Skocz do zawartości

Bf 109 G10 Revell 1/48


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem tak ... mam F-4 Z z ICM'u zgodności wymiarowej nie sprawdzałem, bo mnie to nie interesuje. Na to co potrzebuję od modelu na wypraskach wygląda ok. Ponoć ma jakieś błędy wymiarowe, pisał o tym na innym forum Jakub Plewka. Jak ze sklejalnością, trudno powiedzieć, Spit Mk. IX z ICM'u był średniosklejalny, w kierunku dobrze, wymagał trochę pracy ale efekt był całkiem dobry. W modelach ICM'u bez szpachli raczej się nie da, to nie Tamiya.

 

Pozdrawiam i sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ostatnio podlubalem troche przy wydechu. Musialem troche "zaczarowac" bo ta zywica nie jest przeznaczona dla Revella. Wydech wkleje dopiero po pomalowaniu kadluba (wsuwa sie jak szuflada).

 

th_DSC02015.jpg

 

A w miedzyczasie tloczenie kabiny. Oszklenie posmarowalem olejem (moze byc talk) i ostroznie oblozylem Milliputem. Trzeba bylo uwazac zeby Milliput dokladnie przylegal z kazdej strony. Po stwardnieniu usunalem naddatki i wyjalem oszklenie Revella. Po "dopieszczeniu" matrycy zajalem sie kopytem. Znowu uzylem oddzielacza w postaci oleju. Niestety zle zmieszlem skladniki Milliputa i dlugo musialem czekac zeby stwardnialo... Potem dopracowalem kopyto i moglem tloczyc. Kupilem do tego opalarke, ktora podgrzewam arkusz przezroczystego plastiku. Na pierwsza probe uzylem tego co bylo pod reka. Musze zalatwic jakies cienszy arkusz. Tloczenie wyszlo tak sobie (jak widzicie wyciete w pospiechu i po rzeznicku ). Kolejne z pewnoscia beda lepsze. Acha rama owiewki tez powstanie z tloczenia. Ulatwi to znacznie malowanie i mam nadzieje da swietny efekt. A tak to wszystko wyglada:

 

th_DSC02012.jpg th_DSC02013.jpg th_DSC02014.jpg th_DSC02016.jpg th_DSC02017.jpg th_DSC02019.jpg th_DSC02020.jpg th_DSC02021.jpg th_DSC02024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pomimo dlugiego weekendu nie wiele udalo mi sie zrobic (przynajmniej nie tyle ile bym chcial). Tak wiec tloczenia ciag dalszy:

 

th_DSC02025.jpg th_DSC02029.jpg th_DSC02027.jpg th_DSC02030.jpg th_DSC02031.jpg

 

Tym razem do tloczen uzylem plastiku z butelki po najtanszej oranzadzie (nawet tego nie pilem). Plastik spialem klamrami tak by w miare dobrze przylegal do kopyta. Potem podgrzewalem rownomiernie z kazdej strony. Efekt - calkiem przejzyste oszklenie nawet bez uzycia Klearu. Z jednej z tych szyb planuje wyciac rame owiewki. Jak pojdzie, zobaczymy. W razie niepowodzenia bede musial improwizowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej!

 

Ostatnio nie mam wiele czasu i tempo prac nad modelem spadlo, a relacja wrecz ustala. Ale pozwolcie, ze pokaze co wyrzezbilem dotychczas. Po wykonczeniu owiewki zabralem sie za plyte pancerna. Z tej Revellowskiej zostal tylko kawalek szybki. Reszte zrobilem od podstaw. Potem przyszla pora na zbiornik paliwa i kolko ogonowe. Ze zbirnikiem na razie stanalem, bo nie moge znalezc odpowienio malych cekinow... A teraz zdjecia:

 

th_DSC02047.jpg th_DSC02048.jpg

(Na drugim zdjeciu moje tloczenie w towarzystwie Revellowskiego "szkielka")

 

th_DSC02068.jpg th_DSC02119.jpg th_DSC02121.jpg th_DSC02127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudku, może sprawdż obedcność drobnych cekinów w lokalnym Empiku? Ostatnio masa różnych przydatnych materiałów się tam wala po półkach- ja kupiłem np. brązowy atrament i drut mosiężny 0,3 ; co prawda, 0,1 byłby lepszy...ale cekinów to od groma i jeszcze trochę. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzieki Lordzie Disnayland, do empiku wpadne najszybciej w lipcu (podczas urlopu). Potrzebuje cekinow o max srednicy 1mm. Przynajmniej 8 sztuk, zeby dodac pare detali do mocowania zbiornika. Na starej ramce z fototrawieniami znalazlem przelaczniki z plaskimi galkami. To w sumie by sie nadawalo, ale nie moglem tego nawiercic wiertlem 0.3mm, i mam tego tylko 7 szt...

 

Ogolnie spowolnilem tempo, bo czekam na psiukawke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Do wszystkich znawcow malowan niemieckich latadel!

 

W instrukcji Revella jedno z sugerowanych schematow malowania to RLM 76 na calosci platowca (oprocz kolpaka). Czy takie malowanie bylo naprawde, czy to tylko jakis wymysl? Ponoc jest to malowanie z III./JG 1 Anklam z Listopada 1944.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzieki za Wasza pomoc! Niedawno postanowilem skonczyc ten model. Pewnie juz nie pamietacie, ale prace stanely na owiewce, ktora samemu tloczylem. Moj blad polegal na tym, ze zdobilem oddzielne kopyta na obie czesci owiewki. Kopyto do przedniej czesci nie dawalo zadnych zadowalajacych efektow i w rezultacie inne moje projekty bardziej mnie pochlonely.

 

Teraz wracam do swojego watku warsztatowego z nowym kopytem i nowymi owiewkami. Wprowadzilem pare udogodnien do metody tloczenia. Po pierwsze kopyto wyrzezbilem na srubie, ktora wkrecam w nagwintowana rurke. dzieki temu juz sie nie parze . Poza tym jednoczesciowe kopyto dalo lepsze efekty przy tloczeniu. Probowalem tez eksperymentowac z roznymi rodzajami przezroczystego plastiku, ale chyba najlepszy do tego jest plastik po 2-litrowym napoju gazowanym.

 

th_DSC00618-1.jpg th_DSC00620.jpg th_DSC00624.jpg

 

A tak dla relaksu skonczylem kolpak smigla. Efekt bylby lepszy, gdybym kalke nakladal na sam kolpak - jeszcze bez smigla. Niestety model zostal tak zaprojektowany, ze kolpak mozna skleic razem tylko po uprzednim wklejeniu smigla. Mysle, ze moj nastepny "spinner" bedzie lepszy...

 

th_DSC00625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.