Skocz do zawartości

F-4D Phantom II Zoukei-Mura - Nr. SWS-48-07 - 1:48


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam pierwszy swój warsztat w ogóle i sam jestem ciekawy co z tego powstanie, myśle ze po roku zabawy najwyższy czas pchnąć dalej umiejętności, podać je krytyce i oczekiwacz troche  pomocy.  Samolot na tapecie to F4D Phantom, spora maszyna, symbol wojny w Wietnamie. Sam zestaw bardzo fajny firma lubiana, podziwiana bo robi małe dzieła sztuki. Poniżej kilka zdjęc ramek szczegółów i dodatkow ktore dokupiłem. Bede chciał wykonac model Air Force 497th Tactical Fighter Squadron - Night Owls czyli nocnych bombowców. Same ramki i model jak zobaczycie niżej to naprawdę ładnie wykonanna praca z dwoma "ale"... nie ma pasów  i nie ma bomb, tylko air-air, pierwsza sprawa jeszcze ujdzie ale druga jest bezsensu, bo spodziewałbym się jednak za ta cenę (ok 310zł po obniżce) choc dwie bomby dostane ( nie bede wsadzał rakiet do samolotu wsparcia/ bombowego). Po pierwsze nie mam pojęcia jakie konfiguracje wówczas występowały i czy były podwieszane na takich samych systemach nośnych (tu pierwsza prośba o pomoc). no to tyle nie będę się spieszył jakoś nadzwyczajnie choc pewnie i tak szybko pójdzie. a na koniec mel co żeby klimatu nadać.
 

NjvkJM3.jpg
MAl2GYK.jpg
pOjzB8s.jpg
9jI58Ml.jpg
78eqxP6.jpg
4rMWOcc.jpg
QJPjXwO.jpg
Nb2AWx4.jpg
nag1eWd.jpg
rbjjswy.jpg
xpTDwHv.jpg
M7DmRVi.jpg
878E02B.jpg
NuW5EEN.jpg
5dOA2Cu.jpg
mgsq5Xj.jpg
n8Qz9Vm.jpg
XaqaWw8.jpg
fDw9iUd.jpg
FcEA6nt.jpg
NztaxXk.jpg
et7kw9H.jpg
8IHqOpP.jpg
x65UabB.jpg

Edytowane przez Bobek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bobek napisał:

nie ma pasów  i nie ma bomb, tylko air-air

No niestety, ZM wkłada chyba do wszystkich F-4 te same ubogie Sidewindery i AIM-7. Ale z bombami nie ma problemu, albo ze złomu coś weź (jakby co to mogę Cię wesprzeć), albo kup ładne bombki Eduarda. W grę wchodzą z reguły albo Mk.82/83, albo ewentualnie, żeby było trochę inaczej niż wszędzie, może bomby z napalmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

no ja z chęcią bym przygarnął cos jeśli masz, bo ze złomu to tylko kinetica gbu (z bielkia m346) i ten napalm to bardzo fajny pomysł ale nawet nie wiem jakie ma oznaczenie.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

ok poszukałem i znalazłem- wklejam dla zainteresowanych, teraz ogarnę które wybrać i czy czasem nie trzeba pylonów dokupić.
wybor własciwe zaciesnia sie do m117 i mk8x

https://www.cybermodeler.com/aircraft/f-4/f-4_all.shtml


f-4c_loadt.thumb.png.09ce0266a497f39b17e85ab65a209c76.png


1076220121_Zrzutekranu2019-05-0817_02_23.thumb.png.ed22621a867e81c2e64e150b3ceae99e.png

A tu ciekawostka  widać ze ilość miała priorytet,  zamiast zbiorników dorzucali więcej bomb


66-8802.jpg.d55ca07b85355f2c08496ed2fff2239d.jpg
 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz sporo różnych konfiguracji. Fajna jest ta z GBU-10 i zasobnikiem celowniczym Pave Knife AN/AVQ-10. Akurat Eduard robi taki zasobnik (podobnie jak i późniejszy Pave Tack AN/AVQ-26)).

