Skocz do zawartości

A39 Tortoise 1:35 Meng Model


Reez

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Tematem wątku jest prototypowy brytyjski czołg super ciężki produkcji firmy Meng Model w skali 1:35.

Model nabyłem dobrych kilka lat temu i w zasadzie był już ukończony ale nigdy na forum nie trafił. W międzyczasie odbył sporo kąpieli w CleanLuxie aż w końcu dostał pierwsze malowania wraz z lekką modulacją i znowu na mniej więcej dwa lata trafił do pudełka. WMS 2019 było dobrą okazją aby w końcu go odgrzebać i przywrócić do życia. Czasu było niewiele dlatego efekt jest jaki jest ale mimo wszystko jestem z niego zadowolony :) Malowanie aero za pomocą zestawu US Olive Drab firmy AK Interactive. Dodatkowo użyłem trochę chemii od MIG'a oraz Vallejo.

Model został wzbogacony jedynie o kilka dyrdymałów firmy Black Dog. ''Żółw'' przez jakiś czas był niedostępny na naszym rynku ale wiem, że pojawił się niedawno znowu w sprzedaży i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu kto lubi niecodzienne konstrukcję.

Ukończony, który co poniektórzy mieli pewnie okazję zobaczyć na żywo we Wrocławiu prezentuje się tak:

1.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.8.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

21.JPG

ded1.JPG

ded2.JPG

ded3.JPG

ded4.JPG

ded5.JPG

end.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie to brytyjski kolor różnił się od OD - ale tego się nie czepiam

27 minut temu, piotrkur napisał:

Jak na prototyp to strasznie styrany..z tobołkami potwierdzam..

A zwróciłem na to uwagę już na stole.

Ja bym zróżnicował rdzę na wydechu i gąskach. W tej chwili nie wiadomo którędy wylatują spaliny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny pojazd, i świetny model, gratulacje :)

Z "ajabym-ów": na pewno przydałby się jakiś załogant, dla zobrazowania skali. Widziałem Żółwia na żywo w Bovington, to spektakularnie wielkie bydlę :)

Przedziwnie wyszły Ci te pigmenty na fartuchach - jakby ktoś piaskiem/błotem namalował sobie trapezy - chyba, że to zamierzony efekt. Razi też przód wanny - jeśli jest aż tak (i fajnie, bo efektownie) ubabrany błockiem, to jak się te uchwyty/szekle uchowały w czystości, jak Dziewica Orleańska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.3726f2fba2ff70bb0d9a3949596e53bb.jpeg

Pozwoliłem sobie przekopiować, bo ta fotka bardzo mi się podoba ? Przedmówcy już powiedzieli co i jak. Ze swojej strony pragnę zwrócić uwagę na zbliżenia i na to, ile się dzieje ciekawych historii na pancerzu. Mamy przebarwienia/wypłowienia, zacieki i to nie takie "od linijki", "chipsy" dodające fakturze pancerza dodatkowego kolorytu. Obicia w niektórych miejscach mi nie leżą. Fajnie wyglądają takie 3d - jasno/ciemne, ale w niektórych miejscach są one za regularne tzn. widać schemat jasna otoczka, ciemny środek. Wiem czepiam się, ale obicia to moja "pięta" więc zwracam na nie uwagę ?. Cenna uwaga martinello o rdzy. A tak model bardzo mi się podoba, bo przyciąga uwagę poprzez wiele ciekawych historii opowiedzianych na tym modelu, ot choćby błoto/ziemia na wstawionej powyżej fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.