Skocz do zawartości

Volvo FH-12 Yamaha Team 2004r. 1:24 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj było troszkę szlifowania.

413ce99038a7d971.jpg

Fotele zmieniają powoli wygląd, otrzymają też podłokietniki.

1f91667cc6f0e40c.jpg

Powoli, zaczynam składać naczepę.

953716ab7e60225e.jpg

c5be781e8a185d24.jpg

 

Poszedłem dzisiaj kupić spray motipa koloru srebrnego. Zapytałem sprzedawcę, czy z tym lakierem inny lakier bezbarwny, też wejdzie w reakcję i z koloru srebrnego zrobi się szary. Sprzedawce mi powiedział, że w przypadku lakierów ... tak się dzieje, ponieważ odwracają się ziarenka, natomiast ten spray jest przeznaczony do samochodów i kładąc na nim lakier bezbarwny taka reakcja nie ma prawa zajść. Pomyślałem, że gość wie o czym mówi, a ja i tak to wypróbuję na jakimś innym kawałku plastiku.

aee3238991f7fdda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Kasta i elementy nadwozia, otrzymały podkład.

5e01d770c58787f8.jpg

85f63f57ece3d60e.jpg

f513f8b48086384e.jpg

fdad7b5089e31c19.jpg

Zauważyłem, że podczas odchylania kabiny wraz z nią odchylają się światła. W orginale przedni panel pozostaje bez ruchu.

 

Fotele już powoli nabierają kształtów, lecz jeszcze dużo pracy mnie czeka przy nich.

b77092f00d9784cb.jpg

Kupiłem także dwie puszki lakieru, którym będę malował model.

eff392394b25aae7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zauważyłem, że podczas odchylania kabiny wraz z nią odchylają się światła. W orginale przedni panel pozostaje bez ruchu.

 

 

Hm... a jesteś pewny ?? Według mnie w modelu powinno być tak samo. Może jeszcze ktoś kto skleił taki model potwierdzi lub zaprzeczy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w moim cały dolny gril wraz, ze zderzakiem i tymi innymi zostawał a tylko kabina się unosiła coś nie tak chyba, albo Cię źle zrozumiałem.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że światła się z kabiną odchylają xD Ale wtedy nawet byś nie dał rady do końca odchylić ;) Ja je jakoś na rame jakby naklejałem i nie mocowałem do samej kabinki :P Mam nadzieje, że skminisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwir3k zgadza się jak by to wyglądało jak by razem się z kabiną podnosiło ? Wszystko by o siebie "zaczepiało" itd, więc tu się z Tobą zgadzam.

 

marcinzo56 Również się zgadzam w FH12 też bez całego dolnego grila "zderzaka" itd.W ogóle to we wszystkich Volvach tak jest.

 

Po prostu jawkers musisz zderzak przykleić do ramy tam są taki jak by zaczepy i potem wszystko już będzie ok kabinę na tych "zawiasikach" montujesz i tyle.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są integralną częścią zderzaka, montowany jest na sztywno do ramy a tylko kabina jest ruchoma. Tak jak napisał eKrystian, musisz przykleić go do ramy a nie do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.