Skocz do zawartości

Volvo FH-12 Yamaha Team 2004r. 1:24 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj. Kawał dobrej roboty . Mógłbyś mi powiedzieć o ile skracałeś tą część osi na której są założone felgi i o ile skróciłeś piastę?. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki wielkie.

Oś sktóciłem tak, żeby wystawała ok 2mm poza pierwszą felgę. A piasta miała 12mm, skruciłem ją o 4mm. Stosowałem się do triku który jest opisany w linku kilka postów wcześniej. Tam to jest wszystko dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie to nie Alclad, to jest srebrna emalia, z Model Mastera. Jutro już będą zdjęcia gotowych kół, zamontowanych w samochodzie. Niemogę się doczekać, jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro już będą zdjęcia gotowych kół, zamontowanych w samochodzie. Niemogę się doczekać, jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.

 

jawkers to jest właśnie to co tygryski lubią najbardziej... PRZYMIARKA

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Tak jak pisałem wstawiam zdjęcia gotowych kół tylnych.

bfe975f28ff965aa.jpg

3066485d8d560416.jpg

eb19bedbfc9393a9.jpg

Poziomy zbiornik.

ed95c3f987f3a8c3.jpg

Powoli uzupełniam cały silnik.

926a2de29f96e1c4.jpg

W środe odbiorę w modelarskim opony z Italeri, więc spróbuję zrobić Super Single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki panowie , a z tym zbiornikiem to będzie on zasłonięty, choć może to poprawie.

Zwir3k wielkie dla Taty, ale już niebędę nic robił z tą pokrywą ponieważ jest już wklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj dokończyłem przednie koła.

cdf0038b0893787b.jpg

b8125c55561fb3c6.jpg

Silnik otrzymał już wszystkie elementy.

0db88e56d148c78b.jpg

Wydech, też już jest.

d06ef00de70457d2.jpg

Całość.

91bf4ff554ee3a7f.jpg

Pomalowałem kliny w kolorze ramy.

2bdac99e0f02e6e2.jpg

Siodło też pomalowane w kolorze ramy.

f1cad4ce39da4a0f.jpg

Korek wlewu paliwa.

04790464086b2c3e.jpg

Postanowiłem, że błotniki będą pomalowane czarnym połyskiem.

f154400b20f0c36f.jpg

 

I najwwąniejsze.

Mam pytanie w sprawie zbiornika paliwa. Jeżeli listwa między osiowa jest założona (niezabardzo wiem jak się ten element nazywa), to patrząc na pojazd z boku, zbiornik paliwa jest schowany i go nie widać, czy jest wyżej niż górna krawędz tej listwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się rama prezentuje, prace postępują nieźle.

Z tą listwą, to pewno Ci chodzi o osłony boczne (międzyosiowe). Ja nie mam Volva, więc nie wiem, bo to zależy od modelu. Czasem osłony zakrywają całość (np. w Actrosie), a czasem są nieco węższe i widać np. spód zbiornika (tak mam w Magni). Poszukaj zdjęć na Forum jakiegoś Volva.

Niektórzy rezygnują z osłon bocznych, bo zasłaniają one dokładnie wszystko, z czym się tak bawimy na ramie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki Jarku, poszukam zdjęć.

Kruger kliny jak by były żółte, to by nie pasowały w tym modelu, a nadkola najpierw miały być pomalowane matem, lecz zmieniłem zdanie, ponieważ pomyślałem, że producent Yamaha nie zamówił by tanich nadkoli tylko jakieś lepsze pomalowane w kolorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers klin pomalowany na żółto będzie wyglądał lepiej i bardziej naturalnie. Zostaw środkową wytłoczkę w kolorze ramy (imitacja uchwytu na klin), a resztę - górę i dół na żółto. Klin nie jest częścią ramy i może być w innym kolorze. To nie zepsuje efektu, a wręcz sprawi, że będzie wyglądać jak w realu. Może bywają w innych kolorach (kliny), ale ja widuję raczej tylko żółte.

To oczywiście tylko sugestia, od Ciebie tylko zależy, na jakie malowanie się zdecydujesz w Twoim modelu

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.