Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Przeglądając tematy, które mnie interesowały doszedłem do wniosku, że ludzi z wiedzą i doświadczeniem tutaj nie brakuje. Dlatego też postanowiłem założyć ten temat, ponieważ potrzebuje pomocy/porad. Mianowice rozpoczynam projekt klejenia polskich maszyn po okresie II Wojny Światowej. Chciałbym Was poprosić o informację odnośnie poszczególnych modeli - jaki producent, ewentualne dodatki. Zależy mi na jak najlepiej wykonanych wypraskach, detalach etc. Na początek mam zamiar skupić się na :

1) Mig 15 - 1/48 tutaj za dużego wyboru nie mam, natomiast lepiej szukać Tamiya czy Trumpetera ? 1/72 : Eduard będzie najlepszym wyborem ?

2) Mig 21 - 1/48 : Eduard będzie najlepsza opcja ? 1/72 : posiadam już model Eduarda w wersji MF 

3) Mig 29 - tutaj przyznam, że nie zagłębiłem się w temat i nie szukałem po forach specjalnie informacji. 

4) SU-22 - 1/48 : przy tym modelu mam największe wątpliwości. Mam możliwość zakupu Eduarda o numerze 1151 ale nie mam pewności czy nie lepszym wyborem będzie Kittyhawk ? Co myślicie ? 1/72 : Bilek, Mistercraft czy Plastyk ?

Zdaje sobie sprawę, że projekt jest bardzo ambitny, czasochłonny i wymagający doświadczenia natomiast jest on dla mnie ze względów osobistych bardzo ważny i zapału do jego realizacji nie stracę. Natomiast na pewno potrzebowałbym pomocy przy jego wykonaniu. Oczywiście początkowo muszę sobie przypomnieć co i jak, „poćwiczyć” etc. ale patrząc na aktualny stan rynku i szybkie zmiany w dostępności poszczególnych modeli, wole zaopatrzyć się za wczasu niż później kombinować. 

Jeżeli temat złożyłem z złym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu. 

Z góry dziękuje za każda uwagę oraz pomoc.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście temat jest dość prosty, jeśli się mylę to niech lepiej rozeznani w temacie mnie poprawią:
1. MiG-15 w 48: Trumpeter, w 72: Eduard
2. MiG-21: w obu skalach Eduard
3. MiG-29 w 49: GWH (wersja 9-12), w 72: Trumpeter
4. Su-22 w 48: Hobby Boss, Kitty Hawk jest ponoć trudny do sklenia przez straszne pocięcie kadłuba przez producenta, w 72: nie wiem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 72 to: 

1. MiG-15 Eduard
2. MiG-21 Eduard
3. MiG-29 Trumpeter ewentualnie Italeri. Tutaj nie wiem, który model jest lepszy. Mnie osobiście Trumpeter jakoś nie przekonuje.
4. Su-22 Niestety nie ma dobrego modelu w tej skali. Mistercraft/Plastyk to przepaki starej Pantery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mbrnnr napisał:

Su-17/22 w 1/72 przypadkiem nie robi Modelsvit czy ktoś? 

Zapomniałem o Modelsvit. Ale oni chyba jeszcze nie doszli do wersji M4, no iceny mają trochę zaporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Podly_K napisał:

Mianowice rozpoczynam projekt klejenia polskich maszyn po okresie II Wojny Światowej.

No i nie zapomnij o naszych F-16. O F-35 można będzie pomyśleć trochę później. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Z tego co widzę po dostępności to największy problem będzie z mig - 15 w 48 i Su - 22 w 72. Ale to na spokojnie, długa droga przede mną i dużo zmienić się do tego czasu może. Tak z czystej ciekawości to jaka jest szansa na to, że model który aktualnie nie jest w produkcji/sprzedaży może do niej powrócić ? Zdarzają się takie przypadki ?

Aktualnie w zasadzie korzystam i opieram się na stronie mojehobby.pl,  czy macie może jeszcze jakieś godne polecenia ?

#Solo oraz #mbrnnr - Lista jest zdecydowanie dłuższa ale na ten moment te są priorytetem. Już i tak sporo tego  jest do robienia więc nie ma sensu dokładać sobie kolejnych ( plus rozkojarzać się innymi projektami ). A i z czasem przyjdzie na Jastrzębia a może i do tego momentu nawet i ta 35 będzie miała sens znalezienia się na tej samej półce ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martola chyba też jest ok. Ja kupuję po równo z Mojehobby i Plastmodelu, MH ma fajną opcję rezerwacji, ale kiedy w grę wchodzi szybkość realizacji to Plastmodel rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Podly_K napisał:

Z tego co widzę po dostępności to największy problem będzie z mig - 15 w 48

Jeśli chodzi o Bis to tu go kupisz:

https://plastmodel.pl/p/656/5742/trumpeter-02806-mig-15-bis-fagot-b-1-48--samoloty-odrzutowe-skala-1-48-modele-samolotow-wojskowych.html

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci zależy na składalności i jakości wyprasek  to MIg-15 1/48 na dziś tylko Tamiya.  Trumpeter nie jest wcale lepszy bryłowo i wymiarowo a jakościowo to gniot, jeden z ich pierwszych modeli. Jeśli ci się nie śpieszy z tym akurat samolotem to poczekaj, Eduard zaczął przebąkiwać, że przeskaluje swój z 72 do 48 ale to na pewno kilka lat jeszcze.

Su-22 w 72  poczekaj Modelsvit za chwilę na pewno wypuści wersję M4 a wszystkie inne dostepne modele tego samolotu sa słabiutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super o to mi chodziło, jak widać brak w jednym nie oznacza tego samego w innym. Dobra to zabieram się za zakupy :)

#Qz9 - Ogólnie to jakiś czasowych ograniczników sobie nie dałem. Zależy mi na jakości. Będę co jakiś czas sobie szperał za tą Tamiya i czekał za Eduardem w takim razie. Dzięki za info.

A co uważacie o tym modelu ? https://www.mojehobby.pl/products/Su-22M-4-Limited-Edition.html

Trafiła się możliwość kupna i tak się zastanawiam czy ten model jest jakościowo gorszy od tego co prezentuje Kittyhawk albo Hobby Boss ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.