Jump to content

EM-10 Bielik


spiton
 Share

Recommended Posts

Ogólnie daję plusa za podjęcie tematu.
Mam tylko dwie uwagi:
1, Szkoda, że mimo spotkania z konstruktorem i bycia na miejscu przy samolocie, ograniczyłeś się tylko do monologu (przyznam szczerze, momentami nieco zbyt monotonnego).
Nie byłoby ciekawiej, gdybyś mówiąc o samolocie, był koło niego i na żywym organizmie omawiał zagadnienie, albo prowadził rozmowę z panem Margańskim?

2. Już w 0:40 mówisz o kimś kto przyczynił się do upadku projektu.
- Zupełnie niepotrzebna jest ta cała opowieść o urodzinach, torcie i kogo by to on nie opluł, bo: nie wnosi to nic do tematu, nie każdy oglądał i nie każdego interesuje temat jakiegoś dziennikarza, poza tym stosujesz metodę, którą sam u niego krytykujesz.
Trwa to 1,5 minuty i moim zdaniem o 1,5 minuty za długo!
- Panie od polskiego zawsze mówiły, że jak się pisze biografię zmarłego, to nie pisze się na początku kiedy się urodził i od razu kiedy zmarł. 

Edited by Grzes
Link to comment
Share on other sites

Hej,

A dałoby się jakieś zdjęcia szczegółów, kabin, podwozia itd.?

Albo też rysunki jakieś czy cóś…

Dla mnie sylwetka tego samolociku (to ze względu na wymiary) jest genialna :super: !!!

Przemek

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałem filmik, pośmiałem się. Czy to z merytoryki ("skrzydełka") jak i z wywodów na temat dziennikarza TVN (proces ze sprawcami ). 

Ale zawiedziony nie jestem, oczekiwania nie były duże. 

Maszyna ładna, niestety Margański nie trafił założeniami w potrzeby sił powietrznych (żadnych na świecie), dlatego projekt leży i będzie leżał. No i jak widać, kasa też się nie zgadza. 

Edited by mbrnnr
Link to comment
Share on other sites

To, o czym mówił Margański i ty wspomniałeś na początku mówiąc o skrzydle pasmowym nie nazywa się skrzydełkami, tylko napływem (lub skrzydłem trapezowym), po angielsku LERX. Nie wątpię w to, że on wie o czym mówi. 

Element konstrukcyjny stosowany na większości samolotów 4 generacji. 

Błędów merytorycznych z Twojej strony, być może uproszczeń, lub innego rodzaju błędów jest w filmie cała masa. Wymieniać każdy oznaczało by, że bym go musiał obejrzeć conajmniej jeszcze raz. I tego nie zrobię. Kolejny tak z głowy - Su-35 nie jest kaczką. Tak samo nie jest samolotem radzieckim, tylko rosyjskim. 

Warto też dodać, że pomysł na stworzenie "powietrznego symulatora" nie jest absolutnie niczym nowym ani odkrywczym. Chociażby polskie Bieliki, te które są na uzbrojeniu Sił powietrznych, kiedy jeszcze były Jakami-130, miały planowany cyfrowy układ sterowania umożliwiający symulację różnych statków powietrznych - od lekkich bojowych, po zachowanie się jak duży samolot transportowy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.