Skocz do zawartości

"Batalia o wafelki" - UH-1C, Hobby Boss, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

No to lecimy :szczerbol:

Epizod I - "Wietnamska zadyma"

Historia

Śmigłowiec został skonstruowany przez biuro Bell Helicopter Textron. Prace nad nim rozpoczęto w 1955r. Oblotu pierwszego prototypu o nazwie XH-40 dokonano 22 października 1956. Po seri badań i testów śmigłowiec został przyjęty na wyposażenie armii USA. UH-1 jest najbardziej znany z wojny w Wietnamie, gdzie służył jako śmigłowiec transportowy, wsparcia powietrznego i medycznego. Wersja UH-1C zyskała przydomek Hog i została wyposażona w większy zbiornik paliwa, szersze łopaty wirnika nośnego i śmigło wirnika ogonowego o odwróconym profilu. Armii przekazano około 757 egzemplarzy tego śmigłowca.

Boxart

ILqXdzS.jpg

Inbox

r2H1Yxr.jpg

Plan działania

Śmiglaka mam zamiar wykonać w jednym z najsłynniejszych malowań czyli popularnego "Izi raidera" ze 174 plutonu wsparcia ogniowego "Rekiny"

c56rlGA.jpg

Ps. pacyfa na fotkach to obowiązkowy fant z konkursu toczącego się na sąsiednim forum i  tam też ów wiatrak startuje w zawodach.

Po oględzinach modelu stwierdziłem że  (jak zwykle zresztą u Hobby bossa) trzeba odrobinę podziałać w środku żeby było dobrze.

A mianowicie na podstawie kwitów:

d8Bgv3p.jpg

l6DQZiH.jpg

należy wykonać zasilanie taśmą granatnika 40mm  znajdującego się na nosie oraz dorobić zydelek dla serwisanta lub innego magika siedzącego z tyłu przy beczułce z amunicją. Plus oczywiście jakiś tam celownik i inne duperele których to za bardzo widać nie będzie bo tradycyjnie wnętrze zamknę żeby się nie kurzyło.

Prace ruszyły - zakitowałem dziury po wypychaczach. Szlifowanie czas  zacząć. Fotki z postępów porą wieczorową albo i nocną

:szampan:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smichy-chichy, a robotę trzeba pchać do przodu :mrgreen:

Wyszpachlowane dziury po wypychaczach

1HwkNs6.jpg

i odrobina wnętrza:

d5iDHUv.jpg

wjsHZwl.jpg

Jak widać, trzeba odrobinę kitu zużyć, żeby było jako tako. Tylną gródź trzeba było poszerzyć o jakiś 1mm. Zrobiłem wstawkę w grodzi zasłaniającą obudowę przekładni. Wszystko trzeba wyszlifować i zrobić fakturę.

I jeszcze fotka z "połówką"

Vy1hm4X.jpg

:odlot:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lesio-69 napisał:

"szczerbaty" emotikon

A to przychodzi z wiekiem, bez względu na ilość zjedzonych wafelków :szczerbol:

Ale w związku tym, że Kolega Grzes przejawia taką troskę o moje uzębienie NIE BĘDĘ ODPALAŁ warsztatu Mi-10K  z bardzo prostego powodu - duża maszyna to i wafelków było by trzeba dużo podłożyć pod nią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

A to przychodzi z wiekiem, bez względu na ilość zjedzonych wafelków :szczerbol:

Ale w związku tym, że Kolega Grzes przejawia taką troskę o moje uzębienie NIE BĘDĘ ODPALAŁ warsztatu Mi-10K  z bardzo prostego powodu - duża maszyna to i wafelków było by trzeba dużo podłożyć pod nią :wink:

Odpalaj warsztat, już my z niego te wafelki wydusimy.:mrgreen:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitrandir napisał:

Więc małe sprostowanie...1 słownie (JEDEN) wafelek... za jeden wiatrak...bez znaczenia rozmiar

No tak.:benc:

1,50zł za wafelka x 3 (powiedzmy)  i ani sztuki więcej. Ale na flaszkę za ok 40 dychy za jakieś pierdziśmigiełko to już się znajdzie. No ładnie :nie_powiem:

Ale jak mówi przysłowie: Z kamienia nie wyciśniesz.

Żeby już koledze za mocno portfela nie nadszarpnąć to warsztaty rozłożę na cały rok. Po śmiglaku co 4 miechy.

Bo jeszcze na zupę zabraknie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

No tak.:benc:

1,50zł za wafelka x 3 (powiedzmy)  i ani sztuki więcej. Ale na flaszkę za ok 40 dychy za jakieś pierdziśmigiełko to już się znajdzie. No ładnie :nie_powiem:

Ale jak mówi przysłowie: Z kamienia nie wyciśniesz.

Żeby już koledze za mocno portfela nie nadszarpnąć to warsztaty rozłożę na cały rok. Po śmiglaku co 4 miechy.

Bo jeszcze na zupę zabraknie :mrgreen:

 

Jak dobrze pamiętasz, to miała być nagroda pocieszenia :D

Flaszka jest dla jednej osoby i to raz... za pokazanie skończonego sokoła :szampan:

... a ty masz za kilka modeli. Jak będziesz grzeczny, to pomyślimy o "stypendium wafelkowym" w przyszłym roku... :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, makinen napisał:

Dajesz!

Daję cały czas :pompki:

Niewielki postęp ale postęp :mrgreen:

Wyszlifowałem "małpi kit" od AK i odrobinkę "ponacinałem szlaczki:

QdmU4kq.jpg

nawierciłem otwory imitujące mocowanie podłogi:

4S4eozU.jpg

stuningowałem beczkę na pestki

t7USwYi.jpg

oraz popełniłem "wycinankę"

FkJxt0L.jpg

w którą to następnie wkleiłem siatki :oops:

hNifN2P.jpg

I zacząłem dłubanie przy taśmie (zdjęcie robocze)

Ntm7KbO.jpg

I to jakby na tyle.

Dziś do "akcji" wraca Kapitan Żbik

dd73zQr.jpg

więc szykują się ze dwa dni przestoju

13 godzin temu, mig napisał:

To trzymamy za słowo towarzyszu.

"Uważam, że damy radę"

wQlcqyt.jpg

15 godzin temu, Mitrandir napisał:

Jak będziesz grzeczny, to pomyślimy o "stypendium wafelkowym" w przyszłym roku...

lLPiCbF.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.