątów "szklanych" (przezroczysty plastik) jest. Jak zrobisz z CD, to będziesz miał lampę gładką, nie ryflowaną. A to też może wyglądać nierealistycznie.

No i jest też dużo różnych obrysówek.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Troche drogi zestaw, jak na 2 potrzebne klosze.

Tak by się prezentowały klosze, zrobione przeze mnie.

2e4e5a2c79f87120.jpg

Osie skończone.

e91fd036100d651d.jpg

Wózek prawie skończony, muszę go jeszcze domalować, ponieważ gdy go malowałem skończył mi się spray.

a31da5170e7d67a5.jpg

Zbiorniki też potrzebują koloru.

4b318d8b7372d294.jpg

Naczepę postanowiłem pomalować podkładem w celu ujawnienia się wszystkich nierówności. Po pomalowaniu wszystkie nierówności są super widoczne.

008cda8c1133c379.jpg

a2be0773e4bac026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem Twoje klosze prezentują się świetnie! Myślę, że będziesz bardziej zadowolony z nich, niż z tych z zestawu, m. in. dlatego, że wykonałeś je własnoręcznie

Jak na razie super Ci idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, te klosze są niezłe.

Nie pomyślałem o tej krawędzi z pudełka CD, ciągle myślałem o płaskiej, gładkiej powierzchni. Ja bym je zrobił według Twojego pomysłu.

Niemniej jednak, uważam, że co najmniej jeden zestaw truck accesories warto mieć, jako materiał na różne modyfikacje, nie tylko te gotowe z zestawu, ale także do własnoręcznego rzeźbienia.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki wam wszystkim, cieszę się że spodobał wam się mój pomysł i będziecie mogli z niego przy następnej okazji skorzystać.

Niekiedy najprostrze rozwiązania, okazują się najskuteczniejsze.

Choć tak jak pisze Jarek, że napewno warto mieć taki zestaw w swoim warsztacie, kiedyś na pewno sobie taki sprezentuję.

 

Na dzień dzisiejszy, czekam na dostawę lakierów do sklepu, więc zabiorę się za wyposarzanie wnętrza modelu. Jak tylko dostanę lakier w moje ręce, zabiorę się za malowanie, na co czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trik, widziałem już go gdzieś na niemieckim forum, ale mam pytanie, czy ty pomalowałeś kolorami po tych wypustach, czy od środka po tej gładkiej stronie? I jak chcesz je zamontować, gładką stroną do wewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzisiaj dużo nie zrobiłem.

Ośie doklejone do ramy naczepy.

5cfc3d4a16441743.jpg

Felgi także pomalowałem i koła są gotowe.

4f236070ab1f770e.jpg

Zbiorniki pomalowane.

47ae1bfff9f89d1a.jpg

Cały wózek.

e8346a51bb69c0a0.jpg

Naczepa już wyszlifowana i pomalowana ponownie podkładem. Teraz tylko nałożyć kolor, kalki, lakier, zrobić światła i będzie gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj wypróbowałem kolor sprayu, jaki kupiłem. Kolor jest super i dobrze się będzie prezentował ze srebrnym kolorem.

W rzeczywistości jest on troszkę ciemniejszy, niż pokazują to zdjęcia.

7151a65d4d7795b7.jpg

b31f61f30c11b823.jpg

Jeszcze kupię lakier bezbarwny i będę malował kabinę, naczepę oraz nałożę kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeglądając każdą stronę Yamahy, znalazłem tylko trzy zdjęcia pojazdów należących do tego teamu.

 

Witam

 

Nie jestem ekspertem od motocykli Yamaha i zespołów fabrycznych, ale to co znalazłeś, to chyba nie ma nic wspólnego z modelem, który składasz. Tzn. model przedstawia zespół startujący w MotoGP, a to co jest na zdjęciach bardziej przypomina jakiś amerykański zespół fabryczny lub wspierany przez Yamaha. Wg. mnie musisz poszukać zdjęć z zawodów MotoGP lub znaleźć kogoś kto się tym mocno interesuje i ma w swoich zbiorach odpowiednie fotki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie wiem z jakiego zepołu są te fotografie. Wpisałem w Google "Yamaha factory racing" i znalazłem te zdjęcia.

 

Dzisiaj malowałem kabinę, oraz naklejałem kalki.

Italeri w instrukcji podaje, żeby na drzwi nakleić kalki nr:26, lecz są one za duże. Jest jedna kalka o prawidłowych rozmiarach, ale ma być naklejona na naczepę. Po chwili zastanowienia postanowiłem, że na drzwiach kalek nie będzie, ponieważ te ogromne brzydko by wyglądały. Może jak bym napisał do Italeri to by przysłali mi potrzebne kalki.

Tak się prezentuje model na dzisiaj.

17997b433e871528.jpg

09c82f9b87cfbe31.jpg

ce712e4d3557c824.jpg

d28b4c7c343aaa99.jpg

Naczepa też już prawie pomalowana.

a69cf774ae070a9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.