Skocz do zawartości

Bf 109 G10 Revell 1/48


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Juz w polowie lutego zaczalem budowe tego modelu. Zaczalem dla relaksu, a teraz widze, ze nie obedzie sie bez elementow budowanych od podstaw.

 

In-Box jest tutaj. Od siebie moze dodam tylko tyle:

 

th_DSC01818.jpg

paskudny dodatek...

 

Zapomnialem zrobic in-boxa dodatkow jakie dokupilem do tego zestawu. Nawet nie pamietam kto jest producentem tych zywic. W komplecie jest jeszcze pare drobiazgow... Razem z zywica zapakowana byla skromna ramka z fototrawieniami. Uzylem z niej kilku pokretel - reszta blach to Eduard.

 

th_DSC01643.jpg th_DSC01642.jpg

 

Prace rozpoczalem podczas urlopu w goscinie u rodzinki. Przepraszam, ze zdjecia sa takie niewyrazne (robilem telefonem zony). Poza tym w kwestii malowania zdalem sie na instrukcje Eduarda i pomalowalem wnetrze na szaro-zielony. A tak to wyglada po malowaniu:

 

th_DSC00067.jpg th_DSC00068.jpg th_DSC00071.jpg th_DSC00075.jpg

 

Po zlozeniu polowek kadluba model wyglada tak:

 

th_DSC01653.jpg th_DSC01655.jpg th_DSC01656.jpg th_DSC01657.jpg th_DSC01658.jpg

 

Oczywiscie nie wytrzymalem i zaczalem po kolei odcinac czesci, ktore samemu zrobie lepiej Jak dotad odcialem 4 wloty powietrza oslony nad rurami wydechowymi, lufy KMow, ruchome czesci platow i zaczepy zewnetrznego zbiornika paliwa .

 

th_DSC01819.jpg

 

Potem przyszla pora na skrzydlo...

 

th_DSC01820.jpg th_DSC01821.jpg th_DSC01812.jpg

 

Ta blaszka po puszce posluzy mi za material na klapy

 

Zajalem sie tez ogonem:

 

th_DSC01815.jpg th_DSC01817.jpg

 

i tu blad... Powinienem byl "wpuscic" pletwe steru kierunku w statecznik (krawedz natarcia pletwy powinna siedziec w stateczniu). Do poprawki - trzeba bedzie odkleic czesc i wyzlobic wewnatrz statecznik pionowy na grubosc pozwalajaca na prawidlowe osadzenie pletwy...

 

Teraz model wyglada tak:

 

th_DSC01813.jpg

 

Plat i kadlub zlozone sa na sucho. Zastanawiam sie jak zrobic rury wydechowe (lub czy kupic zywiczne). Zmodyfikuje tez zaczepy dodatkowego zbiornika z paliwem. Na razie tyle. Postaram sie regularnie uaktualniac ten watek. Zapraszam do sledzenia i komentowania tego watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak sie kiedyś przerzuce na 48, to mietek jest w pierwszej piątce samolotów, które bede chciał w tej skali zrobić :-)

1. Spitfire V lub IX

2. Ta-152 H

3.Mietek F

4.Foka 190 A

5.Mietek G-10 AS :-)

6.P-38

 

Tak, że będę śledził Twoja relacje z zapartym tchem :-)!!!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Prace posunely sie nieznacznie na przod. Przygotowalem kolejne czesci plata. Wywiercilem tez otwory, na zaczepy zbiornika paliwa.

 

th_DSC01828.jpg th_DSC01826.jpg

 

Przerwalem jednak prace nad nim, by poprawic wloty powietrza na dziobie, ktore poprzednio wykonalem z papieru. Byly zbyt delikatne i nie wyszly rowno. Dlatego wytloczylem "na zimno" nowe wloty, ktorymi po wycieciu zastapilem te papierowe.

 

th_DSC01834.jpg th_DSC01836.jpg th_DSC01837.jpg

 

A teraz zagadka: jakie czesci powstana z tej zuzytej zyletki? Ciekawe czy ktos zgadnie

 

th_DSC01833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Warsztatowo wszystko ok, ale mam jedną mała uwagę a mianowicie kolorystyka wnętrza - w późnych Mesiach kokpity nie były malowane RLM 02 tylko tym ciemno szarym - nie pamiętam numeru, ale i tak fajnie, będę śledził Twoje klejenie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ipkinss - no to mnie rozwaliles... Ja myslalem, ze wyskoczylem z jakas zagadka, z Ty po prostu mnie zagiales! Tak, zaluzje powstana z tego niebieskiego paska.

