Skocz do zawartości

Wash


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ale nie ma co się tak unosić:) Faktycznie głupia sprawa pomyliłem się nie zauważyłem a konkretnie nie przeczytałem etykiety. Dla mnie sidolux to sidolux ale widocznie się pomyliłem. Żadne ręce i cycki nie opadają he he he:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam najprawdodpodbniej dość proste pytanie, ale chcę się upewnić. Muszę zrobić cieniowanie plandeki do HMMWV. - Sam pojazd, washowałem najzwyklejszymi plakatóweczkami, jednak powierzchnie wklęsłe plandeki są płytkie, ale szerokie, gdy nanoszę plakatówki (nie ważne jak bardzo rozcieńczone) pozostają najzwyklejsze plamy i nie wygląda to estetycznie, (dodam, że próbowałem to robić bez warstwy sidoluxu jak i z nią) Czy farbami olejnymi dla plastyków, efekt będzie lepszy? Czy jednak można zrobić to w inny sposób? A może i plakatówkami da radę?

 

Zdjęcie pojazdu (Zaznaczam, że to mój trzeci model w życiu):

dscf3794w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Mam pytanie robię po raz pierwszy "washa" , pokryłem model pomalowany akrylami i lakierem gloss pactry rozcieńczonym roztworem olejnej czarnej farbki , po jakim czasie mam zacząć ścierać nadmiar olejnej farbki ?.

 

Pozdrawiam

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Korzystam z farb akrylowych pactry i zbieram się do robienia washa. Czy robił już ktoś farbami pactry ? Wiem, że olejnymi jest dużo łatwiej i wgl, ale na tę chwilę tych farb nie będę posiadał. Czy jest ta sama zasada co przy olejnych czy jakoś inaczej się to robi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko

 

Użyłem do washa benzyny do zapalniczek , rozcieńczyłem z olejną farbką taką za 4 zeta ze sklepu dla plastyków . Odczekałem 2 h i nic nie wyschło , może poczekać do jutra z wycieraniem pozostałości farby ? . A może coś żle zrobiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko

 

Użyłem do washa benzyny do zapalniczek , rozcieńczyłem z olejną farbką taką za 4 zeta ze sklepu dla plastyków . Odczekałem 2 h i nic nie wyschło , może poczekać do jutra z wycieraniem pozostałości farby ? . A może coś żle zrobiłem ?

 

 

viewtopic.php?f=104&t=31506

 

to w końcu jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest tak Robert że próbuję różnych technik washa farbkami olejnymi dla plastyków i farbkami vallejo. Próby są na starych modelach , ten z benzyną i farbką olejną coś mi nie wyszedł bo farbka na następny dzień nie wyschła wcale . Może coś żle robię , będę próbował aż do skutku . Ten z Vallejo masz rację odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , zakupie Talensa . A benzynę mam zippo do zapalniczek , moze ona być ?. Jak rozcieńczyłem benzyną tą farbkę i pokryłem model to na następny dzień wszystko się mazało i nic nie wyschło. Farbka jest firmy Renesans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy - bo się trochę zacząłem gubić.

Czy jeśli malowałem farbami akrylowymi, mogę kłaść na model lakier akrylowy a na to wash olejny czy nie? Czy lepiej jakiś inny wash?

Bo rozumiem, że jeśli malowałem emaliami nie ma problemu bym kładł na model lakier emaliowy (bądź sido) i na to wash olejny?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli malowałem farbami akrylowymi, mogę kłaść na model lakier akrylowy a na to wash olejny czy nie? Czy lepiej jakiś inny wash?

Tak to jest bezpieczne jesli warstwa zabezpieczajaca jest innego rodzaju niz wash.

Bo rozumiem, że jeśli malowałem emaliami nie ma problemu bym kładł na model lakier emaliowy (bądź sido) i na to wash olejny?

W tym przypadku lepiej zabezpiczc farbe olejna warstwa sido lub lakierem akrylowym.

Kiedys model pomalowany Humbrolami,zabezpieczony lakieriem blyszczacym bodajze Revella potrakowalem washem na bazie white spirytu i zaczely robic sie smugi.Lepiej uwazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.