Skocz do zawartości

Volvo FH-12 Yamaha Team 2004r. 1:24 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

KRUGER_MAN, JarekS, Lucas HS Dzięki wielkie za radę, rzeczywiście żółte kliny wyglądaję lepiej.

Pomalowałem także uchwyty nadkoli do momentu gdzie zaczyna nadkole. Uchwyty są w kolorze ramy.

Skorzystałem z okazji ładnej pogody i wykonałem zdjęcia na balkonie.

b999b28f41a20c82.jpg

72f956638884d5ad.jpg

7e7fc91e5bf7446c.jpg

d52cbe5d6f16cb43.jpg

03a880ea9fd25e4c.jpg

f9c8f4821e8944f3.jpg

f11ae71ff63f334c.jpg

Klosze też już powoli, nabierają kolorów.

89032843f3e22705.jpg

Dzisiaj jeszcze skorzystam z pomocy mojej drugiej połówki i przykleję zbiornik paliwa i koło zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Ja klosze malowałem markerem kolor czerwony, a pomarańcz farbką do szkła.

Znalazłem w sieci zdjęcie Volvo i zbiornik jest niżej niż był w moim modelu, jest całkowicie zasłonięty.

c442474125930b40.jpg

A oto poprawiona wysokość zbiornika.

d40408aaaa14597a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Światła gotowe, koło zapasowe na miejscu. Brakuje tylko chlapaczy, ale one zostaną zamontowane w modelu na samym końcu. Siodło postaram sie pobrudzić, ale muszę spróbować dopiero zabarwionego wikolu na jakiejś powierzchni, jak to będzie wyglądało.

Prace nad ramą dobiegły już końca, teraz nadszedł czas na wykonanie nadwozia.

A to fotki gotowej już ramy.

Nadkola będą jeszcze na koniec wypucowane, teraz łatwo łapią każdą drobinę kurzu, klosze już na swoim miejscu.

75c8498be7955d7e.jpg

6f2418146a61ae84.jpg

058507bfd29cfe9c.jpg

Koło zapasowe.

a0c9f0ea4f42c04d.jpg

Całość.

511f82ef356dbffe.jpg

cd2e9cc85efbc58e.jpg

 

KRUGER_MAN pytałeś o to, czy w tym modelu też jest zwichrowana rama. Na początku tak myślałem, że i w tym modelu tak będzie, ale okazało się, że na szczęście wszystkie dotykają podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Myślałem jak ubrudzić siodło.

Wczoraj wieczorem, nałożyłem na plastykową osłonę po Super Glue, troszkę wikolu. Kapnąłem na niego 2 krople Black Gloss i wymieszałem. Farba doskonale się miesza z klejem i otrzymałem kolor podobny do smaru. Postanowiłem dodać kolejne dwie krople aby uzyskać kolor czarny. Po wymieszaniu rozsmarowałem zabarwiony klej po całej powierzchni, kształtując różne nierówności. Okazało się, że klej da się kształtować i nie rozpływa się. Kiedy rano sprawdziłem jak to wygląda, ucieszyłem się, ponieważ efekt jest super.

Tak to wygląda.

97fb4b2f56f2c262.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajny pomysł na ten smar gratulacje . Rama wygląda super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki Adize

Dzisiaj zabrałem się za wnętrze i oto co zrobiłem.

Podłogę musiałem troszkę zeszlifować, ponieważ nieopadała do końca hacząć o przewód od chłodnicy. Teraz jest ok.

a8c02f9c4eb0e66f.jpg

Wnętrze będzie w kolorze szaro-jasno żółtym, o tą radę prosiłem moją drugą połówkę.

0e03a555988b84a8.jpg

1d0f31d1372d7dd1.jpg

I kabina.

97d61a85991622ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra pomysl z tym vikolem ale w koncu glowy nie ma sie tylko po to zeby sie nie lalo do srodka :p

 

o to widze ze nie tylko ja mialem problem z niedomykajaca sie kabina. tyle ze ja ten problem przerabialem w moim pierwszym modelu w Scanii 164L.

