Skocz do zawartości

Wash


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Witam,

Koledzy z uwagi na to, że jestem początkujący uprzejmie proszę o przejrzyste porady, jakich materiałów użyć i jaką techniką uzyskać efekt widoczny na poniższych zdjęciach. Dodam tylko, ze widoczne na zdjęciach modele zostały "pobrudzone" oryginalnie przez producenta.

Z góry dziękuję za porady.

 

2810410.jpg

2795172.jpg

2795158.jpg

2795147.jpg

1-87.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na malowanie aerografem lub sprajem (te większe plamki) z dużej odległości. Fragmenty schowane głębiej są czyste, bo były osłonięte przed strumieniem farby.

 

Być może to sitodruk - metoda, którą HERPA nanosi wszelkiego rodzaju nadruki, pasy i malowidła na produkowane przez siebie modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

z tego co wyczytałem to powinno się robić tak?

farba akrylowa

Wash akrylowy

 

farba akrylowa

Wash olejny

 

farba olejna

Wash akrylowy

 

farba olejna

Sidolux

Wash olejny -czy tylko w takim wypadku trzeba stosować sidolux żeby podczas zmywania nadmiaru nie zmyć farby podstawowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam niby samą technikę washa jako tako już ogarnąłem i załapałem o co w niej chodzi, ale nie wiem jeszcze jednej rzeczy: jak dobierać kolory? Do samolotów czarny, bo raczej w powietrzu się błotkiem nie ochlapią ;) Ale jaki kolor dać na pancerz czołgu? Ciemny brąz, jasny brąz, czerń, a może coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farba olejna

Sidolux

Wash olejny -czy tylko w takim wypadku trzeba stosować sidolux żeby podczas zmywania nadmiaru nie zmyć farby podstawowej?

 

Nie tylko a , przede wszystkim musi być powierzchnia błyszcząca żeby była możliwość zmycia starcia nadmiaru łosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, ze temat dobrze wybrałem, ale w razie czegoś to proszę o przestawienie

 

Mam następujący problem. Mam okręt podwodny ( Gato AFV Club ) model już jest pomalowany, czeka na sido no i na washa, jednakże jest z malowaniem jeden mały problem - model jest w "overall black" czyli cały czarny - przechodzimy do meritum, jaki kolor washa na taki model? Czerń kostna raczej odpada z wiadomych względów, brąz van Dycka raczej też może być za ciemny. Zapewne jakiś kolor jasny? tylko jaki? biały? Model ma zarówno wypukłe jak i wklęsłe linie a część otworów przelewowych wyciąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mam kilka pytań co do washa. Czy można stosować wash na samolotach? Jeśli tak to w których miejscach? Jak np. na p-47 thunderbold to w których miejscach? Poza tym czy musze lakierować model sidoluxem lub lakierem błyszczącym na p-47 thunderbold gdzie jest już kamuflaż z farby chrome silver czy jak kto woli aluminium czyli błyszczące??? Kupiłem farby olejne talensa. Czy nadają się one do robienia washa na modelu pomalowanym farbami akrylowymi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz model pomalowany akrylem i jest to połysk to sido nie musisz stosować ,na ten srebrny to lepiej połóż sido ja już miałem kilka przepraw właśnie z aluminium i to kilku firm/ostatnio malowałem metalikiem z gunze Aluminium i po wypolerowaniu położyłem siodo i nie miałem już kłopotów.

Oczywiście że łosz kładzie się na modele samolotów ,zapuść nim linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido taniej.

Powiem ta: nie zawsze .Ja do tej pory nie do konca opanowałem nakładanie sido ,aerkiem nawet po 4 warstwach nie ma lustrzanej powierzchni ,pędlem wychodzi lepiej ale za to grubsza warstwa co do oryginalnych lakierów to po pryśnięciu 2ch warstw gloss z gunze serii H lusterko.

Musze jeszcze spróbowac plakier w spraju Motip Closs

 

Ale czy można?

 

oczywiście ,że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze spróbowac plakier w spraju Motip Closs

 

Ja nakładałem na model błyszczący lakier samochodowy. Po jednej warstwie jest całkiem nieźle, ale trzeba uważać, bo mi się z MM pogryzł, więc z innymi farbami też chyba może.

P.S. Z którymi farbami się nie gryzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że łatwiej uzyskać po sido lustro (i to po 2 warstwach wilgotnym, a nie mokrym pędzlem) jeśli przepolerujemy bazę papierem #2500 na mokro.

 

To nie tak hop siup wypolerować papierem powierzchnię MiGa 21 w skali 1:72 z założonymi wszystkimi antenami ,ocp,ogromnikami itp ryzyko urwania stu procentowe i dla tego wolę jednak normalny dobry lakier modelarski chyba ,że próby z samochodowym wypalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hop siup to nie. Ja swojego 21 polerowałem po prostu bez tych odstających pierdolniczków ;) Podczas ścierania washa tez mogą się urwać. Na zdjęciu są dwie już suche warstwy sido z pędzla. Pędzlowałem tak, żeby tylko nawilżyć powierzchnię, nie były to mokre, lejące warstwy.

sh105122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z sidoluxem. Pracuje nad p-47. Modelik już pomalowany na srebno. Położyłem aerografem dwie cienkie warstwy nierozcieńczonego sidoluxu. Problem w tym że kiedy sido wysechł to pozostały brzydkie kropki i plamki będące prawdopodobnie pozostałością po sido. Użyłem sido białego pieniącego się marsylskie mydło. Co jest przyczyną że tak się dzieje? Czy zamiast sido moge zastosować vallejo gloss?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem sido białego pieniącego się marsylskie mydło. Co jest przyczyną że tak się dzieje? Czy zamiast sido moge zastosować vallejo gloss?

 

z dość znanego filmu :"Ręce ,cycki opadają"

 

Stary, czy zadałeś sobie trochę trudu ,żeby chociaż przeczytać etykietę na opakowaniu produktu którego użyłeś? jestem pewny ,że nie .|Tam jak byk stoi :"Uniwersalny płyn do mycia" czyli jak sama nazwa wskazuje służy do mycia a nie do nabłyszczania!

 

sidoluxplynuniwersalny1.jpg

 

Ten produkt ma na etykiecie"ochrona i nabłyszczanie" a wię służy do nabłyszczania=połysk a więc można nim pomalować model

 

sidoluxdopaneli500ml391.jpg

 

Dobrze ,że na półce nie znalazłeś CLEANLUXu

 

cleanluxzmywaczdosidolu.jpg

 

Lepiej już używaj vallejo gloss drożej ale dla Ciebie bezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.