Skocz do zawartości

Kraz EOW 1:72 Digging in the past


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

No i koniec. Efekt to jak zwykle trudny kompromis między chęciami i możliwościami. Dziękuję wszystkim, którzy zaglądali do warsztatu, to wiele dla mnie znaczyło w chwilach zwątpienia. Miłego oglądania.

kraz09 [1600x1200].JPG

kraz01 [1600x1200].JPG

kraz02 [1600x1200].JPG

kraz04 [1600x1200].JPG

kraz05 [1600x1200].JPG

kraz06 [1600x1200].JPG

kraz07 [1600x1200].JPG

kraz08 [1600x1200].JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka fajna i rozumiem ze tu chodzi o Kraza na pierwszym planie ale dla spojnosci zastanawiam sie po pierwsze czy czolg nie jest za plytko, po drugie brakuje mi sladow zarysowania lyzka po czolgu a po trzecie czy ten T 34 nie ma odwrotnie armaty wklejonej. Brakuje mi rowniez gorki zwiru kolo dolu sadzac po kierunku sladow miedzy koparka a czolgiem. Mam nadzieje ze wyjasnisz moje watpliwosci. Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i ciekawie. Podziwiam warsztat.:super:

Podoba się.

Ale.....

Jako były "człowiek z wykonastwa" stwierdzam następujące niespójności:

- łyżka choćby i po zimie była ruda jak mysz to po kilku godzinach kopania w takim żwirku to się błyszczy jak wypolerowana. Oczywiście  poza samą górą, gdzie tarcie materiału jest niewielkie

- bardzo śliczny jest ten podeścik z tyłu tylko co on tam robi w konfiguracji roboczej?!  Przy takim położeniu to by go "zmiotło" przy pierwszym obrocie.

Tak więc model ładny ale podstaweczkę "placową"  poproszę  "z pierwszym przeglądem po zimie". Wtedy wszystko będzie pasowało.

:szampan1:

Ps.

Jak już Kolega całe życie chodzi do szkoły to powinien znać niejakiego Kochanowskiego który rzekł iż "Polacy nie gęsi................."

"Kopanie w przeszłości"

:piwo:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie. Cieszę się, że Kraz się podoba. A diabeł jak zawsze w szczegółach... Jak pisałem powstał trudny kompromis między chęciami a możliwościami i cierpliwością. W pracy jest sporo punktów dyskusyjnych, niektóre zauważyłem sam, na inne dopiero zwróciliście mi uwagę. Czy za płytko? Nie wszystko pod ziemią musi być głęboko. O śladach po łyżce na wieży teciaka myślałem, ale zabrakło wyobraźni jak je zrobić. Działo L-11 jest wklejone dobrze. Górki wybranej ziemi są zaznaczone, ale na zdjęciach rzeczywiście nie rzucają się w oczy. Może wywieźli wcześniej gruzowikiem ? .  Łyżka jest nieco wypolerowana, pewnie za słabo, o podeście nie pomyślałem, nie mam doświadczenia z koparkami....No i tytuł - w zamierzeniu model ma zaliczyć parę wystaw międzynarodowych. Digging in the past to nawiązanie do piosenki Petera Gabriela Digging in the dirt, ale pewnie słabo wyszło. Gdybym miał zaczynać raz jeszcze to pewnie pomysł "przegląd po zimie" byłby najlepszy. Praca nad Krazem to nowe doświadczenia, sporo się nauczyłem. Nie mam nic więcej na swoją obronę ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.