 

Marwaw - w pierwszym poscie pisalem, ze model zaczal powstawac podczas urlopu w goscinie. Nie mialem wtedy dostepu do materialow, choc pamietalem pare zdjec, ktore jeszcze przed wyjazdem na urlop dla odniesienia sciagnalem sobie z netu. Na tych zdjeciach kokpit jest szaro-zielony (jak u mnie), z ta tylko roznica, ze panel kontrolny byl czarny. Jednak przyznam szczerze, ze lekko (relaksacyjnie) podszedlem do tematu i calkowicie uleglem sugestii Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Warsztatowo wszystko ok, ale mam jedną mała uwagę a mianowicie kolorystyka wnętrza - w późnych Mesiach kokpity nie były malowane RLM 02 tylko tym ciemno szarym - nie pamiętam numeru, ale i tak fajnie, będę śledził Twoje klejenie dalej.

 

RLM 65... Pasy powinny być beżowe (kremowe, w każdym bądź razie biały przez który przełamuje się brąz-żółć)

 

No ciekawe jak Ci pójdzie, sam mam coś takiego ale w 1/72 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLM 65... Pasy powinny być beżowe (kremowe, w każdym bądź razie biały przez który przełamuje się brąz-żółć)

 

A nie przepadkem RLM 66 a pasy były takie jak pisał HubertK.

 

Racja 65 to jasnoniebieski przecież jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Warsztatowo wszystko ok, ale mam jedną mała uwagę a mianowicie kolorystyka wnętrza - w późnych Mesiach kokpity nie były malowane RLM 02 tylko tym ciemno szarym - nie pamiętam numeru, ale i tak fajnie, będę śledził Twoje klejenie dalej.

Wczesne Mietki to RLM02, a pozniejsze podajze od wersji F na RLM66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po dluzszym czasie udalo mi sie poprawic statecznik pionowy, zrobic cos przy ruchomych czesciach skrzydla i zwaloryzowac wneki podwozia.

 

Plat w stanie obecnym:

th_DSC01839.jpg

 

Wneka podwozia:

th_DSC01840.jpg

 

Bazowalem na zdjeciach, ktore zrobilem Bf 109G-2 w muzeum RAF w Londynie. Zauwazylem, ze choc kokpit jest jasnoszary, to wneki podwozia sa szaro-zielone.

 

th_DSC01226.jpg

 

I tu pytanie do specjalistow w dziedzinie: na jaki kolor malowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z eksponatami muzealnymi lepiej uważać, gdyż często podczas restaurowania tychże, dochodzi do przekłamań. Przekonałem się o tym np. podczas studiowania kolorystyki P-51 i B-25.

Wnęki w niemieckich samolotach w późnym okresie wojny malowane były na RLM 02 (jasno szary) bądź też pozostawiane w naturalnej barwie metalu (ze względów oszczędnościowych). Tak np. było z Do-335 Pfeil,którego miałem okazję jakiś czas temu budować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pytanie do specjalistow w dziedzinie: na jaki kolor malowac?

 

Nie żebym był jakimś tam wielkim specjalistą, ale to chyba na RLM 66

 

Hendon? wybieram się tam niebawem

 

Z eksponatami muzealnymi lepiej uważać, gdyż często podczas restaurowania tychże, dochodzi do przekłamań. Przekonałem się o tym np. podczas studiowania kolorystyki P-51 i B-25.

 

Byłem w takim miejscu gdzie odrestaurowywują samoloty, i tam czytałem, że zawsze bazują na oryginalnych kolorach, częściach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w takim miejscu gdzie odrestaurowywują samoloty, i tam czytałem, że zawsze bazują na oryginalnych kolorach, częściach itd.

 

Zdziwiłbyś się jak często idzie się na kompromisy szczególnie jeśli chodzi o barwy kokpitów, wnęk itp...

Przykładowo P-51,którego możemy znaleźć w Modelmanii Aj-Press ma nieprawidłowe malowanie kokpitu,a ten, którego możemy znaleźć w Walk Aroundzie Squardon Signala ma żółtą poduszkę na siedzisku Są muzea i muzea. Ja jednak proponuję bazować na dokumentacji książkowej bazującej na oryginalnych papierach.

Często dla wyeksponowania jakiejś części robi się niespotykane rzeczy np. maluje się silnik Merlina na czerwono (Modelmania Aj.Press).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wnęki z Hendon to jest właśnie RLM 02. To jest taki szary przełamujący się delikatnie z zielonym. Ja obstawiam jak kornik i mówie że powinien być RLM 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.