Skocz do zawartości

Pfalz D.IIIa 1:32 WNW


MarcinWSS

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny

Co co do uwag..może nie tyle techniczne co..możliwe, że mam zdjęcia z innego okresu ale...

Brak przed kabiną lusterka na krawędzi spływu płata, brak  zasobnika na świece sygnałowe(prawa strona  kadłuba),  moim zdaniem  elementy metalowe  są w kolorze  kadłuba(wzierniki, okucia zastrzałów,) na lewej stronie górnego płata  czarna gwiazda( widziałem też  malunki z taka kometą jak na kadłubie),  napisy  na kadłubie(  dane eksploatacyjne) są niewidoczne na zdjęciach. trochę inne umiejscowienie komety na kadłubie, promień pod kabina praktycznie dotyka skórzanego wyłożenia krawędzi.

To marudzenie..

Model  sie podobywuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie już tradycyjnie nudne - jest warsztat gdzie można zobaczyć jak zrobiłeś naciągi ? Wiadomo , że jest to część dwuplatów która czasem bywa nie do przejścia dla laików .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za komentarze. Uwagi dedrey"a - biorę do serca :) Nie wszystko mogę na tym etapie poprawić..

Kolego Hello : naciągi to trochę upierdliwa robota, ale warto! Jeśli interesuje Cię jak są wykonane moje - oto przepis :

Potrzebujemy :

1) Linkę EZ Line

2) cienkościenną rurkę 0,5 mm

3) Gaspatch - "śruby rzymskie" 

4) precyzyjne ostrze do cięcia rurki

5) frez za pomocą którego oszlifujemy krawędzie w/w rurki po cięciu

6) 0,7 L  Rumu lub whisky dla uspokojenia nerwów ?

 

Rurki tniesz na 2-3 mm odcinki. Później szlifujesz krawędzie aby, nieoszlifowane, nie stanowiły przeszkody do wprowadzenia linki. Do uciętego odcinka rurki wprowadzasz linkę (łatwe)

 a następnie przewlekasz przez "oczko" śruby Gaspatch (banalne), po czym wprowadzasz w wylot rurki tworząc pętlę (upierdliwe). Naciągasz linkę, liźnięcie  klejem CA i gotowe :)

pzdr

Marcin

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź . Z Twoich punktów :

1- Takie coś ? Czy to można malować ?

51hQUzug1uL._AC_UL160_.jpg.8ce96fb5ffaee46aa119f41449265988.jpg

2- Rurka to igła albo jakaś gotowa ze sklepu modelarskiego , chociaż widziałem na stronie Wingnut Wings coś innego .

3- Śruby , takie jak na zdjęciu ?

ResinTB_Albatros__22109.1542827201.thumb.jpg.d2f942545cc8f3c998f8a9253d61b23d.jpg

4,5,6 - Te punkty są do ogarnięcia , chociaż w punkcie 6-ym posiadam Whisky i nie polecam . Tu trzeba rozważyć zakup Rumu co stwarza konieczność dopasowania marki do upodobań osobistych . Wiąże się z tym czasochłonność prób i skutków ewentualnych błędów w proporcjach ... itp. ? Budowa modelu może się przedłużyć na czas nieokreślony , jednak równie dobrze spędzony .

Może się teraz naraże już do reszty społeczności forumowej . Bardzo mi się podoba taki czysciutki model . Właśnie bez brudzenia itd. 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZ Line występują w różnych kolorach - przyznam iż nie próbowałem malować..

Igła iniekcyjna może być problematyczna : chodzi o grubość ścianki i twardość materiału. Ja wykorzystuję rurki mosiężne Albion Alloys.

Śruby właśnie z tej firmy, choć teraz są dostępne żywiczne, w lepszej cenie.

Powodzenia!

Marcin

 

 

Edytowane przez MarcinWSS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.