Skocz do zawartości

Tu 134A Zvezda 1/144 PLL LOT


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się znów za model w skali 1/144 i będzie nim Tu 134 Zvezdy. Model będzie w nowszym malowaniu LOT.  Do malowania chcę użyć masek, które będą robione na zamówienie  :). Oczywiście napisy itp będą z kalkomani. Model robię dla siebie,  także planuję robić ślady eksploatacji, cieniowania, łosze  itp :).

PICT0003.thumb.JPG.3bc0ee4d1f9ac83604c8c0db58947dd0.JPG

231588418_Tupolev_Tu-134A_LOT_-_Polish_Airlines_-_Polskie_Linie_Lotnicze_AN1121309.thumb.jpg.13629fdb3703b59ced34e6e8f55e8205.jpg

 

Pierwsze prace, czyli wycięta drobnica i przygotowana do malowania. Znalazłem gdzieś w składziku imitację kokpitu z fotelami od jakiegoś modelu, więc użyję go w tutce. Przez oszklenie nie wiele będzie widać, ale jakaś tam imitacja będzie :).

PICT0006.thumb.JPG.4ddb73fc7619d691eb4967126446ece6.JPG

PICT0011.thumb.JPG.91ee1ca0f43bd4ca2e9cd9c6369c795f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa! Wiesz co lubię :piwo:
 

4 godziny temu, kowal76 napisał:

planuję robić ślady eksploatacji, cieniowania, łosze 

Prośba mała, byś przy pokazywaniu wspominał o użytych farbach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o prowadzenie warsztatu ze szczególnymi szczegółami. Chodzi (lata:hmmm:) za mną ten samolot od jakiegoś roku i bardzo chętnie się dowiem co pasuje a co nie. Jako trzeci dopycham się na salę i obserwuję ze szczególnym zaciekawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grzes napisał:

Masz wafelki? 

A tu cię zaskoczę - może jeszcze coś tam w składziku leży, a jak nie, ma to się w łykend uzupełni w Brześciu. :wink:

Przy okazji i "gram 15" się weźmie,  żeby   lepiej się    "radziecka konstrukcja' koledze lepiła :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mig napisał:

Z brydża to nici bo nie potrafię w to grać.

Nic nie szkodzi, ja też. Ale zawsze w czwórkę można coś "skręcić" na poprawę humoru:haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze kabiny kolor Gunze C66 zmieszany z C 391. Nie szpachlowałem śladów po wypychaczach, bo i tak nie będzie tego widać :). Koła felgi Gunze C 66, a golenie Gunze H 306. Silniki Gunze C 8 z domieszką czarnego.

 

 

PICT0014.JPG

PICT0006.JPG

PICT0008.JPG

PICT0009.JPG

PICT0002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
2 godziny temu, milczacy napisał:

Ciekawe, jakie będziesz miał wrażenia 😉 U mnie Revaro trafiło na prywatną „czarną listę” 😜

Zobaczymy, ja miałem przejścia kiedyś z kalkami Martoli przy B 787.  Przy Ił 62 natomiast kładły się  elegancko :). Co do Revaro nie wiem, bo jeszcze nie  używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kalki Martola Techmod wywaliłem.  Nie wiem, ale ja nie potrafię ich kłaść. Tymczasem położyłem kalki Revaro imitujące oszklenie, które bardzo  fajnie się kładą. Nie  rwą się i bardzo dobrze reagują na płyny. Zamówiłem już Revaro na całość modelu.

 

 

 

 

 

 

IMG_20210314_085016.jpg

IMG_20210314_085055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kowal76 napisał:

Niestety kalki Martola Techmod wywaliłem.  Nie wiem, ale ja nie potrafię ich kłaść. Tymczasem położyłem kalki Revaro imitujące oszklenie, które bardzo  fajnie się kładą. Nie  rwą się i bardzo dobrze reagują na płyny. Zamówiłem już Revaro na całość modelu.

 

Co do Techmod/Martola ja mam takie same odczucia, więc nie jesteś sam 😉

Revaro jednak też mnie rozczarowało, okienka które kupiłem do Dreamlinera miały inny rozmiar i w ciemnych miejscach brzydki raster.

Może jestem zbyt kapryśny 😉

W każdym razie i tak masz już z górki 💪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.