Skocz do zawartości

Boulton Paul Defiant Mk I. Airfix 1:72


Baas ArK

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ostatni wyrób z zestawu Airfixa (A02069) wzbogacony o tablicę Yahu (YMA7237). Ale albo ta tablica jest nie z tej bajki albo ja coś zrobiłem nie tak, bo żeby ją wstawić w przewidziane miejsce musiałem pozbawić ją bocznych paneli. Malowany w zdecydowanej większości Gunze C i niektóre rzeczy Humbrolami. Zapuszczony w linie PLW1619 (Blue Dirt) nieco zanikł pod końcowym półmatem, ale uwierzcie mi - on tam jest.
Łyk historii:
Egzemplarz N3439 został dostarczony do dywizjonu 17 stycznia 1941 na lotnisko Squires Gate wraz z pięcioma innymi maszynami (N1769, N1812, N3320, N3330 i N3339) okazał się dość szczęśliwy dla Polaków. Już 12 marca 1941 załoga pilot Sgt Kazimierz Jankowiak i strzelec Sgt Jerzy Karais uszkodziła około godziny 22-giej He-111. Dwa dni później lecąca na tej samej maszynie załoga pilot F/O Maksymilian Lewandowski i strzelec Sgt Marian Niewolski zgłosiła prawdopodobne zestrzelenie He-111 około godziny 00.50. Zgłoszenie to zredukowano później do uszkodzenia. W tym przypadku celem Polaków był najprawdopodobniej jeden z trzech należących do KG55 Heinkli: oznaczony G1+HA wylądował w Le Bourget z jednym rannym na pokładzie, G1+GS również lądował w Le Bourget z trzema rannymi i trzeci należący do III/KG55, który rozbił się w Cherbourgu z jednym zabitym i trzema rannymi.
 Defiant N3439 został utracony w  wyniku nocnego nalotu Clyst Honiton gdzie wówczas stacjonował dywizjon. Dwa inne Defianty (T3980 i N1812) zostały wówczas uszkodzone. Podczas tego nalotu zdołała wystartować na Defiancie N3404 załoga Sgt Jerzy Malinowski i Sgt Stanisław Jarzembowski i zestrzelić jednego z napastników.

Dobra, kto przebrnął przez wstęp może obejrzeć (na własną odpowiedzialność) kilka zdjęć:

1747736453_Obraz025a.thumb.jpg.964c729371b05585787c7e608a043bda.jpg

931940342_Obraz010a.thumb.jpg.e28a166b4029fb19483bc7136368a5aa.jpg

1527015160_Obraz016a.thumb.jpg.27146de810830dbfea81fc523cc068f8.jpg

1665849993_Obraz021a.thumb.jpg.5dc4984f2f313aa5d6a8fce317ea9a01.jpg

15290068_Obraz019a.thumb.jpg.28fc5d5a045e610f38f65cf707555ee8.jpg

925248817_Obraz020a.thumb.jpg.d8d64453ef86a27d2493ee08b756a614.jpg

821743346_Obraz022a.thumb.jpg.90feee1bdfcdcce578d73ff8599ba9ea.jpg

Zdjęcia wrzucone bezpośrednio w regulaminowej szerokości 1024, więc nie wiem jak będzie z odbiorem jakości/detali.
Narodzie! Do piór! (znaczy klawiatur ? )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szachownica oryginalnie była tak obdarta, czy kalkomania Ci nawaliła? trudno o jakieś większe fajerwerki, jak się robi samolot jak nowozelandzki rugbysta, czyli all black. Ale i tak fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jadziem.:lajkonik:

Czarny to strasznie wredny kolor.Raczej należało użyć bardzo ciemno szarego.Trochę też za bardzo się błyszczy.Wysadził bym tych załogantów i zamknął kabinę pilota.Końcówki łopat śmigła pomalowane żółtym za bogato.Kalki pewnie Intech?Jeżeli tak to dobrze że udało się je nałożyć bo moje to się rozpadły.Trochę się też powozie  pokrzywiło.Jeszcze uwaga co o wieżyczki.Jak się obracała to środkowa część kadłuba była opuszczana.

Podsumowując: Plus za zmierzenie się z  malowaniem na czarno.Są niedociągnięcia ale który model ich nie ma:szczerbol:.Dawaj dalej.Czekamy.:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błyszczeniem się zgadzam, coś się od jakiegoś czasu nie mogę dogadać z farbami. Kalki zamawiałem daaaawno temu w MM (nie dokładnie zrobili to co chciałem: inny krój seriala, za wysoki środek W i wyłazi biały podkład) do starego Airfixa (ale nim się do niego zabrałem, pojawiły się zapowiedzi nowego) a szachownica była cała. Wieżyczka obrócona tylko to zdjęć żeby nie było, że wklejona na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega Xmen wspomniał, to trochę ambitnie z tą czernią. Wiem, że "patriotyzm" i wypada zrobić ale Defiant to straszna decha jest i malowanie w jednolity kolor jest wymagające. Co do załogantów też jestem zdania że powinni pójść na herbatę. Plus za anteny od usterzenia do rondli. Całość ocenia na ok :super:

2 godziny temu, Xmen napisał:

Dawaj dalej.Czekamy

Popieram :kawa:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba, fajny Defiancik.

Ja robiłem wash  AK do czarnego i nawet nawet wzbogacił sylwetke. Na drugi raz radze zaryzykowac wtedy model nie bedzie taki "płaski" Zgadzan sie z przedmówcami na temat pilotów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WujekAlice napisał:

A ja zrobię w malowaniu dziennym - mam go w takim dwupaku razem z Dornierem Do 17

Mój też jest z tego dwupaka :wariat:

7aML4T7.jpg

Lepiej zlep Dorniera

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 21:16, Xmen napisał:

No to jadziem.:lajkonik:

Czarny to strasznie wredny kolor.Raczej należało użyć bardzo ciemno szarego........:kawa:

Tak czarne i białe malowanie jednolite to wg mnie najtrudniejsze kamuflaże - dlatego poczyniłem starania aby jednym z tematów warsztatów na MPMie było właśnie malowanie nocne warto obejrzeć nagranie z warsztatów jest na stronie festiwalu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WujekAlice napisał:

A którego? Bo w piwnicy 2 czekają.

Chwalipięta :bleh:

Zbroisz się na wypadek "W"? wink3

11 minut temu, WujekAlice napisał:

Ten z zestawu

Oczywiście że TEN Z ZESTAWU !!  U mnie też grzeje ławę, ale jakoś  zabrać się do niego nie mogę. Choć średnio dwa razy w miesiącu pudełko wyciągam :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.