Skocz do zawartości

Su-25 Frogfoot A Trumpeter 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie silna ochota na dość mocno sfatygowany model samolotu - mam na myśli model samolotu mocno eksploatowanego nie brudnego.

Ma być sporo podmalówek, wypłowień, przetarć i odprysków.

Rozpocząłem od przestudiowania fotek w necie i wybrałem za sprawą  odnalezionych zdjęć na airplane-picture kilki intrygujących mnie pozycji. Po weryfikacji padło na. Su-25 Frogfoot.
Tu kilka fotek nie wklejam fotek ponieważ nie mam pewności czy mogę je wykorzystać wklejam więc linki:

https://www.airplane-pictures.net/photo/1121008/russia-air-force-sukhoi-su-25sm/
https://www.airplane-pictures.net/photo/231611/russia-air-force-sukhoi-su-25sm/
https://www.airplane-pictures.net/photo/209918/75-russia-air-force-sukhoi-su-25sm/

Podstawa do budowy modelu jest Trumpeter w jedynej słusznej skali 1:32, model jest dość trudny do budowy, choć powinienem napisać nie tyle trudny co pracochłonny ze względu na linie podziału i nity które po sklejeniu trzeba odtwarzać.

Dodatkowo mój pomysł na malowanie wymuszał zmianę mojej zwyczajnej techniki gdzie nakładam wszystkie kolory kamuflażu i ewentualne efekty robię w kolejnym kroku.
Tu ze względu na różne pomysły jakie miałem użyłem kilku technik a same kolory i efekty robiłem kolor po kolorze.

Tyle w kwestii opisu będę chciał jeszcze dokonać kilku poprawek choćby klap podwozia jak zwrócił mi już uwagę kolega  są one zbyt daleko od goleni, muszę się temu przyjrzeć.
Tyle pisaniny zapraszam do oglądania fotek.


gqjU3XR.jpg?1szojSyR.jpg?1qGZUp35.jpg?1HFT62lj.jpg?1cc4kaQu.jpg?1zz7AQ0z.jpg?1R0rmhpC.jpg?1OmqbRzb.jpg?1vv58hxb.jpg?1rLp4njZ.jpg?1DersWuw.jpg?1fOaS5Th.jpg?1Z1eOfeu.jpg?1

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, model polakierowany bardzo ładnie i świetnie się prezentuje.

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że na zdjęciach oryginałów które podałeś jest wyraźny kontrast pomiędzy niektórymi elementami samolotu. Z jednej strony na wszystkich zdjęciach powłoka lakiernicza płatowca jest, delikatnie mówiąc, nieco sfatygowana natomiast podwozie i osłony anten wyglądają jak fabrycznie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfatygowany i to mocno. Osobiście wolę "fabryczne" samoloty po kilku przelotach, ale gratuluję wykonania, bo jest czego gratulować. :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rymulus napisał:

Gratuluje, model polakierowany bardzo ładnie i świetnie się prezentuje.

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że na zdjęciach oryginałów które podałeś jest wyraźny kontrast pomiędzy niektórymi elementami samolotu. Z jednej strony na wszystkich zdjęciach powłoka lakiernicza płatowca jest, delikatnie mówiąc, nieco sfatygowana natomiast podwozie i osłony anten wyglądają jak fabrycznie nowe.

Faktycznie niektóre elementy jak koła wyglądają niespójne z resztą samolotu. Zastanawiam się czy nie ma na to wpływu dość spora masa startowa Su-25 A co za tym idzie ten element musi być często wymieniany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zdjęć nigdy dość więc wklejam kilka na ciemnym tle.

 

rI3wt7i.jpg?1v3v3QoQ.jpg?1QYpDHD9.jpg?1OAqfL6U.jpg?1

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.