Skocz do zawartości

A5M2b Claude 1/72 Clear Prop CP72008


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś się zastanawiał jak wygląda Claude (a Sonia pewnie podobnie) kosztująca, w sumie jak na tą wielkość i skalę, mała furkę kasy to zapraszam.
Żona mi go sprezentowała, prezentuje się rewelacyjnie, ale jest faktycznie malutki. 

Jakbyście chcieli więcej zdjęć to napiszcie dokładnie czego - nie wrzucałem tu masek, instrukcji i pudełka.

Jak coś klikajcie i powiększajcie detale, bo dałem oryginały z komórki, bez kompresji :)



claude-inbox-1.jpgclaude-inbox-2.jpgclaude-inbox-3.jpgclaude-inbox-4.jpgclaude-inbox-5.jpgclaude-inbox-6.jpgclaude-inbox-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie raczy. jak się tak lepiej wypraskom przyjrzeć to widać, że jakość Hasegawy to to nie jest - nie pod względem  szczegółowości ilości detali, tylko pod względem jakości plastiku, form - nie wypowiadam się na temat sklejalności, bo nie znam i pewnie nie poznam. Popatrz sobie na fakturę powierzchni - jest lekko chropowata, linie podziału blach co prawda wgłębne, ale nie tak delikatne jak w formach trwałych. A stwierdzenie short-run nie jest wcale obelgą, tylko stwierdzeniem faktu - bo to short-run jest, tak jak modele AZ Model, Valom, RS Model i najpewniej i Brengun. Tyle, ze to nie jest taki short-run jak Pavli sprzed 20 lat, czy Special Hobby z początku ich działalności. Jest to rzecz na dużo wyższym poziomie, niespecjalnie odbiegającym od tego z wychodzi z form trwałych. Jeśli chodzi o szczegółowość - czapki z głów. Natomiast cena w okolicy 120 złotych - bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WujekAlice napisał:

Nie, nie raczy. jak się tak lepiej wypraskom przyjrzeć to widać, że jakość Hasegawy to to nie jest - nie pod względem  szczegółowości ilości detali, tylko pod względem jakości plastiku, form - nie wypowiadam się na temat sklejalności, bo nie znam i pewnie nie poznam. Popatrz sobie na fakturę powierzchni - jest lekko chropowata, linie podziału blach co prawda wgłębne, ale nie tak delikatne jak w formach trwałych. A stwierdzenie short-run nie jest wcale obelgą, tylko stwierdzeniem faktu - bo to short-run jest, tak jak modele AZ Model, Valom, RS Model i najpewniej i Brengun. Tyle, ze to nie jest taki short-run jak Pavli sprzed 20 lat, czy Special Hobby z początku ich działalności. Jest to rzecz na dużo wyższym poziomie, niespecjalnie odbiegającym od tego z wychodzi z form trwałych. Jeśli chodzi o szczegółowość - czapki z głów. Natomiast cena w okolicy 120 złotych - bez przesady

kurcze jak  opis nowego wypustu airfixa. z tymże gdyby to był airfix to świat wyłby z zachwytu.  Dla mnie wygląda pięknie i mógłby stanowić wzór jak  przez następnych  pięć lat  będę skreczował i niitował hobby bossa, by nim cisnąc na koniec o ścianę.

 

Natomiast kwestia  spasowania jest w takich założeniach szczegółowości zasadnicza., bo jeśli za 120 zł  dostanie  się "szpacheltoja" i  krótki kurs odtwarzania  to dziękuję.

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zatras napisał:

Wujek, na żywo musisz wypraski zobaczyć, na żywo .Ten telefon Usula zrobił z tych wyprasek jakąś ,,masakrę'' 

Taką samą jak robi, gdy wrzucam zdjęcia wydaje mi się czegoś czysto i ładnie sklejonego ? Ale w jakim znaczeniu masakrę, mogę zrobić czymś lepszym jak trzeba, ale wydaje mi się, że ilość i jakość detali jest świetnie widoczna (na plus oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zloty napisał:

Chyba czas przewartościować określenie szortran , skleiłem ich ze 30.Ale żaden nawet nie leżał w pobliżu tego modelu CP.

20 szortranów - masz chłopie zdrowie.... już po Di6 Sz z Amodelu powiedziałem sobie - żadnych takich więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz "stoi" po 82.79 - czyli z lekka Cię na 4 dychy stuknęli.

EDIT - nie stuknęli - te nowe są bez żywicy. ale to dobrze, bo może się skuszę - jak będzie jaka promocja

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.