Skocz do zawartości

"Batalia o wafelki" - UH-1C, Hobby Boss, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lesio-69 napisał:

A ja już widziłem

 

43 minuty temu, leon napisał:

Ja również

A ja nie widziałem. Na razie to jakiś mityczny błękitny jednorożec. Niby wszyscy widzieli a zdjęć NIE MA. Do doopy z taką galerią. W związku z tym że to model dla "wybranych" , stanowczo  protestuję i zdjęcia gotowego wnętrza UH -1C pokażę za trzy tygodnie. :bleh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leon napisał:

Grzegorz jak nikt potrafi budowac napięcie ?

Niestety tym razem nie ja... ? 

 

3 godziny temu, abtb napisał:

 

A ja nie widziałem. Na razie to jakiś mityczny błękitny jednorożec. Niby wszyscy widzieli a zdjęć NIE MA. Do doopy z taką galerią. W związku z tym że to model dla "wybranych" , stanowczo  protestuję i zdjęcia gotowego wnętrza UH -1C pokażę za trzy tygodnie. :bleh:

A ty już się tak nie fochaj tylko ustaw odbieranie mmsów... wysłałem ci ale nie odebrałeś więc karta wygasła :diabel:

A poza tym już możesz sam zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fajnie, tylko z tym granatnikiem to przesada. Anie na pierwszym, anie na drugim ''Easy Rider'' jego nie było. Tak samo jak UH-1C był tylko pierwszy (15045) ''Easy Rider''. Po jego zniszczeniu, te nazwę dostał inny śmigłowiec (15242), ale to już był UH-1M.   

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robertas napisał:

Nie, nie... Uśmiech rekina to inny ?

Nie wiem o co Koledze chodzi dokładnie, ale wszystkie powyższe fotki znalezione w internecie były opisane jako UH-1C należące do 174th "Sharks". Po oznaczeniach na belce widać że są to trzy różne śmigłowce z prawie identyczną paszczą rekina. I w takim malowaniu też zrobię ten śmigłowiec.

Tak jeszcze dla przykładu kilka fotek:

yiw9L8O.jpg

9f9xJiE.jpg

CoENrKh.jpg

GEbFN5N.jpg

2rGDKyf.jpg

Jeżeli są to inne wersje, różniące się śrubką lub antenką to pisz, będę dodawał lub obcinał  drobiazgi. Ale jak masz zastrzeżenia to  pisz  konkretnie o co chodzi (np ilość zębów w paszczy na fotce 17 a na kalce 18, śruba mocowania  pylonu w oryginale M15 a w modelu M17 itp wink3)

bo sformułowanie:

29 minut temu, Robertas napisał:

Uśmiech rekina to inny

nic konkretnego nie mówi - inny model śmigłowca, inny pluton, inny kształt, kolor, ilość zębów itp

Jakieś tam malunki:

6TuXrEI.jpg

wktyV8l.jpg

:odlot:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robertas napisał:

Drogi kolego, mnie chodziło tylko o '' Easy Rider''.

A to ja wiem że "Easy Rider" nie miał granatnika i że został zniszczony. Myślałem że chodzi o jakieś  inne szczegóły. A HB jak to HB zawsze coś naknoci ( zresztą nie oni jedyni robią fikcyjne malowania :benc:)

FPT9azd.jpg

4Vae3j3.jpg

MfAteet.jpg

 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - to ty chcesz nalepkę czy granatnik? Nalepkę mogę tobie wysłać, a granatnik musi być bo już wnętrze pod niego przerobiłem.

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na zdjęciach pierwszy ''Easy Rider''(66-15045), został zniszczony w 1970. Drugi (66-15242) ''Easy Rider'' przeżył wojnę. Był uzbrojony w minigany  , technicznie nie mógł nieść jeszcze  i granatnik, za duża waga.

A i tak robiony UH-1C potrzebuje kilka zmian ( dzięki producentam modeli ). Zmiana wirnika (szmigló jak u AH-1G),  przerobienie belki ogonowej (szersza nisz u UH-1B) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robertas napisał:

technicznie nie mógł nieść jeszcze  i granatnik, za duża waga.

Waga jak waga. Bardziej chodzi o sposób zasilania w amunicję. Była albo skrzynka z taśmami do miniganów albo "beczka" (skrzynka) z amunicją 40mm do granatnika. Z tego powodu  te dwa typy uzbrojenia wykluczały się w zastosowaniu na jednym śmigłowcu.

Godzinę temu, Robertas napisał:

Zmiana wirnika

To da się zrobić. (ale nie wiem czy mi się chce, jak masz dobre rysunki to dawaj)

Godzinę temu, Robertas napisał:

przerobienie belki ogonowej (szersza nisz u UH-1B) .

Temat raczej nie do ruszenia. A poza tym w skali 1/72 może to być batalia o dziesiąte części mm, które i tak będą trudno zauważalne w tej skali.

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominają mi się "Amerykańscy Chłopcy" i scena, kiedy dostarczają im nowy wiatrak z granatnikiem i im się to oczywiście kojarzy z członkiem wystającym z pochwy - wszyscy stoja i pokazują odpowiednie gesty. A granatnik nie działa dobrze - się zacina. Okazuje się, ze gdzieś w podajniku był jakiś kawał metalu, który klinował mechanizm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry wieczór :mrgreen:

Czy kolega o siwych włosach i w spiczastej czapce jeszcze tu zagląda? 

Tak więc jak tam gdzieś pisałem, dział śmigłowcowy z czasem zacznie przygasać i stygnąć jak wygasły wulkan. I wtedy wchodzę JA. 

 I  podtrzymuję dyskusję w temacie :szczerbol:

RUSZAMY!

