Skocz do zawartości

Francja 1944


IIQBAII

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 aktualnie jestem w trakcie tworzenia brukowanej drogi z dwoma domkami. Cała sceneria odgrywa się w 1944r gdzieś we Francji. Budynki jak i bruk zostały wykonane z styroduru. Po drodze będą się przemieszczać StuG IV (Academy)  i Sd.Kfz.251/1 (Tamiya) należące do 17 Dywizji Grenadierów Pancernych. Modele wykonałem już wcześniej. Część elementów wydrukowałem na drukarce 3D, (głównie wyposażenie piechoty) zostaną one "wsypane" do transportera. Coś w stylu zbieracza wyposażenia. Standardowo z transportera będą wyskakiwać żołnierze. Trochę fotek:

kMvezEM.jpg

ttqvna5.jpg

IiquQjH.jpg

6Ye5fvK.jpg

kbbDdOX.jpg

XDDACja.jpg

FElhlW5.jpg

PSxWGw9.jpg

wqofipX.jpg

CCCccIi.jpg

4uKoQZZ.jpg

WBMGsf2.jpg

WQqGLO9.jpg

TkOWO8o.jpg

R0plstw.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynki ze styroduru wyglądają bardzo obiecująco.

Co do SdKfz 251 i 17. SS-PzGrenDiv, to chyba jednak nie pasuje.

Jak już, to byłby transporter łączności i to w wersji D. Pierwsze takie pojazdy dywizja dostała zresztą gdzieś w lipcu 1944.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używałem Photona (za tą cenę druk jest epicki). Niestety nie mam dobrego aparatu aby oddać rzeczywisty wygląd (jak widać moim wrogiem jest kurz). Karabiny są smukłe i wyglądają bardzo delikatnie, tak jak powinny wyglądać w tej skali.  Niestety aż tak dobry z historii nie jestem, rok się zgadza jak widać to już tak zostanie. Transporter nie ma "jeszcze" kamuflażu. Kiedyś wyczytałem że pod koniec wojny maszyny z fabryki  leciały na front w jednolitym malowaniu i dopiero na froncie były maskowane. (nie chodzi mi o tą ceglaną farbę anty korozyjną) Chodzi mi o to że maszyna trafiła do dywizji i w pośpiechu została skierowana do walki. Dzięki za uwagi. Trochę bardziej podniszczyłem bruk, chaosu dodadzą wysypane detale.

Żywica jest biała i trochę to przeszkadza.
LMHa22w.jpg

GVZvym0.jpg

yo7LK2S.jpg

cWNhs9e.jpg

A5yxZpC.jpg

quz6qA1.jpg

8cRCVnB.jpg

QWsjsuP.jpg

Edytowane przez IIQBAII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bruk kreślony przy linijce, a wzory są po prostu  wciśnięte w jednolity arkusz. Jak już część wie generalnie wzoruję się na tym:

https://miniart-models.com/products/36006/

Cała stolarka będzie raczej drukowana, bo nie uzyskam gładkiej powierzchni przy wyciskaniu.

Edytowane przez IIQBAII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, mała aktualizacja.

Pozostało mi już tylko malowanie. Niestety jest jest ono czasochłonne. Bruk maluje na szaro, a wszystkie krawędzie dodatkowo przejadę białym lub beżowym. Następnie postaram się usunąć ostre krawędzie między szarym a ciemniejszymi fugami. Trochę mi to zejdzie, więc będzie trzeba poczekać. Detale budynków również czekają na malowanie.

m8ta0fO.jpg

7jmEmJ5.jpg

jl6D7Ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Trochę czasu wygospodarowałem i zabrałem się za robotę.

Bruk chyba już gotowy, jak dojdą budynki rozsypie jakieś detale. Wszystko malowane akrylami.

5FTQ6qS.jpg

Sq0iWXZ.jpg

WAqqmUh.jpg

4AUoo7B.jpg

zCViGEo.jpg

Daszek większego budynku.

Trochę za bardzo naświetlone zdjęcia i reszta odcieni ucieka. W kilku miejscach dałem za dużo kleju, plus taki że nie będzie tego widać.

dZzQr46.jpg

mLsY0EI.jpg

k1M4xEe.jpg

o6BCGkB.jpg

0qPZmQw.jpg

X8axFyW.jpg

Sam budynek otrzymał drewniane wykończenie elewacji. Jeszcze sporo szpachli i szlifowania przede mną. (Przyklejona jest prosto, tylko prawy dolny narożnik budynku jest wciśnięty)

6WTJc5o.jpg?1

Uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

Edit

Gorsza jakość ale lepiej widać.

wnPBWFM.jpg

Edytowane przez IIQBAII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam ponownie,

 mając trochę wolnego czasu zajrzałem do moich budynków. Pierwszy ceglany myślę że jest już zrobiony, później dodam jeszcze trochę detali wewnątrz.

Miały dojść blaszki, ale muszę jeszcze podszkolić się w trawieniu. Drugi budynek wymaga już tylko pomalowania.

8Rgvxog.jpg

UYtUCsX.jpg

YUXwlZD.jpg

HqYhPyb.jpg

Gngqk8t.jpg

nVWAIon.jpg

7Z5Xcsl.jpg

b7UX7MC.jpg

MpRq0av.jpg

tfeNSOx.jpg

2KK1PUw.jpg

 

Dodatkowo przysiadłem przy moim drukowanym MG42. Dodałem sporo detali i podzieliłem go na części. Myślę że to jest już max jak mogę uzyskać z mojej drukarki.

8eG0CA9.jpg

9KdeIbw.jpg

f2027BW.jpg

EbSQwNj.jpg

ijr9P7f.jpg

0l2pvp6.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.