Skocz do zawartości

Ford GT, Tamiya 1:24


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.03.2020 o 19:50, Trojan napisał:

Tak, ale akurat nie chciałem zamawiać jednej sztuki za 5 funtów gdy przesyłka kosztuje 15

Polecam się na przyszłość - podkład biały akurat dostępny: https://pkmodel.pl/ZERO-PAINTS-3023-PODKLAD-BIALY-White-Primer-120ml-p20209

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Irek-M1 napisał:

a gdzie kupujesz ten lakier bezbarwny

A choćby TU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, portalus napisał:

Na FB na profilu Ford Bemo Motors wrzucili zdjęcia z przeglądu ich egzemplarza.

Tak, widziałem już ? Cena przeglądu ok 5 tyś. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Irek-M1 napisał:

ale niedostępne jest ?

W Polsce, chyba w tej chwili się skończył...

DOPISANE 25 marca

Fabryka ZP została zamknięta na 2 tygodnie...

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2K z CreativColors ma być alternatywą cenową dla ZeroPaintsa a czy jakościową - to użytkownicy wystawią ocenę; w każdym razie Dorotka się już niebawem tego dowie 

CC000G_clear_gloss_coat_bezbarwny_połysk_sklep_modelarski_banzai.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2K z CreativColors ma być alternatywą cenową dla ZeroPaintsa a czy jakościową - to użytkownicy wystawią ocenę; w każdym razie Dorotka się już niebawem tego dowie 
2116084469_CC000G_clear_gloss_coat_bezbarwny_poysk_sklep_modelarski_banzai.thumb.jpg.066e73888a00b81b92d2c8bd48a7b9b1.jpg
Mam ten zestaw. Jestem na tak z efektu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tombie01 napisał:

2K z CreativColors ma być alternatywą cenową dla ZeroPaintsa a czy jakościową - to użytkownicy wystawią ocenę; w każdym razie Dorotka się już niebawem tego dowie 

 

Ano, testy mają być, także zobaczymy jak to hula.... Osobiście bardzo chciałbym kupować lakiery u rodzimego producenta :super:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 13:36, Trojan napisał:

Tak, widziałem już ? Cena przeglądu ok 5 tyś. ?

Ciekawe za co tyle? Silnik nie za duży, i tylko 6 cylindrów, mnie liczą jak premium, a przeglądy to około 1400-1700zł brutto. Robiłem w zeszłym tygodniu sprzęgło mogłem ich zapytać. Z drugiej strony jak na supercara/supersporta to i tak niewiele - chociaż "Ford supercar" to dla mnie taki oksymoron.

Wracając na chwilę do modelu to kastę malowałeś w całości czy te panele boczne przechodzące skrzydła podmalowałeś sobie wcześniej? 

Ten lakier z Creativa testowałem na McLarenie, na którym się wczoraj przepolerowałem, za mało pasty i za duże obroty na Proxxonie. Ogólnie podobny do Zero, chociaż mam wrażenie, że mógłby być twardszy. Dzisiaj ratowałem lakier, może coś z tego wyjdzie, na fotach nie będzie tego widać, na żywo owszem ale postawię go tak by się nie rzucało w oczy. Teraz walczę z 918 i tam też go potestuję delikatnie bardziej rozcieńczając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, portalus napisał:

Z drugiej strony jak na supercara/supersporta to i tak niewiele

Za takie auto to grosze ?

22 minuty temu, portalus napisał:

kastę malowałeś w całości czy te panele boczne przechodzące skrzydła podmalowałeś sobie wcześniej? 

W całości. Uznałem, że malowanie osobno elementów a potem wklejanie ich w budę niesie ryzyko jakiegoś błędu. Panele trzymają się dachu, tylnego zderzaka i progów.
Wystarczy, że gdzieś pocieknie klej i kapota. Sklejanie na surowo pozwala na skorygowanie jakiejś wtopy.
Choć na pochwałę zasługuje spasowanie elementów. No po prostu bajka. Wszystko siada idealnie na miejscu i wystarczy kilka kropel Tamiya Thin i jest bajeczka.
Jakość i dokładność tych wyprasek mnie powala.

A tu gotowa karoseria. Niestety nie wiem jak załączyć tu filmik więc wrzucam linka do ? FB

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Angus73 napisał:

Witaj, z clear z ZP kładłeś ten 3 składnikowy czy gotowy do aero?

3 składnikowy. Ten gotowy do niczego się nie nadaje choć polakierowałem nim 2 moje Astony zanim odkryłem lakiery 2K.
Ale np mój Mustang był lakierowany takim wynalazkiem:
lakier.thumb.jpg.14f66f8873b0e6cabfad948c7ed8c9ac.jpg

Bardzo twardy lakier. Decanted i do aerografu takiego za 30 zł z dużą dyszą i jakoś poszło.
Tego lakieru używam do lakierowania malunków na kaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po wszystkiemu. Model gotowy.
Z braku dostępu do profi fotostudia Galeria odwlecze się w czasie, więc na razie tymczasowe fotki.

Ford-GT-Tamiya-fot-39.thumb.jpg.98f2be39a005ca4c6ea6bf93a37f844b.jpg

Ford-GT-Tamiya-fot-40.thumb.jpg.99849a5888a8c1e5a3c7a6006b952c8c.jpg

Ford-GT-Tamiya-fot-41.thumb.jpg.640de785dc44c021fce9c9f42c7ebb3f.jpg

Ford-GT-Tamiya-fot-42.thumb.jpg.b8e4fec8747b7ec590c5717b3fe2eb1a.jpg

Ford-GT-Tamiya-fot-43.thumb.jpg.22853abe8a9363d418a4fd686ba0bc4c.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.