Jump to content

Eskadra! Alarm!!! PZL P.7 Arma Hobby 1:72


drab
 Share

Recommended Posts

Witam. Prezentuje taką oto pracę – PZL P.7 ze 151 Eskadry  Myśliwskiej we wrześniu 1939. Modele od Arma Hobby, które wywołały  nawrót do hobby po latach ( nie mogłem się im oprzeć, modele powstawały rok, z powodu „niespodzianek” przy budowie).

 Do prezentacji niejako zostałem zobowiązany przez kolegów Wojt i Pepociufakersd, którzy udzielili mi wsparcia w postaci darowania szachownic z białymi polami na spód skrzydeł.  Te z zestawu zniszczyłem przy nakładaniu - skutek używania płynów zmiękczających kalkomanie - zawinił brak cierpliwości/doświadczenia, ale ja zwalam na to :-), że jedne kalkomanie były z Techmodu, drugie z Cartografa  i te z Cartografa potraktowałem płynem Agama pod grube kalkomanie i chyba za duża dawka (Agama to chyba mocny środek).

Modele wykonane w standardzie Junior + z racji dostępnych kalkomanii (jeden zestaw był  Junior,  drugi Expert). Ten mały + to dorobiony schodek  na kadłubie.  Ostatecznie i tak większość  (wszystkie kalkomanie) pochodzą z Cartografu. Jako, że bałem się, że numer 1 z zestawu Junior różni się kolorem  błękitu od 6 z Experta , to 1 wykonałem z kalkomanii z numerem 10, który był dostępny w zestawie Expert i dedykowany do malowania z 162 Eskadry .

Malowanie farbami Hataka: góra C018 średni khaki, dół C036 szaroniebieski.

IMG_3288s.jpg

IMG_3299s.jpg

IMG_3312s.jpg

IMG_3325s.jpg

IMG_3336s.jpg

IMG_3361s.jpg

IMG_3366s.jpg

IMG_3376s.jpg

IMG_3380s.jpg

IMG_3387s.jpg

IMG_3390s.jpg

IMG_3400s.jpg

IMG_3406s.jpg

IMG_3410s.jpg

IMG_3415s.jpg

IMG_3428s.jpg

IMG_3429s.jpg

Edited by drab
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładnie, ?, obydwa modele na tym samym wyrównanym dobrym  poziomie,  równomiernie . Teraz jakiś pojazd , może hmmvw   , trochę bardziej współcześnie, a jeżeli tak to warto zajrzeć na humvee-models.com , tam jest kilku speców od tych pojazdów , (którzy też tutaj zaglądają)  i można dowiedzieć się prawie wszystkiego o tych pojazdach . Najważniejsze to dalej zagłębiać się w modelarstwo. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.09.2019 o 15:44, Solo napisał:

Nieczęsty widok w przypadku początkujących.

Aż taki poczatkujący to nie – coś tam kiedyś było, więc czysto, równo to jeszcze wychodzi. Ile ja się po drodze na zdjęcia napatrzyłem, co jak wyglądało w rzeczywistości. Min. wypatrzyłem, że nr 6 miał według mnie inaczej rozłożone szachownice na górnych powierzchniach niż w instrukcji, stąd pomysł aby zrobić właśnie te dwa egzemplarze obok siebie, aby jeden miał taki rozkład szachownic, a drugi inny.

Miałem pomysł żeby reprezentowały one dwa warianty uzbrojenia. Samolot z numerem  bocznym 1 dowódcy 151 Eskadry Myśliwskiej, por. pil. Józefa Brzezińskiego, był uzbrojony w km PWU FK wz.33 (informacja na podstawie nr ser. to 6.120 i ponoć widać to na dostępnych zdjęciach). Natomiast PZL P.7a na którym latał ppor. Zygmunta Kinela, nr 6 mogł być uzbrojony karabiny Vickers wz 09/32. Wtedy nakleiłbym blaszka fototrawiona zakrywająca rynnę na km., ale zrezygnowałem.

Natomiast bardzo  przeraża mnie malowanie i ilość chemii oraz zabiegów przy wykańczaniu modeul, uff :-)

 

IMG_3390.JPG

 

IMG_3380.JPG

Edited by drab
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.