Jump to content

Kraz EOW 1:72 Digging in the past


Andrzej_LK
 Share

Recommended Posts

No i koniec. Efekt to jak zwykle trudny kompromis między chęciami i możliwościami. Dziękuję wszystkim, którzy zaglądali do warsztatu, to wiele dla mnie znaczyło w chwilach zwątpienia. Miłego oglądania.

kraz09 [1600x1200].JPG

kraz01 [1600x1200].JPG

kraz02 [1600x1200].JPG

kraz04 [1600x1200].JPG

kraz05 [1600x1200].JPG

kraz06 [1600x1200].JPG

kraz07 [1600x1200].JPG

kraz08 [1600x1200].JPG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Scenka fajna i rozumiem ze tu chodzi o Kraza na pierwszym planie ale dla spojnosci zastanawiam sie po pierwsze czy czolg nie jest za plytko, po drugie brakuje mi sladow zarysowania lyzka po czolgu a po trzecie czy ten T 34 nie ma odwrotnie armaty wklejonej. Brakuje mi rowniez gorki zwiru kolo dolu sadzac po kierunku sladow miedzy koparka a czolgiem. Mam nadzieje ze wyjasnisz moje watpliwosci. Pozdrawiam

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładnie i ciekawie. Podziwiam warsztat.:super:

Podoba się.

Ale.....

Jako były "człowiek z wykonastwa" stwierdzam następujące niespójności:

- łyżka choćby i po zimie była ruda jak mysz to po kilku godzinach kopania w takim żwirku to się błyszczy jak wypolerowana. Oczywiście  poza samą górą, gdzie tarcie materiału jest niewielkie

- bardzo śliczny jest ten podeścik z tyłu tylko co on tam robi w konfiguracji roboczej?!  Przy takim położeniu to by go "zmiotło" przy pierwszym obrocie.

Tak więc model ładny ale podstaweczkę "placową"  poproszę  "z pierwszym przeglądem po zimie". Wtedy wszystko będzie pasowało.

:szampan1:

Ps.

Jak już Kolega całe życie chodzi do szkoły to powinien znać niejakiego Kochanowskiego który rzekł iż "Polacy nie gęsi................."

"Kopanie w przeszłości"

:piwo:

Edited by abtb
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie opinie. Cieszę się, że Kraz się podoba. A diabeł jak zawsze w szczegółach... Jak pisałem powstał trudny kompromis między chęciami a możliwościami i cierpliwością. W pracy jest sporo punktów dyskusyjnych, niektóre zauważyłem sam, na inne dopiero zwróciliście mi uwagę. Czy za płytko? Nie wszystko pod ziemią musi być głęboko. O śladach po łyżce na wieży teciaka myślałem, ale zabrakło wyobraźni jak je zrobić. Działo L-11 jest wklejone dobrze. Górki wybranej ziemi są zaznaczone, ale na zdjęciach rzeczywiście nie rzucają się w oczy. Może wywieźli wcześniej gruzowikiem ? .  Łyżka jest nieco wypolerowana, pewnie za słabo, o podeście nie pomyślałem, nie mam doświadczenia z koparkami....No i tytuł - w zamierzeniu model ma zaliczyć parę wystaw międzynarodowych. Digging in the past to nawiązanie do piosenki Petera Gabriela Digging in the dirt, ale pewnie słabo wyszło. Gdybym miał zaczynać raz jeszcze to pewnie pomysł "przegląd po zimie" byłby najlepszy. Praca nad Krazem to nowe doświadczenia, sporo się nauczyłem. Nie mam nic więcej na swoją obronę ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.