Skocz do zawartości

F-4D Phantom II Zoukei-Mura - Nr. SWS-48-07 - 1:48


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w takim razie pytanie, jak zrobić gładką i równa powierzchnie zielonego odcienia, używam clear green i wszystko spływa z aerografu, albo jak grubo jest za geste i matowe, a pędzlem są ślady, głupio trochę ale no nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwienie szkła owiewki to nie jest taka banalna sprawa jak się wydaje. Ja kiedyś bawiłem się z moją owiewką do Rafale przez bity miesiąc - nieustanne poprawki i powtórki.
Najlepiej gdybyś zrobił mieszankę clear green z GX100 Gunze, a to wszystko mocno rozcieńczone Leveling Thinnerem, gdzieś tak 1:4, może nawet bardziej. Kładź taką mieszanką szybkimi ruchami mokrą warstwę i pozwól jej zaschnąć. Jeśli trzeba, operację powtórz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Po tym  wstępie można przejść dalej ?
Powoli zmierzam do celu, nie wszystko przyklejone, wiec większość można usunąć, cos zmienić, kalki przede mną, brudzenie kalek i jakieś tam drobne sprawy.
Sam model jest banalnie prosty i finezji tu nie ma, wiec moim celem jest skupić się na malowaniu, zastosować wszystko co umiem i mieć pole do przemyśleń przy następnych modelach. Oczekuje sugestii są tu oleje które można delikatnie przytrzeć badz tez nanieść więcej. Nie jest to model redukcyjny wiec mam spory dystans, wśród grafik znajdziecie jedno zdjęcie  oryginalnego samolotu, mam jednak podejrzenia (poszlaki), ze to po gruntownym malowaniu tuz pod koniec akcji na wietnamem. Tu poszlaka są odblaskowe pasy na bokach i brak jakichkolwiek zużyć, odblaski podobno piloci usuwali by maksymalnie zmniejszyć widoczność w nocy i często tych pasów nie ma na maszynach sprzed 70 roku.
Jeśli chodzi o stopień zużycia to te samoloty były chyba traktowanie równie podle co radzieckie maszyny, czyli miód na serce i oczy modelarza, można się bawić piekła nie ma. 

XEKbsMzh.jpg

Tu zabawana sprawa bo ta dziura w modelu  zouikei mura jest i łatwo ja zalepić, zastanawiałem się dlaczego  cały model ladnie pasuje a przed owiewka wywalili dziurę wielkość 2mm.

efZ5b6Hh.jpg


rkxyglxh.jpg


iJx8U7wh.jpg


RxmLmkLh.jpg


HAbQRvLh.jpg

Urq1bK5h.jpg


bVcssAfh.jpg


EJcacNdh.jpg

6Z8vlFFh.jpg
ev8SqAfh.jpg
nRhqVjxh.jpg
ghOCLFbh.jpg
Hug3Zk2h.jpg
TKc873Ah.jpg
2fc80PXh.jpg
ceNVeuNh.jpg
cHuFlUIh.jpg
Mz3OeHvh.jpg
Fm2zrO1h.jpg
CfP7vB5h.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.