Jump to content

Gunze leveling thinner vs rapid thinner


Recommended Posts

Witam kolegów

Natknąłem się na ciekawą wypowiedź przedstawiciela Gunze Europa. Dla błyszczących lakierów i farb zaleca używanie Leveling thinnera a do matowych Rapid thinnera. Różnica jest w czasie odparowania rozpuszczalniki co ma wpływ na efekt końcowy polysk/matt.

Może się komuś przydać ta informacja

Screenshot_20190816-080340_Firefox.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Marketingowa ściema w celu zachęcenia ludzi do kupowania nowego produktu, Od niepamiętnych czasów wiadomo, że levelling thinner ma dłuższy czas schnięcia niż "normalny" MR color thinner i stąd nazwa "levelling". Levelling jest więc bardziej uniwersalny, bo poza tym niczym się nie różni. Jak komuś bardzo zależało na szybszym wysychaniu, to sobie używał "zwyczajnego". Teraz mamy już trzy produkty. Co kto lubi, ja nie mam miejsca w warsztacie na kolejne butle.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie. To ma sens, Leveling Thinner pozwala farbie na wypoziomowanie się, co daje gładką powierzchnię, mat ma z zasady być bardziej szorstki więc czas schnięcia ma znaczenie. Ja np. widziałem różnicę w malowaniu tamkowym Rubber Blackiem kół, rozcieńczany MLT był nieco mniej matowy niż rozcieńczany IPA.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem o tym, to jest rozcieńczalnik dedykowany bardziej do matów, podobno ma też znaczenie wilgotność powietrza. W Japonii jest to jeden z najlepiej sprzedających się rozcieńczalników, bo bardziej pasuje do ich warunków. W Polsce importer nie zdecydował się na sprzedaż- przewidywany brak zainteresowania, ale jest szansa, że będzie i w Polsce

Link to post
Share on other sites

Tylko czy przy przy tym szybszym odparowywaniu rozcieńczalnika nie będzie wpływu na komfort pracy aerografem? Levelling Thinner jest przecież ceniony za to, że pozwala na długie bezproblemowe malowanie.

Link to post
Share on other sites

Do matów nadają się rozcieńczalniki szybkoschnące. Tak samo do takich rzeczy jak okopcenia czy do metalizerów, które wymagają nakładanie kilku cienkich warstw (plating). 

 

Edited by mbrnnr
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.