Skocz do zawartości

"Batalia o wafelki" - UH-1C, Hobby Boss, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, abtb napisał:

Oj, nie rzucałbym takiego tekstu tak bez zastanowienia. Myślę, że płeć piękna miała by w tej kwestii coś  istotnego do  powiedzenia :haha:

Oczywiście, że tak, podobno jakość jest najważniejsza :haha:

Co do kwestii merytorycznych i historycznych... Bardzo dobrze, że są osoby, które będą dążyć w tym kierunki, dla siebie samych i przy okazji innych. Ja póki co będę zaliczał się do tej trzeciej grupy, czyli tych którzy nie będą brnąć ani wnikać w takowe szczegóły. Chociażby dlatego, że w przypadku tego śmigłowca, czytając na szybko, zbudowano ponad 700 sztuk... Co, który, jak, gdzie, kiedy... czy oby na pewno ten spośród tych wszystkich... zdecydowanie nie dla mnie wink4

Nie zmienia to faktu, że poczytania z tym modelem bardzo mi się podobają i coraz bardziej przekonują do tego, żeby samemu coś ze śmigłem wyciągnąć na warsztat :super:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mała aktualizacja przed łykendem

Położyłem kalki, przykleiłem granatnik . Wieczorkiem połysk na kalki  i jazda z chemią.

I2wPuTX.jpg

Tp8Xu6Y.jpg

BvghUUs.jpg

DGyIk9c.jpg

fyalywX.jpg

Jak widać, pasek na osłonie silnika wydłużyłem, jest też "płytka" na wyjściu rękawa z nosa

Jednocześnie zakończyłem mazianie Corsaira

dnt1kNs.jpg

D3cM0ev.jpg

Tutaj podobnie jak wyżej położę połysk i w łykend kładzenie kalek i dołożenie reszty klamotów.

:rozkaz:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem foremny huey. Podoba się :super:

 

Kolega jest pewien z której strony był wlew paliwa dla modelu C?:hmmm:

 

I za pozwoleniem ostatnia dygresja odnośnie zastosowania koloru czerwonego, który nie jest wcale taki oczywisty:glupek:
(może się komuś przyda:czytaj:

16m4.jpg

161c.jpg

Czerwonego brak na płozach, wlewie paliwa, osłonie silnika ...

161down1.jpg

ale jest na stateczniku ( Surfer )

Czyli zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia (dla tych merytorycznych i historycznych):jezyk:

 

 

Edytowane przez vark
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vark napisał:

Kolega jest pewien z której strony był wlew paliwa dla modelu C?

Szczerze?  Zastanawiałem się, ale że 99% zdjęć pokazuje ten śmigłowiec z odsuniętymi drzwiami,  więc nie bardzo mogłem stwierdzić gdzie, dlaczego i jak. Więc przestałem się  zastanawiać i mi to już wisi. HB dał go z dwóch stron, dał dwa czerwone kółeczka, więc se nakleiłem :szczerbol:

6 godzin temu, vark napisał:

Całkiem foremny huey. Podoba się

:piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, abtb napisał:

To moje drugie imię :szczerbol:

Taak? atbt...? A hurt to na "hu"

Godzinę temu, abtb napisał:

Szczerze?  Zastanawiałem się, ale że 99% zdjęć pokazuje ten śmigłowiec z odsuniętymi drzwiami,  więc nie bardzo mogłem stwierdzić gdzie, dlaczego i jak. Więc przestałem się  zastanawiać i mi to już wisi. HB dał go z dwóch stron, dał dwa czerwone kółeczka, więc se nakleiłem :szczerbol:

:piwo:

 

No i śliczota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

atbt.

abtb

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

A hurt to na "hu"

:hmmm:, sorry mam dziś ciężki dzień i nie kumam :glupek:

Ale jakby co to:

1) 4 x MiG 21

Ek2qsp2.jpg

2) F-104A

1FmyIeE.jpg

3) F4U-1A

C13Myfy.jpg

4) Bell UH-1C

JQc8CiA.jpg

I jeszcze dwa tematy - jeden w malowaniu, drugi w końcowej fazie  budowy

:paker::pompki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, abtb napisał:

abtb

:hmmm:, sorry mam dziś ciężki dzień i nie kumam :glupek:

 

Napisałeś, że Hurt to Twoje drugie imię. Ale w tym abecadle , którym się tu podpisujesz H nie ma...?  Coś skrzywiasz...  Ale rozmach masz, trzeba Ci to przyznać. Do tego naprawdę to robisz, a nie rozgrzebujesz i zostawiasz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WujekAlice napisał:

Ale w tym abecadle , którym się tu podpisujesz H nie ma.

Bo to są tylko pierwsze imiona :szczerbol: Na "a" i na "t", choć to "a" to nie moje, ale "b" mamy wspólne wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, abtb napisał:

Jednocześnie zakończyłem mazianie Corsaira

dnt1kNs.jpg

D3cM0ev.jpg

Tutaj podobnie jak wyżej położę połysk i w łykend kładzenie kalek i dołożenie reszty klamotów.

:rozkaz:

O, tu się znalazł (wspominałeś, że się przymierzasz do tego modelu ale warsztatu nie widziałem). Widzę, że też użyłeś zamkniętych klapek chłodzenia silnika. Te otwarte jakoś dziwnie wyglądają w tym modelu.

