Skocz do zawartości

IBG PZL P.11A 1:72


siemieniaka

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, siemieniaka napisał:

Powoli zaczynam olewać to forum i jakiekolwiek prezentowanie czegokolwiek tutaj.

Dlaczego?

 

8 minut temu, siemieniaka napisał:

Ja się z nikim nie ścigam, a jeżeli mam po prostu trzy dni wolne to wole sobie posklejać niż siedzieć przed TV i

Ale warto niekiedy dać farbie czy podkładowi dobrze wyschnąć.

 

9 minut temu, siemieniaka napisał:

Ciężko też sklejać 1/72 przez 30 dni, bo nie ma tego aż tak dużo. 

Niekiedy i 60 dni jest za mało.

Na koniec :Jak to mówią ilu modelarz tyle sposobów pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wystawiam tego na pokazy, jest to mój drugi model od 10-15 lat. Dlatego też nie specjalnie interesują mnie aż tak mocno widoczne wady, więc można powiedzieć nawet, że uczę się kompletnie od nowa. Zrobiłem błąd, bo kupiłem CA bez pędzelka i to często powoduje zalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krytyka nie ma sensu

Trzeba chwalić

 

CA  z pędzelkiem?

a może aplikować ..aplikatorem ..od igły po wykałaczkę.. może być firmowa

 

Edytowane przez dedrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, siemieniaka napisał:

Dlatego jest to ostatni mój warsztat na forum ?

Jak uważasz.Galerie będą?

Do nakładania kleju CA możesz użyć jakiegoś starego pędzelka lub wykałaczki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, siemieniaka napisał:

Galerii też nie będzie.

Szkoda

6 minut temu, siemieniaka napisał:

Wykałaczek używam, ale różnie to z tym CA bywa jak widać na kadłubie.

Czy szlifowałeś połączenie połówek?Najlepiej to robić na mokro.Papier 800 ewentualnie 1000 i jak dobrze wyszlifujesz to nie ma śladu.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, ale już pamiętam czemu zalane. Kadłuby wcale nie były spasowane, tak jak większość części w tym zestawie. Być może to pierwsze wypusty i leżakowały w sklepie od tamtego czasu. Kadłub na górze i na dole miał przerwy, więc delikatnie zakryłem CA, ale nie dałem rady aż tak dobrze wyszlifować. Czemu niby trzy warstwy mocno rozcieńczonej farby jak tylko dotkną jakiejś ostrzejszej krawędzi to farba się ściera? Zawsze muszę poprawiać model, bo wszędzie pełno takich zadrapań. A czym mógłbym zabezpieczyć model przed tym? Skończyć i cały spryskać lakierem w spray'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  rozumiem o czym piszesz

Umyj  wypraski przed  składaniem

Rękawiczki.. są tacy co używają.. podobno pomaga

Kadłub  w !! IBG pasuje  nie ma szczelin  .. nie ma znaczenie leżakowanie

 

Edytowane przez dedrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób próbę taśmą czy farba trzyma się modelu solidnie czy na słowo honoru.Jeżeli planujesz zostać na dłużej przy tym hobby to proponuje kupić aerograf.Zawsze polożysz cieńsze warstwy podkładu i farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój 1 model (teraz robię 5'ty) - wywaliłem - wziąłem się za fokę w 48 i no... zje8@łem, wywaliłem gdzieś 2/3 końca. Potem poszedł bf-109 od tamki i było lepiej, żeby na koniec zapaskudzić model śladami spalin :D Potem zero - w sumie fajny, i sztukas i rozprawki na temat odwzorowania kolorów RLM  :D Ale póki traktuję to jako hobby, zabawę to wszystko jest ok, ktoś wytyka błąd - albo się bronię (jak przed chwilą z fartuchami w mitchelu lub kolorami w sztukasie), albo mów, że na Twój aktualny poziom i gust jest ok i nie chcesz poprawiać, bo boisz się zwalić czy cokolwiek..... Modelarze z Białego (i okolic :) ) łączmy się, hehe.
Jak się uda skończyć - pokaż, jak nie wywal, weź kolejny, to hobby dla nas. 
Malowanie większych powierzchni bez aero jest imo bardzo trudne i trudno osiągnąć cienkie warstwy. imo idź do przodu, wrzucaj zdjęcia i czerp przyjemność. 
Wszyscy jesteśmy kolegami i chcemy sobie pomóc i tyle ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Usul napisał:

Wszyscy jesteśmy kolegami i chcemy sobie pomóc i tyle ?

Z tym to tak nie do końca.

 

5 godzin temu, Usul napisał:

to hobby dla nas. 

Niektórzy tak nie uważają ale o tym zdążysz się jeszcze przekonać.

Edytowane przez Xmen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować pędzlem duże powierzchnie..da się .. widziałem..  może to wiedza tajemna, może dar, ..ja nie umiem.  

Siemieniako  jak   się przełamiesz i  ponowie  zajrzysz do Szumka   zapytaj o .. Artura Wałachowskiego z tego co wiem robił jakieś warsztaty. Nie wiem jak to  na chwile obecna wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, siemieniaka napisał:

To nie krytyka to wytykanie błędów. Krytyka jest konstruktywna.

Czyli jeśli ktoś nie chwali to znaczy, se nie stosuje w twojej ocenie konstruktywnej krytyki? Masz chłopie albo słabe nerwy albo jakiś kompleks bo naprawdę nie rozumiem twojej nerwowej reakcji.

Ja też zrobiłem powrót do modelarstwa po prawie 20 latach, pierwszy model zalałem farbą, wkleiłem w nim na odwrót podwozie i generalnie wyszedł źle. Drugi, trzeci... Tam też były grube pomyłki i gdyby nie "wytykanie błędów" na forum siedziałbym dumny w domu patrząc na swoje ulepki, nieświadomy tego, że są skopane a przede wszystkim nie poprawiałbym swojego warsztatu (a nawet powiem więcej... utrwalałbym złe nawyki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Usul napisał:

Wszyscy jesteśmy kolegami i chcemy sobie pomóc i tyle ?

O to mi chodziło.

Sklejamy modele ale nie wszyscy jesteśmy kolegami chcącymi sobie pomóc.Wystarczy pojechać na jakiekolwiek zawody żeby zobaczyć jak to wygląda.Jest grupa osób traktująca to hobby śmiertelnie poważnie.Liczą się tylko "krasnale" i dyplomy.Gdybyś miał jakieś pytania pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.