Skocz do zawartości

Wash


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ją na moje mitsubishi zero po pomalowaniu nałożeniu lalek itd przystąpiłem do mojego pierwszego washa(niedawno odkryłem modelarstwo a raczej skladactwo w moim przypadku na nowo )

Na akrylową farbę humbrol założyłem sido i akrylowy wash vallejo.nie zagrało sie to jakoś i przy ścieraniu część się starała a część nie.użyłem do tego celu wody i Aqua Color mixu.generalnie poniedziałek wszystko.chciałem wyczyścić do stanu. Przed tych zabiegów używając jakiegoś śmierdzacego rozpuszczalnika i statło mi się wszystko do plastiku prawie...i odpadło skrzydło model poszedł się szczekac.na tym co zostało wypróbuję w najbliższym czasie wash olejny może będZie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A po co kłaść Sidolux pod wash? Zakładając, że malujesz akrylami, a wash robisz olejny, nie ma potrzeby kładzenia sido. A wash się nie chciał rozlewać, bo może zalałeś wszystko sido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kłaść Sidolux pod wash? Zakładając, że malujesz akrylami, a wash robisz olejny, nie ma potrzeby kładzenia sido. A wash się nie chciał rozlewać, bo może zalałeś wszystko sido.

Zeby moc usunac z matowej farby wash;jak wniknie w matowa fakture jest bardzo ciezko usunac nadmiar.

Edit;no chyba ze farba bazowa jest conajmniej satynowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kłaść Sidolux pod wash? Zakładając, że malujesz akrylami, a wash robisz olejny, nie ma potrzeby kładzenia sido. A wash się nie chciał rozlewać, bo może zalałeś wszystko sido.

Zeby moc usunac z matowej farby wash;jak wniknie w matowa fakture jest bardzo ciezko usunac nadmiar.

Edit;no chyba ze farba bazowa jest conajmniej satynowa.

Nonsens! Wash olejny na akryle można kłaść spokojnie i można go spokojnie ścierać. Cały myk właśnie polega na tym, żeby jednak na modelu( po jego starciu) pozostał on w zagłębieniach i również ( w minimalnej ilości) na płaskich powierzchniach w formie nazwijmy to cieni, zabrudzeń, zmieniając lekko kolor bazowy. Nie wiem, czy widziałeś jak wash kładzie ( bądź kładł) KFS, wówczas zobaczysz, że jesteś w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie nonsens. Każdy z nas ma swoj sposób którym dzielimy się z.innymi. To co robi Kfs jest również jednym ze sposobów z tym ze nie jest to typowy wash wiec jeżeli początkujący pyta się o podstawowe techniki nie powinno sugerować mu się technik łączących kilka mykow na raz bo to nie pomoc tylko tworzenie chaosu.

A że taka Polska,no cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak ostatnio zrobiłem. Chciałem spróbować swojego pierwszego "łosza" i trafiło na TKS(p). Łosz olejny kładziony był na farby akrylowe, które to nie były zabezpieczone sido. Skończyło się na tym, że model wylądował w płynie hamulcowym (DOT-4) i został na nowo pomalowany.

 

Nie wiem, co robiłem źle, ale mikstura do "losza" nie chciała zejść z tks-ki. wycieranie nic nie dało, zostawały szerokie pasy w miejscach, gdzie go nakładałem pędzelkiem. Czy to może przygotowany "łosz" był jeszcze za gęsty? A może nakładać go igłą ze strzykawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne był za gęsty. Trzeba było go zmywac white spiritem nawet czystym bez farby.

Nie to nie nonsens. Każdy z nas ma swoj sposób którym dzielimy się z.innymi. To co robi Kfs jest również jednym ze sposobów z tym ze nie jest to typowy wash

Bodajże Artur Wałachowski również kładzie wash olejny na akryle bez sido.

Śmiem twierdzić, że wash a'la KFS jest łatwiejszy do opanowania dla laika, niż np. wash punktowy. Poza tym przed nałożeniem washa wskazanym byłoby zrobienie filtrów, które kładzie się na matową powierzchnię, która w rezultacie położenia na nie filtrów robi się półsatynowa lub satynowa,a na to śmiało można kłaść wash bez żadnych zabezpieczeń. Oczywiście nie jest błędem położenie washa na gładką powierzchnię, ale po co sobie komplikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cześć

Jeżeli wash już gotowy a ja chciałbym robić teraz obicia to najlepiej go zabezpieczyć lakierem bezbarwnym matowym ?

I czy można taki lakier nakładać pędzlem ?

Luknij sobie na to

, a co do pędzla to moim zdaniem bez problemu choć ja używam w sprayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zastanawiam się czy kupować gotowe washe emaiowe (AK) czy lepiej robić z farb olejnych dla plastyków(Talens). W drugim przypadku, czy warto dopłacać do farb Rembrandt (ok. 2x cena Van Gogh)? Na razie spróbowałem farby Renesans i terpentyny bezzapachowej jako pierwszą próbę z washem i nie jestem zadowolony - farba wyglądała jak pył zawieszony w terpentynie i opadający na dno )- efekt nie jest podobny do pokazywanych w tutorialach. Czy któryś z doświadczonych kolegów może się podzielić doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Właśnie ucze się washa i mi nie wychodzi. Mam model su-22 w polskim malowaniu w skali 1:72. Kupiłem gotowego washa od vallejo. Kolor czarny. Model ma kamuflaż. Potem położyłem aerografem warstwe sidoluxu. Wymieszałem buteleczke z washe vallejo wylałem troche na karton i pobrałem pędzelkiem średnio grubym. Przyłożyłem do lini podziału. Dotknąłem i nic. Nie rozpływa się. Nawet próbowałem ruszać na boki modelem aby pomóc i nic. Co robie żle?

 

---

 

Dodam że ten wash to wash akrylowy.

 

---

 

Już nie trzeba. Już wychodzi. Po prostu wash z tubki jest za gęsty. Rozcieńczyłem go wodą i od razu działa. Piknie się rozpływa. Także działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć potrzebuje szybką odpowiedz

Chce zwaszować moje samolociki 1:72 czy emalia revella i benzyna do zapalniczek czyli ekstrakcyjna będzie dobra ?? Modele są zabezpieczone bezbarwnymi lakierami emaliowymi . Benzyna ich nie pogryzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.