648451_01_z1.thumb.jpg.ff0b732df7890b7f390f4a7dac3f8ef9.jpg

A tutaj F-4 z podwieszonym PK:

F-4D_435th_TFS_with_Pave_Knife_laser_pod_1973.thumb.jpg.1846ac3f99651ff7eddd6bd890e158d4.jpg

Musiałbyś tylko skombinować GBU-10 Paveway I, bo Eduard skończył ich produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie zestaw ze zdjecia czyli potrzebuje 
1:48 Mk.82 bombs
1:48 US NAVY Triple ejector rack TER-7 (A/A37B-5
1:48 Mk.84 bombs

Patrze i wychodzi na to ze potrzebuje pylonów zewnętrznych . Jesli @Solo posiadasz takie cos to bym sie dogadał bo żywiczne kosztuja 11euro w the48ers, albo samemu rzeżbic i ciac zewnętrzne zestawowe tanki.
 

 angle.jpg.3a17fd20990b81c4fe662e661914b769.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie moje klimaty i zdecydowanie mój ulubiony samolot :super: Będę systematycznie tu sobie zaglądał. 

 

Opcja z napalmem jak podpowiada Solo... Jestem absolutnie za.

No i jeszcze, ja bynajmniej, bym pomyślał nad wyrzutnią niekierowanych pocisków rakietowych LAU-10/A ZUNI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

sporo F-ów miały podobne właściwe to tylko pylon możne cos ktoś znajdzie w czeluściach szaf, póki co czytam dalej,
@rudy0007 okazuje się z napalmem nie latali :)  (pewny nie jestem) ale widzę ze głównie bomby i pozniej laserowo sterowane gbu

Generalnie ustalanie uzbrojenia i dokupywanie pylonów to trochę porażka tego zestawu za spora kasę jakby nie patrzec.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bobek napisał:


@rudy0007 okazuje się z napalmem nie latali :)  (pewny nie jestem) ale widzę ze głównie bomby i pozniej laserowo sterowane gbu

Oj tam zaraz nie latali wink4

Może i się tak nie znam, ale skoro A-1 I A-4 latały to i F-4 mogły. U mnie z pewnością będzie mógł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie latały... To co prawda C, ale D to rozwinięcie C, więc nie sądzę żeby nie mógł.

F-4C1_zps7358c2ed.jpg.77fd2fcf037d31e7e93ea69017403248.jpg.bd287c89c9ceab658ea14326adc62160.jpg

Jeszcze jest inna opcja, też atrakcyjna: bombka atomowa, Eduard ostatnio takie wypuścił, zdaje się że nadają się także pod skrzydła F-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Solo napisał:

Jak nie latały... To co prawda C, ale D to rozwinięcie C, więc nie sądzę żeby nie mógł.

F-4C1_zps7358c2ed.jpg.77fd2fcf037d31e7e93ea69017403248.jpg.bd287c89c9ceab658ea14326adc62160.jpg

Jeszcze jest inna opcja, też atrakcyjna: bombka atomowa, Eduard ostatnio takie wypuścił, zdaje się że nadają się także pod skrzydła F-4.


Hehe :) od tego wyboru to można zwariowac,  choc przyznam ze wygląda to atrakcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

w sumie szukam różnorodności i takie błyszczące mk77 z napalmem a obok duza bomba mk.84 wyglądałaby fajnie, zbiornik główny i sparrow pod kadłubem to chyba ciekawszy wybor.
tylko nie wiem czy te sparrow by na tego typu akcjach były.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bobek napisał:

Ok po wieczorze poszukiwań zakupiłem następujący zestaw, cos tam się wybierze.

Skoro kupiłeś to już po ptokach, ale naprawdę: te liczne Mk.82 pod kadłubem F-4 są takie nudne i banalne... To już lepiej ten napalm i dla kontrastu kolorystycznego ze dwie Mk.84 - to są wielkie i ładne piguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Spokojnie, 4 aluminiowe napalmy pod skrzydla, obok mk84, a mk82 albo pod kadlub albo wogole. Moze zbiornik wsadze, bo co mozna tam innego?  jesli mk77 beda ładnie wygladac do dokupie, jestem elastyczny ?

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.