Skocz do zawartości

Wakacje 2019: Hurricane I, Bf-109E4/B, Thunderbolt, Rafale M


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi


Na wyjazdy wakacyjne zabierałem podstawowy warsztat, podróżny kompresorek Arism Viz i kilka pudełek z modelami; w wolnych chwilach, gdy wszyscy już spali, ja sobie dłubałem. Tylko zdjęć nie bardzo było jak robić. Zaawansowanie prac w zasadzie pozbawia sensu zakładanie osobnych wątków warsztatowych ale pomyślałem, że te ulepki pokażę, może ktoś coś jeszcze podpowie, może się czegoś na moich błędach nauczy.

Republic P-47D Razorback, Tamiya 1:48. Napoczęty w 2017. Trudno cokolwiek komentować. Tamiya. Wszystko pasuje na klik. Malowany MRP. Malowanie będzie pudełkowe, P-47D-5-RE "Spirit of Atlantic City", UN-M (42-8487).

NUKfXF.jpg

g2ddsl.jpg

lGzRIR.jpg

QlgSno.jpg

Hawker Hurricane Mk. I, Airfix 1:48, rozgrzebany jakiś rok temu. Dał mi w kość przy łączeniu kadłuba ze skrzydłami. Malowany MRP. Docelowo maszyna będzie z czasu walk nad Norwegią, 46 Sqn, RAF, PO-N.

0h5xF3.jpg

DS2hts.jpg

ajDCEB.jpg

EbnJMx.jpg

Messerschmitt Bf-109 E4/B, Airfix 1:48 + Pavla, Master, zaczęty w ubiegłym roku. Bardzo prosty modelik, wymieniłem mu tylko powierzchnie sterowe, chłodnice, kaemy - docelowo jeszcze koła, wydechy. Malowany MRP. Będzie to Bf 109 E-4/B; o kodzie bocznym 'S9+GT' z 9./ZG 1, Rosja, lato 1942 roku. Mniej więcej, oczywiście.

nbe9x9.jpg

FM4TJJ.jpg

IFcsmD.jpg

VjQc8P.jpg

Lpcb2m.jpg

SIWcaV.jpg

Dassault Rafale M, Revell 1:72. Tu kilka słów wyjaśnienia... normalnie nie biorę się już za małą skalę w samolotach, coś tam ostatnio w pancerce zacząłem robić w 1:72 (powstanie cała linia rozwojowa StuG III), ale w samolotach w zasadzie nic, no dobra - poza polskimi tematami.
Ten model dostałem w prezencie od taty, będzie ze trzy lata temu i wylądował w pudełku na stryszku. Przy okazji wakacyjnych porządków wpadł mi w ręce i po krótkim zastanowieniu co z nim zrobić, wylądował na warsztacie. Założenie jest takie, żeby niczego nie poprawiać, fikcyjne i wypukłe linie podziału zostawiam, detali nie dorabiam, niech się broni kalkomaniami - na razie oklejona góra. W sumie zajęło to wszystko może sześć godzin pracy.
Malowany Gunze H, jakieś szare kolorki na oko dopasowałem.

zVNdF1.jpg

hj56Sh.jpg

Hubert
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
3 godziny temu, barszczo napisał:

U mnie to oznacza sezon w pełni, brak czasu i jakiejkolwiek chęci do modelowania 😕. A Messerek zacny, podoba się 👍.

Cóż, u mnie tak samo, wolny zawód = niewola czasu. Do tego w wakacje trzeba jeszcze więcej  czasu poświęcić rodzinie, szczęśliwie ostatni nieletni potomek teraz jest na obozie.

Na ukochane hobby niewiele jednak zostaje.

Projekty ciągną się latami. Najstarsze mam sprzed bodaj ośmiu lat.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyprzedałem wszystkie Airfixy. Spitfiry, bo jest Edek, Hurrasie, bo zrobiłem wersję Sea i coś do końca było nie tak no i P-40B, bo jakoś nie mogłem przetrawić linii - rowów podziału. Jedyny Airfix którego mam w planach to Blenheim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.