Skocz do zawartości

EM-10 Bielik


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

Edytowane przez spiton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, konstrukcja bez szans z lobbingiem firm zbrojeniowych naszych przyjaciół z zachodu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie daję plusa za podjęcie tematu.
Mam tylko dwie uwagi:
1, Szkoda, że mimo spotkania z konstruktorem i bycia na miejscu przy samolocie, ograniczyłeś się tylko do monologu (przyznam szczerze, momentami nieco zbyt monotonnego).
Nie byłoby ciekawiej, gdybyś mówiąc o samolocie, był koło niego i na żywym organizmie omawiał zagadnienie, albo prowadził rozmowę z panem Margańskim?

2. Już w 0:40 mówisz o kimś kto przyczynił się do upadku projektu.
- Zupełnie niepotrzebna jest ta cała opowieść o urodzinach, torcie i kogo by to on nie opluł, bo: nie wnosi to nic do tematu, nie każdy oglądał i nie każdego interesuje temat jakiegoś dziennikarza, poza tym stosujesz metodę, którą sam u niego krytykujesz.
Trwa to 1,5 minuty i moim zdaniem o 1,5 minuty za długo!
- Panie od polskiego zawsze mówiły, że jak się pisze biografię zmarłego, to nie pisze się na początku kiedy się urodził i od razu kiedy zmarł. 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A dałoby się jakieś zdjęcia szczegółów, kabin, podwozia itd.?

Albo też rysunki jakieś czy cóś…

Dla mnie sylwetka tego samolociku (to ze względu na wymiary) jest genialna :super: !!!

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzes napisał:

 

 

Edytowane przez spiton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik, pośmiałem się. Czy to z merytoryki ("skrzydełka") jak i z wywodów na temat dziennikarza TVN (proces ze sprawcami ). 

Ale zawiedziony nie jestem, oczekiwania nie były duże. 

Maszyna ładna, niestety Margański nie trafił założeniami w potrzeby sił powietrznych (żadnych na świecie), dlatego projekt leży i będzie leżał. No i jak widać, kasa też się nie zgadza. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mbrnnr napisał:

..

 

Edytowane przez spiton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym mówił Margański i ty wspomniałeś na początku mówiąc o skrzydle pasmowym nie nazywa się skrzydełkami, tylko napływem (lub skrzydłem trapezowym), po angielsku LERX. Nie wątpię w to, że on wie o czym mówi. 

Element konstrukcyjny stosowany na większości samolotów 4 generacji. 

Błędów merytorycznych z Twojej strony, być może uproszczeń, lub innego rodzaju błędów jest w filmie cała masa. Wymieniać każdy oznaczało by, że bym go musiał obejrzeć conajmniej jeszcze raz. I tego nie zrobię. Kolejny tak z głowy - Su-35 nie jest kaczką. Tak samo nie jest samolotem radzieckim, tylko rosyjskim. 

Warto też dodać, że pomysł na stworzenie "powietrznego symulatora" nie jest absolutnie niczym nowym ani odkrywczym. Chociażby polskie Bieliki, te które są na uzbrojeniu Sił powietrznych, kiedy jeszcze były Jakami-130, miały planowany cyfrowy układ sterowania umożliwiający symulację różnych statków powietrznych - od lekkich bojowych, po zachowanie się jak duży samolot transportowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

..

 

Edytowane przez spiton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś może przy okazji o EM-11 Orka?
Bo temat był bardziej zaawansowany, ale też przycichł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.