Skocz do zawartości

Volvo FH-12 Yamaha Team 2004r. 1:24 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Bo są źle sklejone Kruger ma racje.To co z tyłu przykleiłeś do felgi powinno pójść z przodu w instrukcji pewnie jakiś błąd jest.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Początkowo myślałem, że felga jest z wywiniętym rantem ale teraz dokładniej się przyjrzałem jej a także porównałem z kołami w mojej naczepie. Faktycznie w instrukcji jest błąd, pierścień powinno się przykleić od zewnętrznej strony tarczy koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers zobacz na zdjęciu poniżej jak jest, zdjęcia jest wykonane przez adize myślę, że się nie obrazi że pokazałem.

 

t_PsiyrIyvd.gif

 

*Kliknij aby powiększyć

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers zobacz na zdjęciu poniżej jak jest, zdjęcia jest wykonane przez adize myślę, że się nie obrazi że pokazałem.

 

t_PsiyrIyvd.gif

hehe , nie, nie obrażę się

 

I dobrze, że dodałeś to zdjęcie, bo skłoniło mnie to do zajrzenia w instrukcję. I oto co zobaczyłam:

e226c21aa148d91bm.jpg

 

A więc jawkers, tak jak mówi tornado w Twojej instrukcji jest błąd i pierścień powinien być przymocowany po zewnętrznej stronie koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki koleżanko i wam koledzy

Tylko teraz mam wielki problem, a mianowicie nie wiem jak odkleić od siebie te dwa elementy, ponieważ przykleiłem je Super Glue.

Czy Debonder jakoś reaguje na plastik, rozpuszcza itp.?

A jak nie to będę zmuszony wystawić ogłoszenie, o kupnie felg do naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Debonder jakoś reaguje na plastik, rozpuszcza itp.?

Ani tknie! Debonder momentalnie żre farbę, chromy i wszystko, ale gołego plastiku nie rusza ni w ząb - nawet przy mocnym tarciu. Zapuść krople na łączenie, odczekaj, poruszaj, zapuść znów i powinno puścić.

 

Edit: Noooo jaaa, tysięczny post:( Ale ze mnie spamer:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki Reggy

No ale nie mam jeszcze Debondera, a koła nie dawały mi spokoju, postanowiłem się nimi zająć na własną rekę i udało się.

W walce z kołami, ucierpiał tylko palec.

Tak to jest, jak się pierwszy raz skleja naczepę.

Tak się teraz prezentują.

8ee01a7c1716a215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Postanowiłem sprawdzić, czy sprzedawca w sklepie miał racje w sprawie sprayu koloru srebrnego.

I okazało się, że ma racje. Dostosowałem się także do instrukcji, na której jest napisane, że w przypadku lakieru srebrnego należy po 30min. nałożyć lakier bezbarwny. Tak też zrobiłem, a oto efekt. Powiem jeszcze, że jestem bardzo zadowolony z efektu.

91c10cab5feb33cf.jpg

9530d5453b41c2f1.jpg

Wnętrze otrzymało kolor szary.

6922ea51366ef1ea.jpg

2ddd2ebfbdc16cf2.jpg

Nadkola, kolor czarny.

4c14f98dd3232054.jpg

A tak prezentuje się na dzisiaj model.

4b7acdf8a6a545b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraye są z Motipa. Na szczęście nie zrobił się z tego szary

 

Bo jak by nie było są to farby/lakiery samochodowe, a kolorek ładnie wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Pomalowałem belki w naczepie i zostało jeszcze wypełnienie płsakich prostokontów. Zastanawiam się czy to maskować, czy poprostu prosto z aerografu prysnąć, niewiem jak to będzie wyglądało.

b6cdb848333fee72.jpg

Poduszki pomalowałem matem.

e0013d239d775b89.jpg

Grill trż otrzymał mat.

a77eaf13936559ec.jpg

Pomalowane wycieraczki

f9d421f2267a6351.jpg

Oraz spód podłogi.

a2a2b92e14ec3e05.jpg

Tylne osie, też pomalowane.

3f562377e87162af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wszstko zostalo powiedziane.moze nie ładnie to zabrzmi ale jak dalej tak bedziesz malował to bedzie naprawde zajebisty model...doczekac sie nie moge efektu koncowego..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jonnym, spokojnie napewno się doczekasz efektu końcowego, choć troszke jeszcze musisz poczekać.

Zapomniałem wcześniej napisać, że producent nie postarał się z wykonaniem tylnych świateł w naczepie. Światła imitują plastikowe prostokąty z wypustkami. Będę chciał dorobić szklane osłonki pomalowane według schematu producenta, także niżej położone trójkąty.

Czy w każdej naczepie Italeri tak jest, czy tylko w tej?

577c9c8c7b0f6b11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej naczepie Sunshield też tak było - jednak ja pomalowałam te "światełka" od razu na kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.