 

PS. nie ma to jak fachowe doradztwo kobitek ;) tak dobrze ze nie wymyslila jakiegos koloru khaki (dla nas, facetow, to po prostu zielony) albo jakiegos gorszego :p

 

powodzenia w dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Już wykorzystałem twój pomysł z wikolem xD , mam nadzieje ze sie nie obrazisz .

Korzystajcie do woli, kto chce. Nie mam się o co obrażać. Ja jeszcze nie zdążyłem ubrudzić siodła, ale jak możesz to zaprezentuj jak wyszedł ten patent w praktyce.

Jestem teraz na etapie wymyślanie urządzenia do nakładania tego smaru, w taki sposób żeby wyglądał jak by na nim była już zamontowana naczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel silnika radził bym Ci zrobić na płasko.

 

123df4.jpg Tak jak Tu wiadać.Tylko że lodówka zasłania Musisz wszystkie szafki jakie na nim masz usunąć.

Tu widać lepiej

obraz-024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Co do tunelu to nie jestem pewiem, czy udało by się go usunąć. patrzyłem dzisiaj i nie da się go całkowicie usunąć, ponieważ silnik wustaje troszkę ponad podłogę.

Dzisiaj odebrałem opony i spróbowałem swoich sił z Super Singlami.

Oto efekt.

75a8ec1339c5dfcf.jpg

031124437dc1f4d5.jpg

6b64912cc6f7fc35.jpg

8c806aadb9eb461d.jpg

068163aed99a0b87.jpg

e007f8fd0c933dec.jpg

Tak się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Gdybyś je jeszcze tak machnął czarnym mattem... och, cudownie by było Nie byłoby widać ŻADNYCH śladów kleju

Pierwszy raz te opony rabiłem i niewiedziałem, że się je maluje.

Dzięki wielkie, cieszę się, że się wam podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo widze ze jeden juz skopiowal moj pomysl no i bardzo dobrze ;)

ale mam male 'ale', SuperSingle to sa na osiach z pojedynczymi kolami a nie na blizniakach. takie opony jak zrobiles istnieja, tyle ze ja widzialem je tylko w Mesiach. jednakze nikt nie zabroni Ci ich zalozyc do Volva.

a z tym malowaniem opon to chyba zly pomysl. jeszcze nie slyszalem zebys ktos je malowal. wg mnie farba nie bedzie sie zbytnio trzymala gumy. ale w tej kwestii to niech sie wypowiedza doswiadczeni modelarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga felgą, ale SS nie jest tak szeroki jak bliźniak i ten błąd rzuca się tu w oczy najbardziej (montowanie SS traciłoby w rzeczywistości jakikolwiek sens ekonomiczny). Opony pomalować oczywiście można, najlepiej rozcieńczoną farbą olejną dla artystów wytartą po lekkim przyschnięciu. Nie byłoby widać łączeń a i brudzing miałbyś zrobiony za jednym razem. W ogóle opony to nie prawdziwa guma, a "miękki plastik"/winyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony co masz z tyłu to nie SS tylko Micheline X ONE. Pojedyny bliźniak A co do tunelu to nie chodzi o usunięcie jego całkowite, bo płaska podłoge masz tylko w Actrosie MegaSpace i Magnum. tu chodzi o usunięcie szafek z podłogi, bo tak było tylko w F i FH pierwszych modelach chyba do 98 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki panowie za wytłumaczenie.

Naman jeżeli to twój pomysł z tymi oponami, to super. Jak robiłem te opony, to przykład brałem se strony, której link jest podany kilka postów wcześniej. Czy to jest twoja strona?

Wpisałem w Google "Super Single" i wyskoczyły mi te opony, więc pomyślałem, że chodzo o te. Wybaczcie mój błąd. Ale chyba zostawię te opony, bo nawet mi się podobają.

Co do szafek to już rozumiem, pomyślę jak to zrobić i postaram się to wykonać, choć nic nie obiecuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.