Skocz do zawartości

F-4D Phantom II Zoukei-Mura - Nr. SWS-48-07 - 1:48


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie muszę poczekać i zadecydować później, gdy ogarnę silniki, pomaluje  łopaty sprężarki i nałożę początki wlotów, możliwe ze nie bedzie takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Pomalowane podwieszenie. Mozna jeszcze cos pozmieniać wiec jeśli as sugestie to słucham. Kalki narazie tylko na bomby poszły. Mam jeszcze choinkowe  Mk82   i zestaw hasegawy B wiec i wybierać jest w czym, czekam na sugestie. 


117k4kmh.jpg
p3sBj3ph.jpg
Te9Kwrrh.jpg
hVJOe03h.jpg

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoskładalne lego spowodowało, ze w ciągu dnia skleiłem i pomalowałem gorę. Z cala pewnością jeśli chodzi o klejenie to przypomina chyba najbardziej mig 21 eduarda w skali 1/144, bo takie skojarzenia mam. jest to niezwykle przyjemna sprawa, minusem jest tylko poczucie ze o czymś sie zapomniało, bo przecież jak to już? :D  Jedyne co zrobione jest poki co na gornych powierzchniach to zamiast washa (którego nielubie i niecenie) przeciągnięte są linie ostrym nożykiem ładnie podkreśla i pięknie wygląda, czekam na odzew i sugestie.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spasowanie jak na taki skomplikowany dość element jest bardzo dobry, właściwe prawie idealny troszkę kleju więcej i prawie się stapia w całość z kadlubem . na jednym zdjeciu (3 od dolu)  widać  jakby uskok, przy tak ostrym słońcu wygląda jak dziura ale to jedyny fragment gdzie można pokręcić nosem, bo w praktyce wygląda to znośnie, właściwe nie do odróżnienia od głębokiej lini podziału( ja uzyłem miliputa a pozniej i tak poprawilem tak jak bylo wczesniej bo za gładko sie zrobilo, wiec uwazam ze kwestia gustu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto, jedyne co do zestawu mozna dokupiC : (oprocz tych cholernych bomb, aha jak co mam krotkie suu-23/a do sprzedania ?  i mk82)

- rurki mastera

- wheel bay airesa (to napewno)

- kokpit eduardA (tylko glowne tablice wykorzystalem, wiec kto ma fach w reku to sobie odpusci)

to wszystko, wiec w sumie to dosc tani model całościowo gdyby zrobić powietrze-powietrze. 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa sorry, ja ciagle o swoim pisze ? 

w sumie to mała strata, blaszki drogie a jakościowo tylko te od głównych zegarów wyglądają sensownie, Aha no i pasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale autor pisze o blaszkach które używa do tego modelu, a są to blaszki dedykowane do zestawu Hasegawy, a nie ZM. Eduard nie produkuje blaszek dedykowanych do F-4 ZM które byłyby w sprzedaży pod marką Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podsumujmy,

 

blaszki eduarda dedykowane do Hasegawa są odrobinę za duże w niektórych miejscach do ZM ale da się wykorzystać w zestawie i tego nie widać.  Namawiam tez do samodzielnego pomalowania bocznych paneli bo wyglądają wtedy 100X lepiej i 3D niż to zrobił eduard a wykorzystać zegary główne oraz kilka detali 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to teoche wyżej ze wyglada jak dziura a jest tylko  światło cień łączenia ale jak wrócę do domu to jesCze się przyjże :) 



PS No i jest, grubosc prawie żadna ale jednak samolot zaczął składać się tylko z tego fragmentu wiec poprawiłem dla spokoju

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.