Skocz do zawartości

Model Master Metalizer "z czym to się je" i z czym się nie gryzie


golf czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, to nie są modne farby. Ale tak z ciekawości, może  znajdę poradę u ich użytkownika:

1) na co je kłaść? Tamiya x-1, gunze GX, czy na  emalię  olejną ( akurat to  pokazywał film na YT  ,że na  alcladowy Black Base),

2) rozcieńczanie ?(wiem,że mają  swój  rozcieńczalnik, czy da się czymś innym bez  utraty efektu? Jakoś  nitro mnie nie przekonuje, może się  mylę),

3)czym zabezpieczać ( wiem , jest sealer- nie do dostania, ale nie wiem co to jest  dokładnie za rodzaj powłoki,  czy można go washować bezkarnie olejami, akrylami?), Czy  mogę zabezpieczać innymi  bezbarwnymi, x-22, gx-100, akrylowymi, emaliami (alcladowymi cote)?

 

Dodatkowe informacje istotne jak nakładać, jak rozcieńczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaść je możesz na goły plastik. Jasny i czarny podkład nieznacznie zmieniają wygląd koloru. 

Nie rozcienczasz niczym, lejesz prosto z butelki. 

Do zabezpieczania masz dedykowany sealer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szło na czarnego i szarego surfacera. Alluminium i Magnesium o ile mnie pamięc nie myli 

Ale po wypróbowaniu metalizerów od AK, odpuściłbym pchanie sie w MM. AK sa jednak bardziej user friendly

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dostaniesz sealera, do zabezpieczenia użyj sidoluksu. Jest nawet lepszy bo jeden i drugi powoduje lekkie zmatowienie, ale sidolux mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sealer nie matowi, inne środki natomiast tak, dlatego właśnie warto używac oryginalnego sealera, który w sumie nigdzie nie jest dostępny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Moses napisał:

Sealer nie matowi, inne środki natomiast tak, dlatego właśnie warto używac oryginalnego sealera, który w sumie nigdzie nie jest dostępny 

Mam Sealera. Nie jest to mój wymysł, tylko kilka lat temu na tym forum ktoś napisał, że Sealer robi lekkie zmatowienie powierzchni. Zrobiłem próby i wyszło mi tak samo. Nie piszę, że powierzchnia robi się matowa tylko troszkę mniej błyszcząca. Od tej pory Sealer stoi, a używam Sidoluksu. Coraz rzadziej bo generalnie przeszedłem na metalizery Bilmodel. Nie potrzebują żadnego zabezpieczenia. Można dowolnie długo trzymać pomalowaną powierzchnię w rękach i żaden srebrny ślad nie zostanie (i jest to chyba jedyny tak trwały metalizer). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marak napisał:

Mam Sealera. Nie jest to mój wymysł, tylko kilka lat temu na tym forum ktoś napisał, że Sealer robi lekkie zmatowienie powierzchni. Zrobiłem próby i wyszło mi tak samo. Nie piszę, że powierzchnia robi się matowa tylko troszkę mniej błyszcząca. Od tej pory Sealer stoi, a używam Sidoluksu. Coraz rzadziej bo generalnie przeszedłem na metalizery Bilmodel. Nie potrzebują żadnego zabezpieczenia. Można dowolnie długo trzymać pomalowaną powierzchnię w rękach i żaden srebrny ślad nie zostanie (i jest to chyba jedyny tak trwały metalizer). 

Też mam Sealera, i nie zauważyłem matowienia ? Niemniej nie zmienia to faktu że w obecnej chwili kupując metalizery, patrze na Extreme od AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. Pomogły.Chyba  obiorę  taktykę racjonalizacji wydatków.  Mam  różne metalizery.  Bilmodel i AK również.MM trafił się  przez przypadek. Mam też różne  bezbarwne m.in sidolux i sidolupodobne. Zamiast sealera  (cena grubo  ponad 20 zł ) użyję powyższych... Może alclada -

Aqua Gloss Clear?

  A" ponad 2  dychy" pójdą  na super silver albo super chrome od  gunze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizery MM po potraktowaniu "sealerem", sido czy innym bezbarwnym lakierem nie matowieją, tylko tracą (w różnym stopniu) charakterystyczny metaliczny połysk. Tzn powierzchnia jest nawet bardziej błyszcząca po lakierowaniu, ale już nie naśladuje dobrze metalu. Ten efekt dotyczy zresztą wszystkich metalizerów. Metal potraktowany lakierem będzie wyglądał nie jak metal, tylko jak lakierowany metal. Nie może być inaczej.

Dlatego ja używam MM w miejscach w których nie grozi im dotykanie, maskowanie i wycieranie washa. Jakieś elementy silnika, instalacji, wewnętrzne powierzchnie pokryw itp. A to dlatego, że metalizery przeznaczone do polerowania dają chyba najlepszy ze wszystkich efekt "żywego" metalu.

Wszędzie indziej też polecałbym AK XtremeMetal. Jest najłatwiejszy w obsłudze i wybacza wiele błędów. A efekt metaliczny jest bardzo przekonujący, choć pewnie nie tak dobry jak MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.