Na początek może niewiele, ale tak od razu to dużo nie można bo to szkodzi :haha:

Zaczynam wykańczanie wnętrza. Na pierwszy ogień poszły fotele "kierowników". Za pomocą jakiegoś polskiego green stufa zrobiłem poduszki pod d..ę i plecy. Następnie zaplotłem pasy i dałem jakieś tam druty dla podkreślenia nie wiadomo czego. Grunt, że jest ciekawie :szczerbol:

e9k7gdo.jpg

wKc0VTc.jpg

zFOcFmx.jpg

po czym fotel umieściłem w miejscu do tego przeznaczonym

bQPD7xj.jpg

niFmJxK.jpg

11XI0bn.jpg

Jak widać taśma zasilająca granatnik ładnie się wije w czeluściach wnętrza. A to oznacza że beczka z "pestkami" jest już na swoim miejscu :uzi:

Kolejna relacja z postępów wkrótce

:rozkaz:

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WujekAlice napisał:

A ten czarny panel to ma być taki popękany, czy czarna farba nierówno wyschła?

To człowiek przez dwa tygodnie siedział, kombinował, jak tu odtworzyć "zużycie osłony" od słońca, skroplonej o poranku rosy i innych monsunów a tu takie teksty :rozga:

Zabił kolega we mnie chęć pracy twórczej :snajper:

A teraz na poważnie - jakoś tak wyszło w powiększeniu. Chyba są to smugi po wyschnięciu farby. Jakby co to przeszlifowałem i pomalowałem od nowa - będzie pan zadowolony :mrgreen:

Lecimy dalej. 

Kwit wyrwany z paszczy lwa:

i3wskWJ.gif

i celowniki zrobione wg niego

jvVVjnu.jpg

Ue3uSmI.jpg

2PVSZu8.jpg

Celownik "prosty" zrobiłem na podstawie jakiejś fotki, której niestety nie zapisałem, więc kwita nie ma. Ale trzeba wierzyć na słowo :mrgreen:

Wnętrze już całkowicie zrobiłem.

cbuHnw7.jpg

me092fS.jpg

I uzupełniłem stosownymi dodatkami. Fotka referencyjna:

2rGDKyf.jpg

na której to widać to, co najważniejsze - plakat za plecami  piechociarza siedzącego w otwartych drzwiach :woot:

Kto oglądał "Czas apokalipsy" ten wie, że "króliczki" muszą być 

JMDXR03.jpg

n4LmflR.jpg

Można "czytać" mapę ale można też pooglądać inne "widoki"

6m9AqQg.jpg

2wx3h8t.jpg

Usunąłem też wycieraczki odlane razem z szybą ( no bo przecież nie będę lepił na te "odlewy" poprawionych wycieraczek ja co niektórzy w tym dziale :wink:) Na zdjęciach widać jeszcze jedną nie usuniętą (tak dla porównania jak to wyszło)

3bGKGa9.jpg

Vj1PnYo.jpg

Jak widać - dobrze widać

clSHG3T.jpg

Aha, jak ktoś ma dylematy wymiarowe to: 

- rozkładówki są wymiaru A3 pomniejszone do skali 1/72, podobnie Playboy (A4)

Jak ktoś ma dylematy historyczne

- okładka Playboya jest reprodukcją "oryginału" z 1968 roku, podobnie rozkładówki

Jak ktoś ma problem z golizną - hm :hmmm:. No to ma problem. Tak już zostanie.

Całość zlepiłem i przejechałem CA po złączu

jyb1hxR.jpg

Złożyłem do kupy

uv4pTRI.jpg

I fruuuu

abwNJ1N.jpg

Koniec warsztatu :bleh:

 

 

 

 

 

 

No dobra, niech będzie

seFeQ7W.jpg

Pozyskałem też na drodze "wzajemnej pomocy gospodarczej" łopaty wirnika od Cobry

hycWBrX.jpg

Niby powinny być prawidłowe, bo są szersze, ale też odrobinę dłuższe

2pTIzv1.jpg

I niestety są za długie., haczą o śmigiełko ogonowe. Trzeba będzie ciąć. Ale ja to mówią - łatwiej pokrócić niż podługasić :mrgreen:

Dalsze postępy niebawem

NzI2Mkh.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, abtb napisał:

A teraz na poważnie - jakoś tak wyszło w powiększeniu. Chyba są to smugi po wyschnięciu farby. Jakby co to przeszlifowałem i pomalowałem od nowa - będzie pan zadowolony :mrgreen:

 

no nie wiem...?? dalej ten panel taki chropawy... jak takie szczerby są w 1/72 to sobie pomyśl jakie wąwozy byłyby w oryginale   ...?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, WujekAlice napisał:

no nie wiem

No to kolega nie wie :wink:. Panel przeszlifowałem  "600-ką" a zatem na gładko, pomalowałem i przetarłem suchym pędzlem. Stąd wrażenie takiej chropowatości. Jeżeli natomiast Kolega ma na myśli te paski z góry to to są przetłoczenia blachy

:rozkaz:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są przetłoczenia blachy, to kolega wie, a co to są dziury wydarte w plastiku podczas nieumiejętnego posługiwania się papierem sciernym to też wie, bo widział. I nie powie gdzie. Poza tym to na pewno była 600? A nie 60tka? może się tam gdzieś zero zgubiło? W innym wątku inny kolega proponował pracę po spożyciu, może tu też tak było i się te zera podwoiły?? ?

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, WujekAlice napisał:

A nie 60tka?

Oczywiście, że 60-ka. Jednak stanowczo za dużo spożywam przy pracy :drink:

RAPRm6Q.jpg

F491fOi.jpg

ZMVyN79.jpg

4kGnd8H.jpg

o5smw5p.jpg

Wżery jak cholera :oops:,   ale tak już zostawię :rozga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.