Jump to content

Wakacje 2019: Hurricane I, Bf-109E4/B, Thunderbolt, Rafale M


Hubert Kendziorek
 Share

Recommended Posts


Na wyjazdy wakacyjne zabierałem podstawowy warsztat, podróżny kompresorek Arism Viz i kilka pudełek z modelami; w wolnych chwilach, gdy wszyscy już spali, ja sobie dłubałem. Tylko zdjęć nie bardzo było jak robić. Zaawansowanie prac w zasadzie pozbawia sensu zakładanie osobnych wątków warsztatowych ale pomyślałem, że te ulepki pokażę, może ktoś coś jeszcze podpowie, może się czegoś na moich błędach nauczy.

Republic P-47D Razorback, Tamiya 1:48. Napoczęty w 2017. Trudno cokolwiek komentować. Tamiya. Wszystko pasuje na klik. Malowany MRP. Malowanie będzie pudełkowe, P-47D-5-RE "Spirit of Atlantic City", UN-M (42-8487).

NUKfXF.jpg

g2ddsl.jpg

lGzRIR.jpg

QlgSno.jpg

Hawker Hurricane Mk. I, Airfix 1:48, rozgrzebany jakiś rok temu. Dał mi w kość przy łączeniu kadłuba ze skrzydłami. Malowany MRP. Docelowo maszyna będzie z czasu walk nad Norwegią, 46 Sqn, RAF, PO-N.

0h5xF3.jpg

DS2hts.jpg

ajDCEB.jpg

EbnJMx.jpg

Messerschmitt Bf-109 E4/B, Airfix 1:48 + Pavla, Master, zaczęty w ubiegłym roku. Bardzo prosty modelik, wymieniłem mu tylko powierzchnie sterowe, chłodnice, kaemy - docelowo jeszcze koła, wydechy. Malowany MRP. Będzie to Bf 109 E-4/B; o kodzie bocznym 'S9+GT' z 9./ZG 1, Rosja, lato 1942 roku. Mniej więcej, oczywiście.

nbe9x9.jpg

FM4TJJ.jpg

IFcsmD.jpg

VjQc8P.jpg

Lpcb2m.jpg

SIWcaV.jpg

Dassault Rafale M, Revell 1:72. Tu kilka słów wyjaśnienia... normalnie nie biorę się już za małą skalę w samolotach, coś tam ostatnio w pancerce zacząłem robić w 1:72 (powstanie cała linia rozwojowa StuG III), ale w samolotach w zasadzie nic, no dobra - poza polskimi tematami.
Ten model dostałem w prezencie od taty, będzie ze trzy lata temu i wylądował w pudełku na stryszku. Przy okazji wakacyjnych porządków wpadł mi w ręce i po krótkim zastanowieniu co z nim zrobić, wylądował na warsztacie. Założenie jest takie, żeby niczego nie poprawiać, fikcyjne i wypukłe linie podziału zostawiam, detali nie dorabiam, niech się broni kalkomaniami - na razie oklejona góra. W sumie zajęło to wszystko może sześć godzin pracy.
Malowany Gunze H, jakieś szare kolorki na oko dopasowałem.

zVNdF1.jpg

hj56Sh.jpg

Hubert
 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 1 month later...
 • 3 weeks later...
 • 4 weeks later...
 • 1 year later...
 • 2 months later...
3 godziny temu, barszczo napisał:

U mnie to oznacza sezon w pełni, brak czasu i jakiejkolwiek chęci do modelowania 😕. A Messerek zacny, podoba się 👍.

Cóż, u mnie tak samo, wolny zawód = niewola czasu. Do tego w wakacje trzeba jeszcze więcej  czasu poświęcić rodzinie, szczęśliwie ostatni nieletni potomek teraz jest na obozie.

Na ukochane hobby niewiele jednak zostaje.

Projekty ciągną się latami. Najstarsze mam sprzed bodaj ośmiu lat.

Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Ja wyprzedałem wszystkie Airfixy. Spitfiry, bo jest Edek, Hurrasie, bo zrobiłem wersję Sea i coś do końca było nie tak no i P-40B, bo jakoś nie mogłem przetrawić linii - rowów podziału. Jedyny Airfix którego mam w planach to Blenheim.

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.