Edytowane przez sebastain
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sebastain napisał:

O, tu się znalazł (wspominałeś, że się przymierzasz do tego modelu ale warsztatu nie widziałem).

Taka mała partyzantka :szczerbol: Nie pierwsza i nie ostatnia :haha:

4 minuty temu, sebastain napisał:

Widzę, że też użyłeś zamkniętych klapek chłodzenia silnika. Te otwarte jakoś dziwnie wyglądają w tym modelu.

Przymierzałem się do otwartych, ale bardziej "poległem" na koncepcji pomalowania tego niż na wyglądzie. Chyba zrobiłem się leniwy i poszedłem na łatwiznę :wink:

Warsztaty i galerie śledziłem na bieżąco, dzięki czemu udało mi się uniknąć wtopy z dwoma podwieszanymi zbiornikami. Trochę przyhamowałem na antenach i kolorze komór i goleni podwozia. Koniec końców wybrałem opcję "zieleń"  na komory + matowe aluminium na golenie. Najwyżej zjedzą w galerii.

Kiedyś trzeba w końcu dostać baty :rozga:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę Cie zjeść teraz?
Poki nie jest zapóźno, komory i podwozie białe. 

Edytowane przez Moses
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Moses napisał:

A mogę Cie zjeść teraz?
Poki nie jest zapóźno, komory i podwozie białe. 

A komory podwozia nie w kolorze Yellow Zinc Chromate? (Tak, wiem było milion dyskusji na ten temat... ) :)

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Moses napisał:

komory i podwozie białe. 

Jak mogłeś mi to napisać! :benc:

A jak zostawię to tak jak jest, czyli komory i pokrywy od wewnętrznej strony zielone, golenie, hak i podpory matowe aluminium, felgi aluminium, to mocno będziesz bił w galerii? :nauka2:

No dobra przemaluję, "dziuplę"  na kółko ogonowe też na biało? I co z tylnym podwoziem (kółkiem ogonowym) - białe, aluminiowe, zielone, różowe?

I spróbuj  mi potem złe słowo napisać w galerii :wpier:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebastain napisał:

A komory podwozia nie w kolorze Yellow Zinc Chromate? (Tak, wiem było milion dyskusji na ten temat... ) :)

Vought malował na łososiowo, 

 

1 godzinę temu, abtb napisał:

Jak mogłeś mi to napisać! :benc:

A jak zostawię to tak jak jest, czyli komory i pokrywy od wewnętrznej strony zielone, golenie, hak i podpory matowe aluminium, felgi aluminium, to mocno będziesz bił w galerii? :nauka2:

No dobra przemaluję, "dziuplę"  na kółko ogonowe też na biało? I co z tylnym podwoziem (kółkiem ogonowym) - białe, aluminiowe, zielone, różowe?

I spróbuj  mi potem złe słowo napisać w galerii :wpier:

Przemaluj tylko przód, tył zostaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moses napisał:

… komory i podwozie białe. 

2 godziny temu, sebastain napisał:

A komory podwozia nie w kolorze Yellow Zinc Chromate? …

53 minuty temu, Moses napisał:

Vought malował na łososiowo, …

Na biało, czy na łososiowo? Poproszę jaśniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vought do zabezpieczenia antykorozyjnego nie używał powłoki w kolorze zielonym, ich powłoka miała kolor łososiowy. Takie mozna było zobaczyć Bircagach, w późniejszych na tą powłokę był nakładany kolor biały albo granatowy - w załeżnosci od schematu malowania 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę zeszło, ale w końcu zakańczam i zakąszam .............. wafelkiem:haha:

Udało się jakoś dopchać temat do końca, choć nie obeszło się bez tragedii - a to sponsor od wafelków się obraził i trzasną drzwiami, a to człowiek z metrówką się kręcił, mierzył paski i puszką czerwonej farby straszył. Jednym słowem było ciężko, ciekawie i śmiesznie.

A wyszło tak:

K92qoc9.jpg

i tak

ubuFnmC.jpg

W związku z tym, że wyszło tak se, pora wrócić na stare śmieci i zająć się budownictwem/lepiactwem okrętowym

:rozkaz:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, abtb napisał:

W związku z tym, że wyszło tak se, pora wrócić na stare śmieci i zająć się budownictwem/lepiactwem okrętowym

Nie szalej i nie rób sobie jaj.Dawaj galerię jednego i drugiego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, abtb napisał:

Trochę zeszło, ale w końcu zakańczam i zakąszam .............. wafelkiem:haha:

Udało się jakoś dopchać temat do końca, choć nie obeszło się bez tragedii - a to sponsor od wafelków się obraził i trzasną drzwiami, a to człowiek z metrówką się kręcił, mierzył paski i puszką czerwonej farby straszył. Jednym słowem było ciężko, ciekawie i śmiesznie.

A wyszło tak:

K92qoc9.jpg

i tak

ubuFnmC.jpg

W związku z tym, że wyszło tak se, pora wrócić na stare śmieci i zająć się budownictwem/lepiactwem okrętowym

:rozkaz:

Sponsor się wcale nie obraził tylko probowałeś zmieniać zasady przyznawania wafelków ?

Nie rób scen, lub galerię :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, abtb napisał:

W związku z tym, że wyszło tak se, pora wrócić na stare śmieci i zająć się budownictwem/lepiactwem okrętowym

:rozkaz:

Nie rób se jaj Towarzyszu. Czajniki same się nie wyklepią,  a i MiGi czekają.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.